Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 luty 2011 - 18:42

Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe. Witam wszystkich, szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Mam nadzieje że z działem trafiłem. Otóż mój kolega ma kombajn 1680 z 6 metrowym hederem. Jednak po przepracowanym sezonie stwierdzili iż 6 metrowy heder jest ciężki w manewrowaniu ponieważ mają dość małe kawałki i ciężkie przejazdy z pola na pole, i dość nie równe pola. I tak się zastanawiają nad kupnem mniejszego, mają na oku taki heder o symbolu bodajże 1030 tam jest chyba kosa coś ok 4,5m chyba, w każdym bądź razie z obudowami jest nie większy jak 5,10m. No i teraz pytanie brzmi, czy do tak dużego rotorowego kombajnu można założyć taki mały heder?? Czy będzie on nastarczał z podawaniem do podajnika pochyłego? Nie będzie się zapychał? Bo wtedy prędkości będą znacznie większe przy koszeniu niż z 6 metrowym. I czy w rzepaku taki też by się spisywał? I czy w ogóle będzie psował? Bo ja szczerze mówiąc mam wątpliwości że to zda egzamin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe. Dzisiaj, 01:17
  •  

#2 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 luty 2011 - 19:24

Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe. Myślę że nie powinno być problemu z czymś takim, tak samo były wersję bizonów które wychodziły z 3 metrowym hederem a kombajn był identyczny jak ten od 4,2 i jakoś to działało, wiec myślę że wszystko będzie ok;)

#3 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 17 luty 2011 - 19:30

Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe. bo przy mniejszym hederze można zwiekszyć predkość koszenia bo podajnik skośny jest ustawiony na 6m to bedzie podobna masa do pobierania

#4 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 17 luty 2011 - 19:35

Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe. wszystko będzie ok bo znajomy ma NH5070 w nich też były spore hedery ale on zamówił sobie go z hederem 4.5m bo miał by ciężko poruszać się po drogach ale powiem ci ma spore kapcie z przodu to jak rozłoży schodki do kabiny to są na równo z hederem troche dziwnie to wygląda ale nh był przystosowany do większego hederu a z tym to niema co robić tak praktycznie a z rzepakiem to rombie równo bez najmniejszego problemu. pozdrawiam

#5 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 17 luty 2011 - 19:35

Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe. i jeszcze jedno trzeba uwazać na ustawienie wiatru bo pprzymniejszej ilosci ziarna może wyrzucac na pole

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share WoDoLoTc360

WoDoLoTc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Uprawa ziemi i chodowla zwierząt, komputery a przedewszystkim majsterkowanie...

Napisany 17 luty 2011 - 19:43

Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe. Na pewno nie będzie problemu tylko moim zdaniem to marnotrawstwo sprzętu i kasy bo mógł przecież kupić mniejszy kombajn i by był w zupełności wystarczający i mniej by kasy stracił no ale to jego sprawa :blink:

Edytowany przez WoDoLoTc360, 17 luty 2011 - 19:45.

#7 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 17 luty 2011 - 19:58

Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe. Niekoniecznie marnotrawstwo. Autor tematu napisał, że mają mniejsze kawałki i utrudnione przejazdy między polami i skoro sami stwierdzili, że potrzebują mniejszy zespół żniwny, to jest decyzja podjęta w oparciu o pewne doświadczenie. Kombajn nie ucierpi znacząco i ile w ogóle ucierpi na wydajności - będzie jechał szybciej. Może się okazać, że wydajność wzrośnie ponieważ o szybkości decyduje najwolniejsza operacja, którą zdecydowanie było manewrowanie tak szeroką maszyną.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#8 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 17 luty 2011 - 20:38

Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe. Jak większy kombajn,a mniejszy heder,to większy przemłót,szybsze koszenie,i może być troszeczke mniejsza wydajnośc,zależy od rośliny,ale napewno mniej zgubi.No to problemu nie będzie chyba,aby nowy heder kupić?a stary sprzedać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 luty 2011 - 21:50

Duży kombajn a mały heder... Czy jest to możliwe. hmm czyli mówicie że to może zadziałać taki manewr? Ale wtedy powinny być mniejsze wiatry... Ja to osobiście bym w nim nic nie zmieniał i zostawił tak jak jest czyli z 6 metrowym. No ale to tylko moje zdanie. A czy przy mniejszym hederze a większej szybkości(bo on i tak z tym dużym szybko jeździł) To nie będzie jakichś większych obciążeń na hydraulike lub inne podzespoły w kombajnie? Typu jakies paski, łańcuchy, przekładnie? A to że dziwnie będzie wyglądał z takim malutkim hederem to inna sprawa xD hahaha ;P ledwo za koła będzie wystawał :D hahaha :D Aaa i jeszcze jedno czy otwór w hederze będzie pasował do gardzieli skoro heder mały a kombajn większy od tego do którego heder był dedykowany?? Hmmm a teraz tak sobie pomyślałem że jeżeli mają sporawe górki i jeździli by szybciej z tym małym hederem to mógłby miec problem z wyjeżdżaniem na te górki. No ale niby silnik ma duży to moze sobie poradzi.