Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochodem od 14 lat.

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 16 luty 2011 - 21:53

Samochodem od 14 lat. Co myślicie o nowej ustawie naszego rządu, który przewiduje że 14 latkowie zasiądą za kierownice samochodów??
http://wyborcza.pl/1...za_kolkiem.html
Jak dla mnie to jest porażająca głupota naszych władz :blink: Walczą z bezpieczeństwem na drogach a tu takie rzeczy wymyślają ;[ Dzieciaki będą podrasowywały se samochodziki tak jak to się robi ze skuterami i będą nie 45km/h a 145km/h jeździły ;[ ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochodem od 14 lat. Dzisiaj, 13:16
  •  

#2 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 19 luty 2011 - 19:36

Samochodem od 14 lat. Mam motorower i lata 80-90km i na taki mały samochód nigdy bym się nie przesiadł bo one kosztują 17-30tys jakieś z niestarego rocznika. A poza tym to po polskich drogach jeżdżą takie już samochodziki

Edytowany przez Ursus11, 19 luty 2011 - 19:37.

#3 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 19 luty 2011 - 19:48

Samochodem od 14 lat. Pytanie:

Jaka jest różnica gdy pieszego na pasach potrąci 14latek skuterem, a 30latek motocyklem?

Większość przepisów jest poniżej krytyki.

Pytanie:

Jaka jest różnica gdy pieszego na pasach potrąci 14latek skuterem, a 30latek motocyklem?

#4 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 19 luty 2011 - 19:48

Samochodem od 14 lat. Najgorsze że takie dzieci będą jeździć miedzy "normalnymi" kierowcami i stwarzać zagrożenie. taki delikwent głosować nie może ale dawać mu prawo do spowodowania wypadku to dają ;[ Przecież to nie wiadomo co taki młody człowiek zrobi w trakcie jazdy już nie mówiąc jak się zachowa w (odpukać) wypadku.

#5 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 19 luty 2011 - 19:50

Samochodem od 14 lat. Pytanie:

#6 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 19 luty 2011 - 19:58

Samochodem od 14 lat. Taka jest różnica że 30 latek odpowiada KARNIE za swoje winy, a 14 latek ma tylko kuratora ;[

#7 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:10

Samochodem od 14 lat. Moim zdaniem to bezsens. W tym wieku czyli dwa lata wcześniej pomyślał bym okej, ale teraz nie. Sam widzie jak koledzy mają po 16 lat i jakie głupie pomysły im przychodzą to co jak byli dwa lata młodsi. :( Tak po za tym to na takie samochody skutery i quady nie będzie stać np. dzieciaka ze wsi który od dziecka jeździ z tatą na traktorze ma wpojoną ostrożność jak się zachowywać, ale będą je kupowali dzieci z miasta które cały czas grały w gry to teraz chcą tak pojeździć w realu, pójdą na kurs rodzice dadzą 10 tysięcy i proszę dziecko ma samochód nie mając zielonego pojęcia o jeździ i nie wie jak poważne zadanie ma przed sobą. No to trochę się rozpisałem:)

#8 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:12

Samochodem od 14 lat. Jak w pieszego wyrżnie na 50km/h czy to skuter, czy motor, efekt może być ten sam. Ale głupota ustawodawcy nie zna granic, cóż począć.

#9 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:14

Samochodem od 14 lat. No tak bo nagrają sie w NFS i będzie od wewnętrznej do zewnętrznej. A ja sobie poczekam już te pawre miesięcy do normalnego prawka
Mój Wladimirec podbija świat

#10 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 19 luty 2011 - 20:33

Samochodem od 14 lat. Tak jak nasze władze kombinują z prawem jazdy i służbą zdrowia to z niczym innym i w żadnym innym kraju na całym świecie. Plac manewrowy bym zamienił na testy na trolejach czy macie poślizgowej. Zamiast uczyć się na pamięć świateł w samochodzie na egzamin uczyć jak działają systemy ABS TC ESP w samochodzie jak się nimi wspomagać i im nie przeszkadzać w działaniu itp.
Druga sprawa to nasza Polaków mentalność i podejście do prowadzenia pojazdów. Jak w Niemczech jest 50km/h w terenie zabudowanym to WSZYSCY a przynajmniej 99% kierowców tyle jedzie a u nas? Zaraz trąbią, wyzywają, wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Uważam, że zarówno władze jak i kierowcy powinni myśleć nad bezpieczeństwem.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 19 luty 2011 - 20:38

Samochodem od 14 lat. Myślę że jest to bezsensowny pomysł żeby 14 latkowie zasiadali za kierownicą samochodów bo mam prawko inaczej bym podchodził do tematu mając mniej niż 14 lat.

Edytowany przez lamborghini105, 19 luty 2011 - 20:39.

