Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karencja na mleko

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:16

Karencja na mleko Witam. Mam pytanie czy jesli dajecie antybiotyk w jeden strzyk to z pozostałych oddajecie mleko do mleczarni czy w nich równiez wykaże antybiotyk ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Karencja na mleko Dzisiaj, 19:58
  •  

#2 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:32

Karencja na mleko Takie triki to były dawno temu ;) teraz wykaże i od razu tel będzie z mleczarni za antybiotyk :D
A tak przy okazji zawsze dostosowujecie sie do karencji napisanej na antybiotyku??

#3 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:48

Karencja na mleko U mnie po podaniu w jedną - dwie ćwiartki nigdy w pozostałych nie wykazało obecności antybiotyku .Mimo to dla pewności zawsze daje mleko do zbadania z ćwiartek nie leczonych . Być może ma wpływ rodzaj antybiotyku . Po upływie karencji mleko również daję do zbadania

#4 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:53

Karencja na mleko Do tej pory też nie oddawałem mleka z pozostałych ćwiartek ale ostatnio badałem dwie krowy i okazało się że antybiotyk nie przechodzi w zdrowe ćwiartki. dawałem synulox i cobactan .

#5 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:54

Karencja na mleko A jakie u ciebie sa dobre antybiotyki?? a ile najdłużej wykazywało antybiotyk??

#6 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 luty 2011 - 20:56

Karencja na mleko Ja jak daję antybiotyk w jeden strzyk to od pozostałych oddaję mleko i nic nie wykazuje w laboratorium żadnych antybiotyków ;)

#7 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 15 luty 2011 - 21:04

Karencja na mleko Dobra teraz podaje antybiotyk w jwdną cwiartke i z reszty daje do sprawdzenia :D zobaczymy :unsure:

#8 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 15 luty 2011 - 21:11

Karencja na mleko U mnie po podaniu antybiotyku mleko idzie dla cieląt aż skończy się karencja. Z oddawaniem wcześniej do mleczarni trochę to ryzykowne bo można się w koszty wsadzić :unsure:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#9 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 15 luty 2011 - 21:19

Karencja na mleko Mi nie tyle chodzi żeby wcześniej, a o to czy u was zdarza sie ze antybiotyk wykazuje nawet po zakończeniu karencji podanej na antybiotyku

#10 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 15 luty 2011 - 21:25

Karencja na mleko U mnie jeszcze nigdy czegoś takiego nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 luty 2011 - 14:58

Karencja na mleko ja całe życie jak daję w jedną ćwiartke to reszte doje i oddaje bez żadnego badania. Robię tak z wszystkimi lekami które podaje do wymion bez względu na karencje

#12 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 16 luty 2011 - 15:29

Karencja na mleko Jak dam antybiotyk w jedną ćwiartkę to to mleko idzie do cieląt lub do świń ale nigdy do chłodni...
KPK Kumurun Team...

#13 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 luty 2011 - 15:35

Karencja na mleko kiedyś po podaniu antybiotyku w jedną ćwiartkę wszystko szło dla cielaków, ale odkąd weterynarz powiedział mi, że można na luzie oddawać do mleczarni są olbrzymie oszczędności :) Pierwszy raz sprawdzałem :) oddałem próbkę z pozostałych ćwiartek do mleczarni (powiedziałem ze krowa się wycieliła przed terminem i boję się o antybiotyk) i wyszło czyste mleko :)

#14 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 16 luty 2011 - 23:06

Karencja na mleko Może to jest i prawda, ale ktoś kiedyś przeprowadził jakieś badania i musiało wykazać w pozostałych ćwiartkach antybiotyk bo jak by go nie było to na opakowaniu antybiotyku by pisało nie podawać z tej ćwiartki przez np 3 dni. Dla mnie to jest tak jakby trucie ludzi i później dzieci są chore i antybiotyki nie działają bo się na nie uodproniły pijąc wasze mleko. Mam do was jeszcze jedno pytanie na potwierdzenie mojego punktu widzenia, że nie powinno się dawać takiego mleka do mleczarni, czy napiliście byscie się mleka z tych trzech ćwaiartek niby bez antybiotyku bo ja nie i ktoś pożniej kto kupuje karton z mlekiem też napewno by nie chciał.

#15 Share franex

franex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 luty 2011 - 23:35

Karencja na mleko Ja nigdy nie oddaje do mleczarni z pozostałych ćwiartek, a jak mija karencja to bada się jeszcze dla pewności mleko. Mleko się nie marnuje, najczęsciej idzie dla świń albo dla byczków, nigdy nie dajemy mleka z zapaleniem/antybiotykiem dla jałoszek.

#16 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 17 luty 2011 - 07:47

Karencja na mleko Bardziej Ci zaszkodzi ta chemia dodana do kartonu w postaci konserwantów i stabilizatorów niż rzekomy antybiotyk z pozostałych ćwiartek.

#17 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 luty 2011 - 08:59

Karencja na mleko

Może to jest i prawda, ale ktoś kiedyś przeprowadził jakieś badania i musiało wykazać w pozostałych ćwiartkach antybiotyk bo jak by go nie było to na opakowaniu antybiotyku by pisało nie podawać z tej ćwiartki przez np 3 dni. Dla mnie to jest tak jakby trucie ludzi i później dzieci są chore i antybiotyki nie działają bo się na nie uodproniły pijąc wasze mleko. Mam do was jeszcze jedno pytanie na potwierdzenie mojego punktu widzenia, że nie powinno się dawać takiego mleka do mleczarni, czy napiliście byscie się mleka z tych trzech ćwaiartek niby bez antybiotyku bo ja nie i ktoś pożniej kto kupuje karton z mlekiem też napewno by nie chciał.

tester którym bada mleczarnia mleko jest tak czuły że wykrywa minimalne ilości antybiotyku, więc jeśli go nie wykrywa znaczy że go tam nie ma :P A czy na ulotce od antybiotyku jest napisane konkretnie że nie nie można oddawać mleka z innych ćwiartek? :P Nie jest napisane :) Co niektórzy rolnicy maja taki zwyczaj, że dla siebie doją mleko oddzielnie ;[ i to jest dla mnie powód do zastanowienia, co oni doją do mleczarni??? Jaki syf tam leci??? U mnie mleko do domu zawsze bierze się bezpośrednio z chłodni, bo wiem że dojone jest czysto...

#18 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 17 luty 2011 - 10:03

Karencja na mleko Ja tam leje z węża bo ciepłe :lol:

#19 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 17 luty 2011 - 22:34

Karencja na mleko Ja tam zawsze daję na badanie jak karencja się skończy czy mleko ma antybiotyk zdarzyło się i tak że antybiotyk się trzymał jeszcze przez 5 dni napewno
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MaReK

MaReK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 luty 2011 - 22:50

Karencja na mleko witam:] z tego co się orientuje to karencja na antybiotyki jest obliczana z jednym udojem więcej więc nie ma prawa być już jeżeli przestrzega się tego co jest na opakowaniu napisane. gorzej wygląda sprawa gdy zasuszamy krowę antybiotykami i się wcześniej wycieli tzn przed terminem wtedy po skończeniu karencji najlepiej jest przebadać mleko gdyż to są antybiotyki działające dość długo i mogą być wykrywalne w mleku. pozdrawiam;]