Skocz do zawartości

Zdjęcie

wjecej wyjść

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 luty 2011 - 17:08

wjecej wyjść Witam panowie jestem tu nowy więc poprawcie mnie jeśli coś żle napisz. Mam pytanie posiadam zetora proxime 6441 i chciałbym się dowiedzieć jak dorobić (zwiekszyć) ilość wyjść hydraulicznych, bo mam tylko dwa. Może ktoś z was robił już takie coś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wjecej wyjść Dzisiaj, 15:10
  •  

#2 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 15 luty 2011 - 17:27

wjecej wyjść Jak chcesz mieć oryginał to dokupujesz rozdzielacz,linkę i tą dźwignię do kabiny. Do tego modelu kupisz wszystko, potem najlepiej jak byś gdzieś podejrzał jak to jest podłączone, albo wg. katalogu.

#3 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 luty 2011 - 15:41

wjecej wyjść no ok tylko chodzi o to ze nie mam za bardzo u kogo zobaczyć gdzie się wpiąsc tym rozdzielaczem

#4 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 16 luty 2011 - 22:48

wjecej wyjść Jeżeli masz ładowacz to możesz podpiąć dodatkowe przewody hydrauliczne pod rozdzielacz do ładowacza i wtedy sterujesz joystickiem.

#5 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 luty 2011 - 16:59

wjecej wyjść no oki tylko ze ja nie mam tura

#6 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 18 luty 2011 - 18:13

wjecej wyjść W ogóle do czego potrzebne jest Ci więcej? Najłatwiejszy sposób to zrobić trójniki na jednej parze wyjść i będziesz miał dwie kolejne- tylko że musisz za każdym razem trójnik przekręcać. Jeśli możesz to najlepiej dopiąć sekcję kolejną do rozdzielacza
Pozdrawiam

#7 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 luty 2011 - 08:04

wjecej wyjść Gramgro a moze wiesz mniej wiecej w którym miejscu podpiąć te sekcie

#8 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 19 luty 2011 - 08:19

wjecej wyjść Nie wiem jak to jest niestety w Zetorze, ale wydaje mi się że to rozdzielacz powinien być z możliwością dołożenia dodatkowych sekcji... Po prostu musisz zakupić dodatkową płytkę rozdzielacza( patrz żeby pasowały otwory wszystkie) i wtedy masz dokładasz nową obok starej, skręcasz płytka końcową i podłączasz wajchę i przewody do gniazd...
http://www.granit-pa...liczny/85219008
tutaj masz taką sekcję która powinna pasować do Twojego Zetora

#9 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:52

wjecej wyjść Jest taka możliwość jak pisze np. @jendrek, a zasilanie dodatkowego rozdzielacza podłączasz do dekla pod tylnym mostem, pamiętając że do nowego rozdzielacza nie zależnie ile będzie miał sekcji powinno dochodzić od strony zaworu przeciążeniowego.
Powrót mostkujesz z rurką gniazda od spływu oleju.
@Gramgro; Ten rozdzielacz z linku jest montowany pod deklem górnym i nie ma możliwości rozbudowy go.
Jeszcze w układzie powinien być odpowiedni zawór który będzie posyłał olej albo na oryginalny rozdzielacz + TUZ, albo na dodatkowy, bo inaczej wszystko pójdzie przelewem do skrzyni.
Jak zdecydujesz się na rozbudowę układu pamiętaj o doborze rozdzielacza o odpowienim przepływie i najlepiej z funkcją pływającą nie taki jak np. w Cyklopie.

Ale co ty chcesz podpinać że potrzebujesz tyle gniazd, można łatwiej i szybciej zamontować tzw. elektryczny dzielnik strumienia.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#10 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 19 listopad 2011 - 16:15

wjecej wyjść

Jest taka możliwość jak pisze np. @jendrek, a zasilanie dodatkowego rozdzielacza podłączasz do dekla pod tylnym mostem, pamiętając że do nowego rozdzielacza nie zależnie ile będzie miał sekcji powinno dochodzić od strony zaworu przeciążeniowego.
Powrót mostkujesz z rurką gniazda od spływu oleju.
@Gramgro; Ten rozdzielacz z linku jest montowany pod deklem górnym i nie ma możliwości rozbudowy go.
Jeszcze w układzie powinien być odpowiedni zawór który będzie posyłał olej albo na oryginalny rozdzielacz + TUZ, albo na dodatkowy, bo inaczej wszystko pójdzie przelewem do skrzyni.
Jak zdecydujesz się na rozbudowę układu pamiętaj o doborze rozdzielacza o odpowienim przepływie i najlepiej z funkcją pływającą nie taki jak np. w Cyklopie.

