Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ gaśnie

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 17 luty 2011 - 18:24

MTZ gaśnie Mam problem z MTZ 82 a dokładniej nigdy z nim nie było problemów i co miałem to zrobiłem ale dzisiaj było inaczej. Odpaliłem go tak jak zawsze i gdy chciałem przywieźć paszę do obory to tak gdzieś dziwną pracę silnika miał ale to było chwilowe potem ciężko wkręcał się na obroty i potem chodził tak jak by palił na 3 cylindry i w pewnym momencie mi zgasł i gdy chciałem go odpalić to silnik kreci już prawie łapie ale nie odpala i gdy mu pod pompowałem pompką paliwa to odpalił ale za parę minut znowu gasł i mam pytanie co może być tego przyczyną?? Filtry zbiorniki brudne??? czy co może być

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ gaśnie Dzisiaj, 21:55
  •  

#2 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 17 luty 2011 - 18:33

MTZ gaśnie jak nim nie jezdziles dluzszy czas to moglo nawet paliwo przylapac ja tak mialem w swoim jak dopalilem to pochodzil chwile i zgasl i jak podpompowalem to znow pochodzil i znow zgasl wyjelem filtry a tam wytracila sie parafinai blokowala swobodny przeplyw paliwa a 2 opcja to jest taka ze filtry masz zapchane niezle a szczegolnie wstepnego oczyszczania

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#3 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 17 luty 2011 - 18:36

MTZ gaśnie czy było powietrze w filtrze paliwa(odkręć śrubkę u góry na filtrze po pompuj i zobacz czy od razu wychodzi paliwo)

#4 Share 1410

1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 17 luty 2011 - 18:47

MTZ gaśnie Przedmuchaj węze musi pomoc pewnie ze zbiornika zle ssie.U mnie podobnie bylo to z odstojnika dmuchnęlem i stalo git.Co opisales,wszystko bylo 1=1 u mnie.Jezeli nie to to gzies lapie powietrze.

Edytowany przez 1410, 17 luty 2011 - 18:51.

#5 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 17 luty 2011 - 19:16

MTZ gaśnie

Mam problem z MTZ 82 a dokładniej nigdy z nim nie było problemów i co miałem to zrobiłem ale dzisiaj było inaczej. Odpaliłem go tak jak zawsze i gdy chciałem przywieźć paszę do obory to tak gdzieś dziwną pracę silnika miał ale to było chwilowe potem ciężko wkręcał się na obroty i potem chodził tak jak by palił na 3 cylindry i w pewnym momencie mi zgasł i gdy chciałem go odpalić to silnik kreci już prawie łapie ale nie odpala i gdy mu pod pompowałem pompką paliwa to odpalił ale za parę minut znowu gasł i mam pytanie co może być tego przyczyną?? Filtry zbiorniki brudne??? czy co może być

wymień przewody łączace zbiorniki z odstojnikiem ja to miałem jak zmieniłem na nowe to ood razu mu przeszło

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 luty 2011 - 19:41

MTZ gaśnie Zamarzła ropa i tyle.

#7 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 17 luty 2011 - 19:44

MTZ gaśnie mi jak tak się działo to była wina za korka od baku był zbyt szczelny i nie puszczał powietrza do baku i jak ubywało ropy to się zawieszał zrobiłem większą dziurkę i śmiga bez problemu
a jak by ci miało paliwo przyłapać to weś kawałek łańcucha wsuń na 2 min do baku tak aby się zanużył w ropie i wyciądnij jak będziesz miał słabe paliwo to zrobią ci się takie sopelki na łańcuchu to znak że masz wode w baku

#8 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 17 luty 2011 - 19:46

MTZ gaśnie ja miałem tak samo tylko mi się zamarzło w wężyku i ostojniku odkręciłem ostojnik i spręrzarką przedmuchałem cały układ paliwowy i było dobrze. pali od cyknięcia

#9 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 17 luty 2011 - 20:42

MTZ gaśnie Podejrzewam że może to być tak jak kolega wyżej pisze mogło w wężyku przymarznąć i nie puszcza paliwa...
KPK Kumurun Team...

