Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie

144 odpowiedzi na ten temat

#61 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 21 kwiecień 2013 - 12:20

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie

witam, mam pytanie: czy gdy prosięta zachorują na różycę to można je szczepić na myko i cirko??

dziwna sprawa prosieta nigdy nie choruja na rozycze,,raczej wieksze sztuki,,nigdy nie mialem przypadku prosiat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie Dzisiaj, 13:06
  •  

#62 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 13:53

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie Z tą temperaturą 28 stopni przy odsadzaniu to chyba trochę przesadzasz. U mnie jest 21 i uważam że więcej nie potrzeba.

#63 Share mlody8908

mlody8908

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:51

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie witam, w mojej hodowli dzieje się coś dziwnego, już brak mi sił. po raz kolejny jakieś 2 tyg po odsadzeniu padło mi 7 prosiąt jednocześnie, pasze zmieniane są stopniowo bez żadnego szoku, jedzą do woli, maja dostęp do wody, pomieszczenie jest zdezynfekowane, naprawdę już się odechciewa wszystkiego. ostatnio padło mi ponad 10 sztuk.co wh Was może być przyczyną tego???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 maj 2013 - 22:21

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie z ilu sztuk ci to padlo? kazde upadki sa przykkre wlasnie w ostatnich dniach tego doswiadczylem zdechlo mi w sumie 7 szt komory liczacej112 szt od 10 loch wiec nie cale 8% wiec dla mnie b duzo bo dotychczas nie przekraczalo 2 % a przyczyna teraz u mnie jest streptokokoza dostaly rowiez 2 tyg po odsadzeniu zmiana paszy i awaria wentylatora i stan goraczkowy gotowy
dzialac trzeba szybko bo mocno zainfekowane ciezko uratowac teraz w tym okresie nasila sie duzo roznych chorob i padniec slychac od kierowcow odbioru padliny
no ale bez chorob i padniec bylo by zbyt pieknie u mnie prosieta odsadzam w 4 czasem w 3 tyg i odchowuje przez 6 tyg to maja wage najmniejsze 20 najwieksze 35 kg wiec chyba dobrze ale te przechorowane nie osiagna az takiego wyniku trudno nastepne bedzie trzeba dobrze zabezpieczyc by minimalizowac takie wpadki czego wszystkim chodowcom zycze

#65 Share mlody8908

mlody8908

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 maj 2013 - 07:45

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie padło mi 7 z zaledwie 20 sztuk, wezwany został weterynarz i stwierdził obrzękówkę. już nie wiem jaką paszę mam podawać tym prosiętom żeby uniknąć tych strat.

#66 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 maj 2013 - 08:40

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie a jaką teraz podajesz? co podajesz przy lochach?

#67 Share mlody8908

mlody8908

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 maj 2013 - 16:36

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie prosięta przy lochach dostają paszę granulowaną zaczynając od smyka dla najmłodszych, przed odsadzeniem kolejna
(lider), tydzień po odsadzeniu powoli wdrażam ostatnią z pasz granulowanych sprinter mieszając ją początkowo z liderem. problemy zaczynają się gdy powoli przechodzę na paszę własną. weterynarz stwierdził,że dzieje się tak ponieważ granulaty mają w składzie antybiotyki i prosiętom nic nie jest. wiem,że wina leży po stronie mojej paszy, główne komponenty jakich używam to jęczmień, pszenica, trochę pszenżyta + koncentrat+ zakwaszacz. proszę napiszcie jakich Wy pasz używacie w tak newralgicznym okresie jakim jest odsadzenie .dodam,że w przygotowywaniu pasz bazuję na własnych zbozach+ koncentrat.

#68 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 maj 2013 - 09:27

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie w temacie o żywieniu są moje dawki możesz poczytać.

#69 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 maj 2013 - 18:54

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie polecam przemielić drugi raz śrut żeby był drobniejszy jak jest za gruby śrut to prosiaki gożej go trawią drobniejszy jest dla nich leprzy wiem to od weterynarza który mi tak polecił zrobić gdy prosięta chorowały i przyznam że pomogło

#70 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 maj 2013 - 20:01

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie 2 raz?? to jakie ty masz sita??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 maj 2013 - 10:50

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie ja mam sita trójki jest dość mniałki ale dla prosiąt bywa itak zbyt gruby chodzi mnie tu szczegulnie o plewe jęczmienia bo to ona najbardziej drażni układ pokarmowy

#72 Share mlody8908

mlody8908

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 maj 2013 - 18:58

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie u prosiąt 4 tyg po przebytym świerzbie na ciele pojawiły się pęcherze w różnych miejscach np na nogach , głowie. czy może mieć to związek z przebytą chorobą ??

#73 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 25 maj 2013 - 22:23

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie odsadzilem 85 prosiat 27-32 dniowych ich laczna waga to 902 kg czyli 10.6 kg/szt srednio i to w pieknej budowie ciala z tej parti jestem bardzo zadowolony

#74 Share Angol

Angol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:41

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie Ja daje na odsadzenie wipasz warchlak k1 odsadziłem na nim 250 szt 3 upadły mi tylko i polecam każdemu o biegunce nie ma mowy.

#75 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 10:17

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie po ile ten odsadzeniowy z wipaszu?
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#76 Share danmary

danmary

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 22:09

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie ja odsadzam prosiaki ok.4 tygodni życia i na prestarterze z Golpaszu MPU2% .Można dla zabezpieczenia przed obrzękówką podać siarczan kolistyny.

#77 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 17:42

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie czy jest sens prosiętom po odsadzeniu w wieku 35 dni dodawać do prestarteru w formie granuli paszę własnej produkcji w niewielkich ilosciach? Czy to nie wpłynie na nich negatywnie?

#78 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 grudzień 2013 - 00:09

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie prosiak po odsadzeniu przez 2 tyg zjada 6 kg paszy wiec chyba nie warto kombinować zwłaszcza u tak młodych zwierzat

#79 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 22 grudzień 2013 - 09:55

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie Jeśli zdychają wam po odsadzeniu to kupcie proszek na obrzekówkę

http://biowet-drwale.../katalog/73.jpg

Tylko nie dawajcie od razu tak gdzieś 5 dzień po odsadzeniu!
Weterynarz tam powie ile dawać i jak długo
Ja to daje dłuższy czas po odsadzeniu i prosięta żyją

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:03

Jak odchować dobre prosięta., pasze, profilaktyka, odsadzenie A ile w przybliżeniu kosztuje "wyprodukowanie" jednego prosiaka do wagi 20 kg?