Skocz do zawartości

Zdjęcie

który z nich najlepszy??

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 17:21

który z nich najlepszy??

Fajnie że masz MF, ale takie opinie lepiej zatrzymaj dla siebie. Przyjdzie czas że nikt nie będzie chciał robić Mf 255.

A to niby dlaczego? Ja nie zamierzam sie pozbywać swojego, tym bardziej na rzecz C360...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
który z nich najlepszy?? Dzisiaj, 19:39
  •  

#42 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 17:31

który z nich najlepszy??

Fajnie że masz MF, ale takie opinie lepiej zatrzymaj dla siebie. Przyjdzie czas że nikt nie będzie chciał robić Mf 255.

Zgoda, ale ten czas dopiero przyjdzie kiedyś tam w przyszłości! ;) A czas że nikt nie chce robić c360, c330, t25, czy startmi belarusami już teraz nastał :D , tylko że nie każdego stać na nowegp zetora farmtraca czy pronara i kupuje używanego wymażonego - uwaga!!!
mf 255 lub zetora 5211!!! ;) Przychodzą do mnie radzą się ludzie na co patrzeć przy kupnie, w tym roku 3 w okolicy zapowiedziało że kupi używnego fergusona, B)

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2007 - 17:31

który z nich najlepszy?? 1. Chodzi o to, że takie opinie typu c 330 czy 360 to g**no nic nie wnoszą.
2.Poczekamy 10-15 lat, wtedy MFy będą miały tyle samo lat co 360 teraz, to zobaczymy jak będą chodzić, i jak będą się prezentować w porównaniu z nowszymi ciągnikami.

#44 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 17:58

który z nich najlepszy??

2.Poczekamy 10-15 lat, wtedy MFy będą miały tyle samo lat co 360 teraz, to zobaczymy jak będą chodzić, i jak będą się prezentować w porównaniu z nowszymi ciągnikami.

MF 255 i C360 były przecierz produkowane w podobnym okresie, i nie chodzi tu o to jak sie prezentują tylko o walory (ekonomiczność, zwrotność, niska awaryjność). Myśle że za 10 lat MF nie będzie wyglądał gorzej jak współczesne chińskie kitajce ;)

#45 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 21:25

który z nich najlepszy?? No, tak Ferdek07 wszyscy przychodza ogladac twojego zadbanego MF-a. Ja mam teraz C-360 i C-330 M i co jak co, ale mniej skomplikowanych ciagników nie widziałem. Zacząłem remont Ciapka, a C-360 zawiozłem do zakładu i mam pewnosc, że te ciągniki pochodzą co najmniej 10 lat. Chociaż Ciapek i tak jest już tak wypracowany, że aż szok. A MF 255, fakt, że ciągnikiem jest dobrym i napewno lepszym od C-360, ale jego budowa jest już bardziej pokręcona. A to klucze o dziwnych wymiarach itp. Zależy czy ktoś lubi majsterkowac przy ciagnikach, bo ja nie nawidzę robic napraw i dla mnie bardzo liczy się prostota konstrukcji.

A co do tematu ja z tych ciągników jestem za Farmerem, którego z resztą zamówiłem ( na finansowanie fabryczne ). Wpłacam kilka procent ciągnika reszta na raty, a później mogę wziąśc na PROW jako używanego. A co do Farmera to jest to ciągnik najlepiej wyposażony z tej trójki ( tutaj mam na myśli stosunek ceny do wyposażenia ). Silnik co prawda sprawdzony, ale skonstrukcja nie najnowsza, tutaj jestem za Farmtrackiem, który jednak wydaje mi się za mało masywny jak na tą moc. Proxima, sprawdzona konstrukcja, ale jak dla mnie za dużo pali.

#46 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 21:31

który z nich najlepszy??

No, tak Ferdek07 wszyscy przychodza ogladac twojego zadbanego MF-a. Ja mam teraz C-360 i C-330 M i co jak co, ale mniej skomplikowanych ciagników nie widziałem. Zacząłem remont Ciapka, a C-360 zawiozłem do zakładu i mam pewnosc, że te ciągniki pochodzą co najmniej 10 lat. Chociaż Ciapek i tak jest już tak wypracowany, że aż szok. A MF 255, fakt, że ciągnikiem jest dobrym i napewno lepszym od C-360, ale jego budowa jest już bardziej pokręcona. A to klucze o dziwnych wymiarach itp. Zależy czy ktoś lubi majsterkowac przy ciagnikach, bo ja nie nawidzę robic napraw i dla mnie bardzo liczy się prostota konstrukcji.

