Skocz do zawartości

Zdjęcie

zamarzla woda w bloku i chlodnicy

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 07 marzec 2014 - 19:35

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Jak lubisz adrenalinę to nie spuszczaj. Ciekawi mnie tylko czy zaśniesz wieczorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zamarzla woda w bloku i chlodnicy Dzisiaj, 05:08
  •  

#42 Share vicia13

vicia13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:15

zamarzla woda w bloku i chlodnicy heh. Czytałem inne wypowiedzi to niektórzy mając -4,-5 stopni , mieli wode w ciągniku i nic sie nie stalo to raczej przy tych -2 nic sie nie powinno stac .

#43 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:20

zamarzla woda w bloku i chlodnicy A jak się stanie? Chłodnica w dobrym stanie wytrzyma jeśli trochę wody złapie stara raczej nie. Nie wspominając o tym że i tak nigdzie nie pojedziesz z lodem w chłodnicy bo silnik zagrzejesz. Nie lepiej zlać lub płynem zalać niż patrzyć w monitor przez dwie godziny i gdybać?
KPK Kumurun Team

#44 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 08 marzec 2014 - 08:32

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Ja nie spuszczalem tej nocy, ale szron rano byl na dachach. MTZ poza podworzem, tylko chlodnica zakartonowana, a 3P w stodole. Przez jedna noc przy tyemp -1 -2 nie zdazy zaamarznac, bo woda ma za duza pojemnosc cieplna, a w dzien temp jest na + i to 7 stopni :)

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 08 marzec 2014 - 08:35.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#45 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 15:05

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Za 20l płynu do chłodnicy w sklepie z częściami do ciężarówek zapłaciłem około 80zł. Warto dla tych pieniędzy szarpać sobie nerwy na wodzie ? Do ciągnika mam grzałkę. Jeszcze tylko przerobię świece żarowe na typ samochodowy ze sterownikiem, bo moje orginalne ciężko wyczuć z grzaniem i często któraś pada. I nie muszę ganiać jak na sr**zkę, gdy na termometrze jest na minusie, a ciągnik stoi kawałek ode mnie.

#46 Share vicia13

vicia13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 00:49

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Tak więc dzięki bogu nic sie nie stało ;) .Wode dla wszelkiego wypadku juz zlałem , teraz musze pomyśleć nad płynem ale to dopiero na jesień bo w lecie przeciez mrozów nie ma .

#47 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 09 marzec 2014 - 01:09

zamarzla woda w bloku i chlodnicy stosowanie wody jako chlodziwa w silniku to nie jest dobry pomysl. Jezeli ktos widzial kiedys tuleje i chlodnice po 15 latach jazdy na wodzie wie o czym mowie.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#48 Share olekig

olekig

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 05:39

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Oryginalne instrukcje Ursusa przewidywały w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych zalewanie układu chłodzenia wodą, również w zimie. Zalanie gorącą wodą ułatwia rozruch.
Jednak według tych instrukcji po zakończeniu pracy należało spuścić wodę do wiadra i użyć jej następnego dnia po ewentualnym podgrzaniu. Świeżą wodą należało uzupełniać wyłącznie ubytki.
Dzięki takiej procedurze można było znacznie ograniczyć odkładanie się kamienia kotłowego w silniku i chłodnicy.

#49 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 08:46

zamarzla woda w bloku i chlodnicy To bylo w czasach, gdy bylo notoryczny deficyt wszystkiego, takze borygo do chlodnic. Samochody jezdza caly rok na plynie, wiec i ciagnik tez moze. Plyn ja lepsze wlasciwosci , nie koroduje tak uklad, nie odklada sie kamien, wyzsza temperatura wrzenia. Po co sie meczyc.

#50 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 09 marzec 2014 - 20:05

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Dokladnie. A jeszcze teraz plyn mozna kupic wdobrych pieniadzach ibedzie na kilka lat.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 10 marzec 2014 - 10:22

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Ja odkąd kupiłem ciągnik to zalewałem go płynem. Na początku tylko na zimę bo jak przychodziła wiosna to zaczynało kapać z pompy. Całą zimę suchutko a jak się ociepliło to zaraz wyciek. I tak dwa lata z rzędu ale w tamtym roku już się obyło bez zalewania wodą i cały rok przelatał na płynie. Wcześniej miałem tylko T25 to nie byłem przyzwyczajony do spuszczania wody więc wolałem nie ryzykować, że zapomnę. Ja nawet z kombajnu raz zapomniałem spuścić, Na szczęście obyło się bez większych strat. Dwa albo trzy broki i nowy olej do silnika.

Edytowany przez mani51, 10 marzec 2014 - 10:24.

#52 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 08:38

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Kolega teraz kupil MTZ, to zrobil tak samo. Od urodzenia kierowca T25, czyli prawie 30 lat :D
Zapomni sie a to jest moment i roboty kupa.
Tylko z MTZ jest o tyle problem, ze trzeba mu zalozyc grzalke, jak sie chce jezdzic na plynie, bo ciezko zapalic.

KPK Kumurun Team

#53 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 10:17

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Grzałka to i tak tańsze rozwiązanie niż remont silnika po rozmrożeniu i chyba wygodniejsze niż przelewanie silnika gorącą wodą.

Edytowany przez mani51, 11 marzec 2014 - 10:18.

#54 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 23:40

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Kolega to urzednik od pieniedzy, wiec nie lubi sie pier*olic. Pewnie, ze nie chce przelewac woda, to strata czasu a przy Turze to nawet ciezko wejsc na gore z wiadrem. U mnie tez by pewnie byla grzalka, ale nie mam plynu, bo kiedys uciekl, waz strzelil i zauwazylem dopiero jak para spod maski buchnela, a taki jak byl (Borygo Eko) kosztuje 14zl/litr.

KPK Kumurun Team

#55 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 18:40

zamarzla woda w bloku i chlodnicy za 100 pln mozna juz kupic 30 l dobrego plynu. Na te myśle 5 lat powinien trzymać wlasciwosci.

#56 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 22:46

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Nie wiem jak w dzisiejszych czasach można dziadować i lać wodę do chłodnicy zamiast płynu.
A jaka jest różnica w chłodzeniu jeśli silnik który 30-40 lat pracował na wodzie odkamieni się przed zmianą na płyn,tylko trzeba się liczyć z tym że układ może wtedy potrzebować napraw bo zacznie cieknać.

#57 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 23:10

zamarzla woda w bloku i chlodnicy W życiu nie naleje płynu do MTZ bo zachwile tuleje będę wyciągał bo po tylulatach zeżre wszystko i pójdzie do oleju
Mój Wladimirec podbija świat

#58 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 08:13

zamarzla woda w bloku i chlodnicy No u mnie odpukać nic się nie dzieje na razie a już 4 lata na płynie. Wcześniej prawdopodobnie tylko woda.

#59 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 08:23

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Płyn raczej żadnej krzywdy silnikowi nie zrobi ,chyba że jakiś dalekowschodni wynalazek :) co z nazwy będzie tylko płynem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 08:49

zamarzla woda w bloku i chlodnicy Ludzie to takie mają podejście, że płyn rozszczelnia układ a prawda jest taka, że to woda uszczelnia. Jak ktoś leje za każdym razem świeżą wodę to jak jest gdzieś minimalny wyciek to w tym miejscu osadza się kamień i po jakimś czasie zatyka dziurkę.
Te opowieści, że układ rozszczelnił się po zalaniu płynem wzięły się stąd, że prawdopodobnie był już w takim kiepskim stanie, zakamieniony i przerdzewiały, że nawet na wodzie by długo nie pociągnął.

Dodaj odpowiedź