Ale co ty chcesz podpinać że potrzebujesz tyle gniazd, można łatwiej i szybciej zamontować tzw. elektryczny dzielnik strumienia.

Przyłącze się do tematu , ja też chciałbym zwiększyć o jedno gniazdo hydrauliczne w zetorze 7341 a potrzebne mi jest do sterowania pługiem do odśnieżania na przednim TUZIE
Kolego farmer7745 a jak się montuje ten elektryczny dzielnik strumienia i czy w takim razie jest możliwość podpięcia takiego gniazda z przodu ciągnika i czym się wtedy steruje na tym gnieździe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 08:38

wjecej wyjść kolego farmer 7745 potrzebna mi jest jeszcze jedna para poniewaz zamontowałem przedni tuz a ze sam go zakładełem to podpiąłem go pod orginalną pare wyjść i teraz nie mam zadnego gniazda wolnego i musze odłanczać przedni tuz np. do wywrotu przycepy

#12 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 13:25

wjecej wyjść Dzielnik jest dość powszechnie stosowany właśnie w pługach śnieżnych bo mają dość duże możliwości funkcyjne, a jego zasada działania jest prosta.
Masz jedno wejście i dwa wyjścia (są opcje np. 2 na 4) jak cewka nie ma zasilania olej idzie jednym wyjściem, a jak jest zasilanie elektro magnes wciąga odpowiednio profilowany sworzeń i idzie drugim.
Można to zastosować w bardzo wielu układach hyd. ale musisz doprowadzić prąd.

Ja w przednim Tuzie też mam siłowniki dwu stronnego działania, ale z racji dość skromnie rozbudowanej hyd. zewnętrznej mojego Zetora pod piąłem tylko jedną stronę, a w nie czynne komory wkręciłem odpowietrzniki.
U mnie wywaliłem rurkę którą szedł olej do gniazda nr.2 i zastąpiłem ją przewodem podpiętym do zwykłego trój drożnego zaworu kulowego, który jest pod ręką i którym posyłam olej albo na gniazdo, albo na Tuza.
Po drodze zainstalowałem jeszcze jeden zawór, który ma 4 pozycje, a korzystam z niego jak chcę olej posłać na gniazdo z przodu ciągnika.W nim jest jeszcze pozycja że olej nie ma żadnego przepływu.

Masz w tym Tuzie możliwość tak podpięcia maszyny żeby mogła kopiować teren?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#13 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 15:26

wjecej wyjść tak tzn przestawiam takimi bolcami na cięgnach do kopiowania terenu. A skąd wziąłeś taki trójnik trójdrożny

#14 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 16:32

wjecej wyjść Kupisz go w pierwszym lepszym sklepie z hyd. siłową albo pytaj w Grene lub Granicie.
Koszt ok. 120 zł + oczuwiście reszta drobiazgów.
Dobrze że masz to kopiowanie terenu.

#15 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:55

wjecej wyjść a ty masz u siebie kopiowanie? i powiec jak ci chodzi ten tuz z tym jednostronnym działaniem w niczym nie przeszkadza?

#16 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 17:08

wjecej wyjść Nie przeszkadza, i nie wyobrażam sobie sprzęgać jakąś maszynę na szytwno.
Co w końcu postanowiałeś jak podepniesz zasilanie?

#17 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 17:24

wjecej wyjść zrobie tak jak ty z tyłu na 1 wyjściu założe zawór trójdrożny i też zaślepie chyba wyjścia w siłownikach i zrobie jednostronnego działania

#18 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 21 listopad 2011 - 21:20

wjecej wyjść Kolego farmer7745 ten zawór podpiąłeś przed samym gniazdem czy gdzieś indziej A może byś wstawił foto bo ja jestem ciemny w tych sprawach A zależy mi na tym dodatkowym gnieździe aby prostować i skosować pług do śniegu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 22:17

wjecej wyjść Jeden zawór mam za siedzeniem którym posyłam olej do tuza lub na gniazdo, a drugm

http://www.agrofoto....71_44_91528.jpg

mogę olej rozdzielić na tuz, dodatkowe gniazdo albo wszytstko zablokować.
To gniazdo dorobiłem z myślą o owijarce z przodu albo wywrocie podpychanej przyczepy.
Jeszcze miał być powrót ale brakło zapału.