#10 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 luty 2011 - 15:13

MTZ gaśnie ojciec mi dzisiaj powiedział że zdjął ten przewód co idzie do zbiorników i kompresorem dmuchnął i przez 2-3 dni było dobrze i znowu to samo... Czyli według mnie są zawalone zbiorniki lub na złączce która łączy 2 przewody od zbiorników w jeden. I przewody są nowe tak że zapewne nie będzie wina przewodów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 18 luty 2011 - 15:38

MTZ gaśnie Miałem podobny problem kolego to pompka zasilająca ta ręczna była winna jak się ją odkręci to tam jest taki tłoczek który wchodzi w pompę paliwową prawdopodobnie zamiast wystawać jest wciągnięty do środka (mechanik mówił że przez to nie podaję paliwa czy coś takiego) kupiłem nową założyłem i wszystkie problemy zniknęły a wcześniej też wymieniałem przewody filtr paliwa i nic nie dawało rezultatu. Koszt tej pompki to coś około 100zł a wymiana to odkręcić parę śrubek... pozdrawiam
KPK Kumurun Team...

#12 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 18 luty 2011 - 16:42

MTZ gaśnie wyczysc odstojnik

#13 Share Zieliniak123456

Zieliniak123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo oraz motoryzacja

Napisany 18 luty 2011 - 16:58

MTZ gaśnie podobny problem miałem z MTZ 82TS i u mnie był filtr zapchany
proponuje najpierw wyczyścić filtr i pompę paliwową odpowietrzyć bo mogła sie zapowietrzyć jak stał ;)

#14 Share adaml61

adaml61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:12

MTZ gaśnie ludzi zima ,parafina sie wytrąca .Przed zimom trzeba wyczyścić ostojnik ,wymienić filtry ,zimowe paliwo i nie będzie kłopotów,można dolać środka obniżającego temperaturę krzepnięcia paliwa najlepiej szwedzkiego .Jak tak się nie robi to się zimą ręce odmraża bo ropa marznie .

#15 Share bandzius14

bandzius14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:39

MTZ gaśnie Mi tak sie dosyc czesto dzialo i byla wina tylko zapchanego filtra dlatego warto sprawdzic w octojniku czy nie ma w nim zadnego syfu

#16 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 24 luty 2011 - 10:45

MTZ gaśnie Miałem podobny problem. U mnie przyczyna była taka: syf w baku, -30oC, oraz jazda na oparach (które w tej temp. były już soplami lodu). Dotankowałem i pojechał.

#17 Share Jesush

Jesush

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 luty 2011 - 12:15

MTZ gaśnie Moim zdaniem kolego i tak było u mnie to wina odstojnika i nie tego ze jest zapchany tylko nie trzyma uszczelka i łapie lewe powietrze. odkręć przewód zasilający odstojnik i zobacz czy paliwo leci jesli tak to zbiorniki ok. następnie wodkręć śrube odpowietrzającą filtr paliwa i pompuj pompką jeśli nie polec to wymien odstojnik na nowy taki jak w samochodach osobowych. pozdrawiam

#18 Share JUMZ95

JUMZ95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka.

Napisany 26 luty 2011 - 16:09

MTZ gaśnie Miałem ten sam problem z jumzem. Dopiero odkręcenie pompki pomogło. Odkręciłem te wężyki co od niej idą podpompowałem ąż zaczęło lecieć paliwo przykręciłem i chodzi luksio. BYŁO TO ZAPOWIETRZENIE jak chcesz temu zapobiec w przyszłości nie zostawiaj ciągnika pochylonego. ;)

Edytowany przez JUMZ95, 26 luty 2011 - 16:10.

Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

#19 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:45

MTZ gaśnie Jaka może być przyczyna że nie leci paliwo przelewem na wtryskiwaczach nawet przy pełnych obrotach....? Dodam że rurką która wraca od sekcji z powrotem do pompki zasilającej leci piana ...

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów