Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Cielak kuleje potrzebuje porady

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Jacek001

Jacek001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 luty 2011 - 13:12

Cielak kuleje potrzebuje porady Dwa tygodnie temu został zrobiony zastrzyk domięśniowy w noge cielakowi (ok. dwumiesięczny).
Po ok. dwóch dniach zaobserwowałem u niego problemy z chodzeniem.
Cielę podkurczyło kopyto i jak chodzi to ciągnie nogę za sobą.Weterynarz stwierdził iż jest ropień mięsniowy i zalecił nacieranie denaturatem. nacieram i masuję kopyto dwa razy dziennie. Efekt jest taki iż cielak zaczyna powoli prostować nogę i stawiac prawidłowo kopyto.Poprawa jest jednak minimalna
Może ktoś miał podobny problem i może mi coś doradzić. Szkoda mi pozbyć się go rośnie dobrze i mimo tego podkurczonego kopyta chodzi całkiem niezle.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Cielak kuleje potrzebuje porady Dzisiaj, 13:08
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Cielak kuleje potrzebuje porady Dzisiaj, 13:08
  •  

#2 grzegorz2000

grzegorz2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 17:03

Cielak kuleje potrzebuje porady Witam
U mnie również jest taki przypadek. Mianowicie po zakupie owego cielaka wezwałem do niego weta aby zbadał czy wszystko w porządku. Lekarz dał zastrzyk domięśniowy w tylną nogę i cielak natychmiast dostał jakiegoś porażenia tej nogi, ale po krótkim masażu było coraz lepiej aż w końcu całkowicie przeszło. Po miesiącu szczepiłem go na biegunkę. Dostał zastrzyk w tą samą nogę co wtedy i również dostał porażenia, lecz tym razem masaże, maści niewiele pomagają, poprawa jest, ale niewielka. Cielę ma cały czas podkurczone kopyto, ten stan trwa już od tygodnia. Może mieliście taki przypadek i możecie coś doradzić.
Pozdrawiam
  • 0