Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło hydrokinetyczne...???...

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 luty 2011 - 00:03

Sprzęgło hydrokinetyczne...???... edytowalem swoj wczesniejszy post.

mnie uczyli (narzekalem i jak widac mam ku temu powody ;) ) ze zawsze w takiej konstrukcji jest roznica obrotow, chyba ze cos sprzegnie go na sztywno.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło hydrokinetyczne...???... Dzisiaj, 03:59
  •  

#22 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 18 luty 2011 - 00:18

Sprzęgło hydrokinetyczne...???... Uczyli cię dobrze, ale zabrakło doprecyzowania.

W sprzęgle hydrokinetycznym momenty wejściowe i wyjściowe są równe. Przełożenie dynamiczne jest równe 1 dokładnie tak samo jak w sprzęgle mechanicznym. Natomiast przełożenie kinematyczne nie jest równe 1, zmienia się wraz z prędkością wału wejściowego. Ale przy obliczeniowych obrotach jest to strata rzędu 1 - 3%, czyli mniej niż na przekładniach zębatych w skrzyni biegów.

Natomiast z sytuacjami które opisujesz muszę się zgodzić. Ale to już jest efekt nieumiejętnego obsługiwania się maszyną. W tym przypadku nie można pozwalać by obroty silnika spadły do jałowych.

A jeśli chodzi ci o większe serie? Seria 600 o mocy 185 była największą jak na tamte czasy. Następne modele były wyposażone w przekładne ZF, która to nie potrzebowała takiego sprzęgła. Zresztą już w końcówce serii 600 kombinowano z przekładniami hydraulicznymi, które to były pierwszymi próbami stworzenia dzisiejszej vario.

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 luty 2011 - 00:21

Sprzęgło hydrokinetyczne...???... ok jakbys mial jakies ciekawe wiesci odnosnie turbomatica czy hitrola, schematy to chetnie poprzegladam, wszak madrego to i warto posluchac ;) .

Uczyli cię dobrze, ale zabrakło doprecyzowania.

widzisz przy ciaglym obcinaniu godzin na cwiczenia, laborki i wypady terenowe nie ma mowy o jakiejkolwiek precyzji.
nie ma tez mowy z uwagi, ze na ciekawe przedmioty poswiecili nam 3 semestry, a na g.wno kuchnia mac warte mechaniki 7 stopnia, technologie wszystkiego, ekonomie produkcji, technike a cywilizacje przeznaczono 6 semstrow!!!! ;[ ;[ .
nie cierpie polskiego systemu ksztalcenia ;[ .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 18 luty 2011 - 18:43

Sprzęgło hydrokinetyczne...???... Teraz to już sam nie wiem, które ze sprzęgieł jest lepsze w zarówno pracach z turem jak i prac polowych...
:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 luty 2011 - 19:15

Sprzęgło hydrokinetyczne...???... no coz niewatpliwie ma wiele zalet, tylko tak jak @jaśko pisal trzeba nauczyc sie je uzywac, no i na rynku wtornym trafic egzemplarz w dobrym stanie, bo ewentualne koszty naprawy nie sa male.

#26 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 18 luty 2011 - 19:35

Sprzęgło hydrokinetyczne...???... Mój odnośnik ciekawa stronka na której jest opisana zasada działanie owego sprzęgła hydrokinetycznego i nie tylko
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#27 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 18 luty 2011 - 19:58

Sprzęgło hydrokinetyczne...???... Tutaj też jest troszkę opisu, ale ogólnego (od działu 5.6.2). Dokładnego opisu jak działa turbomatik nie znajdziesz, bo firmy nie chwalą się zwykle jak działają elementy w ich maszynach. Zasada działania zwykle jest bardzo podobna. Jedynie mogą się różnić budową turbiny i pompy, ale to pikuś jest, bo ilość składowych ruchu sprzęgła i przepływającego oleju w nim jest ogromna. Trzeba nie lada umysłu, który ma hydraulikę i mechanikę w małym palcu by to wyjaśnić. Proste filmiki są na YT, nawet takie bardzo stare, gdy sprzęgła te stosowało dopiero wojsko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 19 luty 2011 - 10:50

Sprzęgło hydrokinetyczne...???... Cześć dziękuje wam wszystkim za te wszystkie wyjaśnienia dotyczące sprzęgła hydrokinetycznego...
:P