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#12 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:49

Samochodem od 14 lat. Co zrobić żeby polskie drogi spełniały unijne normy?.....zmienić unijne normy :D

Ciekawe byłoby ograniczenie typu: przez np. 2-4 lata od uzyskania prawa jazdy można kierować samochód, motocykl, tylko do określonej mocy silnika. Hmm?

W Czechach jest chyba ograniczenie mówiące o tym, że od jakiejś pojemnośći motocykl można prowadzić po ukończeniu 24lat.

#13 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 19 luty 2011 - 20:52

Samochodem od 14 lat. Jak dla mnie fajny przepis :) Mam 14 lat zdaje test kupuje tego grata i jadę na urlop do Sopotu. :P ;)

#14 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 19 luty 2011 - 21:56

Samochodem od 14 lat. Jak dla mnie totalna głupota przecież to są dzieci, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, czy to jest pewne że wejdą te przepisy?

#15 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 19 luty 2011 - 22:00

Samochodem od 14 lat. O ile się nie mylę to prezydent podpisał już tą ustawę wejdzie chyba w życie 2014r
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#16 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 20 luty 2011 - 15:19

Samochodem od 14 lat. Teraz to można sobie iść jak sie ma 16 lat na A1 B1 i T. Ale podobno mają to znieść a szkoda :(

#17 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 luty 2011 - 15:35

Samochodem od 14 lat. Wielu 14 latków to nawet do pedałów dostawać nie będzie. Myśle, że to raczej nie przejdzie.
Co do nauki działania abs czy esp nie wiem po co tego uczyć. W wielu autach nawet się tego wyłączyc nie da więc po co komu wiedziec jak działają. Bezsens.
Co do mat poślizgowych nie wiem czy w jakims kraju jest to obowiązkowe. Wyprowadzenia auta z poslizgu w najbardziej niespodziewanej sytuacji wymaga maksymalnej koncentracji. Praktycznie nikt w codziennej eksploatacji nie koncentruje się na prowadzeniu auta w 100% zawsze jest jeszcze coś innego. Uczyć trzeba myślenia, przewidywania i zdrowego rozsądku. Z jazdą samochodem jest jak z malarstwem, graniem, spiewaniem itd. Nie każdy będzie dobrym kierowcą malarzem piłkarzem itd. Ale każdy może sobie samochodu urzywać, kopać piłkę czy śpiewać. Mówię oczywiście o tych którzy przejdą stosowne badania i kursy jeśłi chodzi o samochód.

Edytowany przez hubertuss, 20 luty 2011 - 15:37.

#18 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 20 luty 2011 - 15:44

Samochodem od 14 lat.

Wielu 14 latków to nawet do pedałów dostawać nie będzie. Myśle, że to raczej nie przejdzie.
Co do nauki działania abs czy esp nie wiem po co tego uczyć. W wielu autach nawet się tego wyłączyc nie da więc po co komu wiedziec jak działają. Bezsens.
Co do mat poślizgowych nie wiem czy w jakims kraju jest to obowiązkowe. Wyprowadzenia auta z poslizgu w najbardziej niespodziewanej sytuacji wymaga maksymalnej koncentracji. Praktycznie nikt w codziennej eksploatacji nie koncentruje się na prowadzeniu auta w 100% zawsze jest jeszcze coś innego. Uczyć trzeba myślenia, przewidywania i zdrowego rozsądku. Z jazdą samochodem jest jak z malarstwem, graniem, spiewaniem itd. Nie każdy będzie dobrym kierowcą malarzem piłkarzem itd. Ale każdy może sobie samochodu urzywać, kopać piłkę czy śpiewać. Mówię oczywiście o tych którzy przejdą stosowne badania i kursy jeśłi chodzi o samochód.

Co do ABS i ESP to powinni tego uczyć bo na pewno połowa zadających nie ma zielonego pojęcia o co chodzi w tych systemach które powinny działać zgodnie z zasadami i pomagać w jeździe. Ale na pewno nie będzie pomagać jak ktoś nie wie na czym polega ich działanie

#19 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 20 luty 2011 - 15:52

Samochodem od 14 lat. dla mnie fajnie mam 15 lat i chciałbym żeby tak zrobili przynajmniej będę mógł po drodze ciągnikiem jeżdzić i tacie pomagać nie ch tak zrobią ja jestem za

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 20 luty 2011 - 15:55

Samochodem od 14 lat. Oby to nigdy w życie nie weszło poroniony pomysł posłów, którzy dorosłym nie umieją wybić z głowy jazdy po pijanemu, a co tu dopiero utrzymać w ryzach dzieci za kierownicą fakt sam z siebie jakiegoś wielce dojrzałego człowieka nie robię, ale swoje w życiu widziałem na drodze choćby i z racji wykonywanego poza rolnictwem zawodu ;[ ;[ ;[
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...