A co do tematu ja z tych ciągników jestem za Farmerem, którego z resztą zamówiłem ( na finansowanie fabryczne ). Wpłacam kilka procent ciągnika reszta na raty, a później mogę wziąśc na PROW jako używanego. A co do Farmera to jest to ciągnik najlepiej wyposażony z tej trójki ( tutaj mam na myśli stosunek ceny do wyposażenia ). Silnik co prawda sprawdzony, ale skonstrukcja nie najnowsza, tutaj jestem za Farmtrackiem, który jednak wydaje mi się za mało masywny jak na tą moc. Proxima, sprawdzona konstrukcja, ale jak dla mnie za dużo pali.

Dobrze gadasz abuk tylko czy te finansowanie fabryczne to za drogo nie yjdzie, dlaczego nie na kredyt preferencyjny jakiś? co do c360 i mf 255 to jazda czy przesiadka na mf 255 to nebo a ziemia i mówią to wcześniejsi przeciwnicy mf-a

#47 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 11:54

który z nich najlepszy?? Na Farmera jest chyba opcja kredytu 1% do spłacenia przez 7 lat ;) Tylko dochodzi do tego obowiązkowe AC przez ten okres (kredytodawca musi sie przecierz zabezpieczyć) i jak to zwykle bywa pewnie jakieś ukryte koszty.

#48 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 12:03

który z nich najlepszy?? Tzn. to finansowanie fasbryczne jest takim jakby leasingiem i ciągnik mogę później wrzucic na PROW.

#49 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 14:14

który z nich najlepszy?? Rozumiem, czyli do 5-ciu lat właścicielem ciągnika którym pracujesz jest firma a potem Ty odkupujesz go na PROW za 40% ceny rynkowej netto + VAT (tylko kto ustala tą cene rynkową?), jednak chyba musisz mieć wtedy całość kwoty bo zwrot nastąpi później. Nie lepiej wziąć go odrazu na PROW skoro masz takie możliwości?

Jak sprawa ma sie z ubezpieczeniem ciągnika wziętego na finansowanie fabryczne? Kto pokrywa koszty? Tak samo z ewentualnymi naprawami? Pytam bo nie orientuje sie w tym temacie i chciałbym wiedzieć co i jak ;)

Jaką masz powierzchnie gospodarstwa i jakiej mocy ciągnik to będzie?

#50 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 25 grudzień 2007 - 15:07

który z nich najlepszy?? Zbyt dobrych przykładów nie podałeś. Żaden z nich nie jest dobry!!!. No Zetor ok, reszta szajs.

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 27 grudzień 2007 - 16:45

który z nich najlepszy?? Farmer też ma most Carraro.Jest to dobry ciągnik,gdyż mało pali,ma rewers(w wersji 105km nie ma :P )Zetor pali normalnie ale tylko w ciężkich pracach.Do prac lżejszych dla niego to on pije jak opentany:D Więc ja to widze tak:
1. Farmer,
2.MTZ Belarus i Farmtrac,
3.Zetor.

Pozdro FarmerF10244c1
KPK - Ochrona

#52 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 12:15

który z nich najlepszy?? Co do MF 255, dziwne, bo sąsiad kilka domów dalej ma MFa i 2 lata temu dokupił starą 60tkę i jeśli chodzi o orkę, agregat to nie widzę żeby śmigał Mfem, więc to chyba o czymś świadczy no nie???? A Mf255 tylko w siewniku, opryskiwaczu widzę.... Więc chyba do ciężkiej pracy nie mów mi że ferdżi jest lepszy od c-360.........
A trzymając się tematu, to ze swojego doświadczenia powiem, że wybrałbym Proximę, albo Farmera jeśli to miał by być ciągnik do ciężkiej pracy, bo Farmtrac 80 4wd w rzeczywistości coś koło 70 koni i widzę u mnie na wiosce,że nie bardzo się nadaje do ciężkiej pracy, jakoś brak mu jadu..........

#53 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 12:23

który z nich najlepszy??

Co do MF 255, dziwne, bo sąsiad kilka domów dalej ma MFa i 2 lata temu dokupił starą 60tkę i jeśli chodzi o orkę, agregat to nie widzę żeby śmigał Mfem, więc to chyba o czymś świadczy no nie???? A Mf255 tylko w siewniku, opryskiwaczu widzę.... Więc chyba do ciężkiej pracy nie mów mi że ferdżi jest lepszy od c-360.........

A kto tak mówi?

Świadczy to o tym że C360 ma 5KM większą moc maksymalną i nic więcej. A dlaczego nie śmiga C360 w siewniku czy opryskiwaczu? To chyba o czymś świadczy? :P

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 12:30

który z nich najlepszy??

Co do MF 255, dziwne, bo sąsiad kilka domów dalej ma MFa i 2 lata temu dokupił starą 60tkę i jeśli chodzi o orkę, agregat to nie widzę żeby śmigał Mfem, więc to chyba o czymś świadczy no nie???? A Mf255 tylko w siewniku, opryskiwaczu widzę.... Więc chyba do ciężkiej pracy nie mów mi że ferdżi jest lepszy od c-360.........
A trzymając się tematu, to ze swojego doświadczenia powiem, że wybrałbym Proximę, albo Farmera jeśli to miał by być ciągnik do ciężkiej pracy, bo Farmtrac 80 4wd w rzeczywistości coś koło 70 koni i widzę u mnie na wiosce,że nie bardzo się nadaje do ciężkiej pracy, jakoś brak mu jadu..........

Sam sobie odpowiedziałeś na temat farmtracka, porównujecie ciągnik 74 km do ciągników 82km i śmiejecie się ze słabo idzie, :angry:
porównajcie sobie proxime czy farmera do farmtracka 685dt skrzynia 40km/ha perkins serii 1100 82km rewers, wom eco540, skrzynia 24/24 cbm, doposarzyć proxime czy farmera i też wyjdzie ponad 120 tyś,
Porównujcie farmtracka 80 do proximy 7441 a nie 8441!!!!

Co do mf 255, cóż słyszałem o kilku takich gościach co zmienili na c360 a to dlatego że za wyciucganego mf 255 wzieli tyle chajsu że kupili jeszcze zdrową c360 i na porządny remont wystarczyło, cena za używanego mf-a o czymś świadczy,

#55 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 22:15

który z nich najlepszy?? Zrezygnowałem z Farmera. Miałem brac 8244, ale rozmysliłem się. Uznalem, ze nie ma sensu kupowac nowego ciągnika na kredyt, jeżeli ma się troszkę niepewną sytuację w gospodarstwie ( tzn. za mało krów ).

#56 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 22:26

który z nich najlepszy??

Zrezygnowałem z Farmera. Miałem brac 8244, ale rozmysliłem się. Uznalem, ze nie ma sensu kupowac nowego ciągnika na kredyt, jeżeli ma się troszkę niepewną sytuację w gospodarstwie ( tzn. za mało krów ).

To ile masz krów tych krów? :( :(

#57 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 23:51

który z nich najlepszy?? Obecnie 14 i 7 sztuk młodzieży. Do tego 11 byków.

#58 Share ursusc330

ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 04:08

który z nich najlepszy?? mysle ze powinnes sie kierowac za komfortem czyli zetorem a i tez slaby nie jest

#59 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 09:36

który z nich najlepszy??

Obecnie 14 i 7 sztuk młodzieży. Do tego 11 byków.

14 krów to nei jest mało a co za niepewna sytuacja bo nei rozumiem, certyfukatu nie masz, czy mleczarnia się wygłupia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 14:53

który z nich najlepszy?? Wujek odpisal na mnie gospdarstwo i nie dawno skończyłem przerabiac swoją oborę, ale jeszcze pare drobiazgow zostalo do zrobienia zanim przeniosę krowy. A co do niepewnej sytuacji to mam 2 kredyty, które muszę spłacac.

Dodaj odpowiedź