Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podłaczenie ładowacza

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 luty 2011 - 21:46

Podłaczenie ładowacza Witam serdecznie
Potrzebuję pomocy w podłączeniu ładowacza Faucheux F100 do ciągnika.
Nabyłem takie oto cudo i przyszedł czas na podłączenie go do ciągnika.
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Z tego co widzę potrzebuję joysticka do niego z czterema sekcjami.
Gdzie coś takiego mogę zakupić? Cewki sprawdzone wszystkie działają.
Czy oprócz joya brakuje czegoś jeszcze? Na moje oko żadnych dodatkowych rozdzielaczy nie potrzebuję. Z tura wychodzą tylko 2 przewody hydrauliczne i kabel do sterowania zaworami.
Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim ładowaczem?
Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Edytowany przez Grzesio07, 15 luty 2011 - 21:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podłaczenie ładowacza Dzisiaj, 17:23
  •  

#2 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 15 luty 2011 - 22:19

Podłaczenie ładowacza Na moje oko wszystko to są dzielniki, więc brakuje jakiegoś zaworu. Przynajmniej to co sfotografowałeś. A dzielnik jak sama nazwa wskazuje dzieli, nie zamyka. Mogę się mylić - przydało by się zdjęcie z dalsza, by rozkminić jak te węże są poprowadzone.

Ale na moje oko, ładowacz był podpięty do jednego z tylnych wyjść hydraulicznych (dzięki temu było sterowanie olejem tam/z powrotem - np: podnoszenie/docisk) natomiast, to która sekcja aktualnie działała było wybierane przyciskami, stąd te dzielniki.

Raczej na bank nie jest to oryginalne rozwiązanie, choć kto wie. Dodaj kilka zdjęć więcej i się wymyśli jak to podpiąć by hulało.

#3 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 luty 2011 - 22:57

Podłaczenie ładowacza Na jakieś garażowe grzebanie mi to nie wygląda. Całość dosyć profesjonalnie zrobione ale kto to może wiedzieć :)
Na dziś mam jeszcze takie foto:
Nowe Foto
Jutro spróbuje podłączyć go pod tylną hydraulikę w C-360 i pobawię się tymi dzielnikami może faktycznie to będzie działało.
Pozdrawiam i jutro zdam relację.

#4 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 16 luty 2011 - 10:05

Podłaczenie ładowacza Nie spotkałem jeszcze takiego ładowacza z takim rozwiązaniem hydrauliki. Wszystkie łączenia są wykonane na kolankach, które kupimy w sklepie - myślę że jest to porządna garażowa robota.

Niemniej jeśli się nie mylę, to podpinając do wyjścia hydrauliki tego tura bez podłączania dzielników powinno chodzić podnoszenie i opuszczanie, natomiast pierwszy dzielnik (ten blisko kabiny) będzie odpowiedzialny za to by przestawić strumień na pozostałe 2 dzielniki. Podejrzewam, że wystarczy podpiąć tylko ten pierwszy dzielnik pod 12v by działało otwieranie i zamykanie szufli. Pozostałe dzielniki, gdy są nie podpięte przepuszczają olej właśnie na tą sekcje (przynajmniej tak mi się wydaje) dopiero jak je podepniemy realizowane są dodatkowe 2 sekcje.

#5 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 16 luty 2011 - 12:11

Podłaczenie ładowacza Witam
Wbrew pozorom jest to bardzo proste rozwiązanie.
Potrzebuję do tego jeszcze rodzielacz 1-sekcyjny lub podpięcia do gniazd hydrauliki z tyłu ciągnika (rozdzialacz 2 sekcyjny z joyem dostałem w zestawie od innego ładowacza więc go wykorzystam).
Sprawa sterowanai wygląda nastepująco:
1. Wszystkie dzielniki zasilanie na 0 więc wtedy Joyem podnosimy i opuszczamy ładowacz
2. Pierwszy dzielnik zasielanie na 1 wtedy Joyem sterujemy łyżką
3. Pierwszy i Drugi dzielnik zasilanie na 1 wtedy Joyem sterujemy 3 sekcją
4. Pierwszy, Drugi i Trzeci dzielnik zasilanie na 1 wtedy Joyem sterujemy 4 sekcją

Bardzo dziękuję za pomoc.
Za parę dni będe potrzebował jeszcze pomocy przy wpięciu rodzielacza w instalację hydrauliczną ciągnika ale do tego załaożę nowy temat.
Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 16 luty 2011 - 14:21

Podłaczenie ładowacza No to jak masz rozdzielacz dwu-sekcyjny to wywal ten pierwszy dzielnik i po sprawie. Tura podłączysz 4 wężami do rozdzielacza a pozostałe 2 dzielniki będziesz miał do 3 i 4 sekcji.

#7 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 16 luty 2011 - 15:31

Podłaczenie ładowacza Jednak pozostanę przy 3 dzielnikach ponieważ mam joysticka z 3 przyciskami i nie chcę już grzebać w hydraulice od ładowacza.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

#8 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 01 maj 2012 - 02:10

Podłaczenie ładowacza Witam!

Też nabyłem podobny ładowacz. Podłączam go pod gniazda hydrauliczne. Aczkolwiek chciałem zapytać o następującą rzecz. Czy jest możliwość przy takim podłączeniu, że będę podnosił ładowacz i jednocześnie sterował łyżką góra lub dół. Bądź opuszczanie ładowacza i sterowanie łyżką góra lub dół? Czy przy takim podłączeniu najpierw należy podnieść lub opuścić ładowacz, a dopiero sterować łyżką. Chodzi mi o to czy można dwie czynności na raz wykonywać.

Joystick mam na 4 guziki i 3 elektrozawory przy ładowaczu.
Proszę o radę.

#9 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 maj 2012 - 13:31

Podłaczenie ładowacza

Witam!

Też nabyłem podobny ładowacz. Podłączam go pod gniazda hydrauliczne. Aczkolwiek chciałem zapytać o następującą rzecz. Czy jest możliwość przy takim podłączeniu, że będę podnosił ładowacz i jednocześnie sterował łyżką góra lub dół. Bądź opuszczanie ładowacza i sterowanie łyżką góra lub dół? Czy przy takim podłączeniu najpierw należy podnieść lub opuścić ładowacz, a dopiero sterować łyżką. Chodzi mi o to czy można dwie czynności na raz wykonywać.

Joystick mam na 4 guziki i 3 elektrozawory przy ładowaczu.
Proszę o radę.

Witam
Niestety nie ma możliwości robienia dwóch rzeczy na raz.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share maateusz2

maateusz2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 17:24

Podłaczenie ładowacza

witam mam też taki ładowacz faucheux F30 też mam taki rozdzielacz z trzema elektrozaworami. Działa to u mnie tak że jest założone do ciągnika na dwa węże pod parę wyjść hydraulicznych i podnosząc tura gdy wduszam guzik nabieram łyżkę żeby wysypać łyżkę muszę dźwignią przy ciągniku zmienić obieg oleju. Chciałbym żeby działało to w ten sposób żeby podnosząc ładowacz i wciskając jeden guzik bym nabierał, a wduszając drugi guzik bym wysypywał (bez zmiany obiegu oleju). Da się takie coś zrobić?

Załączone miniaturki

• ładowacz czołowy.jpg