Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 1690

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:SPORT MOTORYZACJIA

Napisany 15 luty 2011 - 08:17

Case 1690 witam wszystkich .......mam pytanko posiadam ciagnik case1690 z 82r kupilem go w zeszlym tygodniu biore sie za wymiany olei czy jest moze ktos kto by mi powiedzial co najlepiej zalac w skrzynie biegow i silnik???? jest to 105km. 6 cylindrów bez turbo pozdrawiam wszystkich@Radek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 1690 Dzisiaj, 11:11
  •  

#2 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2011 - 09:02

Case 1690 Cześć kolego Miałem taki ciągniczek przez 5 lat co do oleju to ci nie pomogę bo też tego nie wiedziałem i zalełem hipol (ciągnik i tak był zmęczony) ale jak będziesz mial jakieś pytania co do pompe olejowej znajdującej się z przodu lub remontu silnika to ci powiem wszystko :)

#3 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 luty 2011 - 09:37

Case 1690 Według instrukcji obsługi w silniku powinien być 20w/30 lub 40 a w skrzyni 20W/40 SAE 80.W tym którym śmigam zalałem w silniku turdusa a w skrzyni hipol 6(bo we wszystkich ciągnikach mam taki pozalewany).Jeśli to nie tajemnica to ile dałeś? Niech Ci się dodrze sprawuje.

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 15 luty 2011 - 12:29

Case 1690 do silnika co wlejesz im leprzy tym lepiej ale Turdus będzie jak najbardziej odpowiedni do skrzyni nie zalecam Hipolu jak ma power schift zimą będzie cierpiał jest za gęsty lepiej zalać10w30 lub 40
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 luty 2011 - 13:12

Case 1690 @mariusz(ZDUN) a do tych bez power schift'a hipol będzie ok?

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 15 luty 2011 - 13:39

Case 1690 wiesz teoretycznie tak bo nie ma skrzyni hydraulicznej jak pompa da rade ciągnąc tak gęsty olej zimą to myślę że nie powinno zaszkodzić ale z power schiftem nie stosuj hipolu
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#7 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:01

Case 1690 ludzie to nie 330 ze można lać hipol
jak stać na ciągnik to i stać na olej

agrol to jest minimum które nikomu nie zaszkodzi i czy to bedzie na shifcie czy innym jakimś cudzie na agrolu pójdzie.

#8 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:06

Case 1690 ździwił byś się kolego co potrafi zrobić czasem agrol w skrzyniach zachodnich ciągników ale zgodzę się z tobą, że hipol nie jest w żaden sposób odpowiednim olejekm jedynie w tych prostych mechanicznych nie zalecam ale na upartego nie powinien zaszkodzić
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:12

Case 1690 dokładnie chodziło mi o to iż agrol będzie o niebo lepszy od hipola

mi w MF szykuje się wymiana oleju myślałem o mobil fluid lub bp terrac
ale to jeszcze trochę

#10 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:16

Case 1690 Od 4 lat jeździ na hipolu i nie zauważyłem by się coś działo ze skrzynią.Nasz egzemplarz nie ma power schift'a.Skoro 4 pozostałe jeżdżą na hipolu to nie widze sensu do jednego zalewać inny olej.

#11 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 15 luty 2011 - 15:06

Case 1690 tak jak pisałem wyżej jak jest mechaniczny to nie powinien zaszkodzić bo w sumie nie ma czemu
Mechanika Rolnicza.

#12 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2011 - 16:36

Case 1690 Panowie panowie precież 1690 z tego roku ma skrzynie najprostrzą mechaniczną z 3 biegami i 2 zakresami więc wiadomoże każdy olej będzie leprzy od hipolu ale hipol krzywdy w tym ciągniku nie zrobi no bynajmniej mi przez tyle lat nie zrobił jedynym faktycznie minusem są ciężko zaskakujące biegi przy mrozach ale to tez przez kilka pierwszych minut.a co do silnika to standard wlejesz słabszy to częściej go wymieniaj

Edytowany przez lolmax, 15 luty 2011 - 16:37.

#13 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:52

Case 1690 witam i dziekuje za rade napewno wasze podpowiedzi wykorzystam.........a co do ceny dalem 13.800zl wszystko sprawne cisnienie ok haumulce sa pali na mrozie pez problemu jestem zadowolony z zakupu dzisiaj sie wzielem za remont przodu a dokladniej zwrotnic bo straszne luzy mial ale 3 lozyska do wymiany i po remoncie i oczywiscie nowy olej do mostu mysle ze hipol da rade pozdrawiam

panowie mam jeszce jedno pytanko mam problem z wrzuceniem biegow szosowysz tych najszybszych powstaje zgrzyt ciagly ktory nic nie blokuje i tak dalej ale nie moga sie do konca zapiac i ludzie mi podpowiadaja ze to moze byc przyczyna oleju ......hm w co nie wierze mysle ze problemem moze byc mikropompa czy ktos mi jest wstanie cos podpowiedziec z gory dziekuje za wskazuwki i pozdrawiam cieplo

#14 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 16 luty 2011 - 08:22

Case 1690 raczej nie ale to wcale nie możesz go włożyć czy po prostu ci zgrzyta przy właczaniu ?olej nie powinien robić takiego problemu nie wiem jak zwykłe biegi wchodzą ale być może nie wysprzęgla do końca albo jest problem z wybierakiem
Mechanika Rolnicza.

#15 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 16 luty 2011 - 08:30

Case 1690 Sprawdź czy jest płyn w zbiorniczku wyrównawczym tym pod osłoną przy szybie przedniej.Bardzo atrakcyjna cena.Masz w nim skrzynie 3 biegową z 4 grupami?

Edytowany przez PLis87, 16 luty 2011 - 08:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 luty 2011 - 09:02

Case 1690 aha sprawdze to wszystko ale bieg nie da sie wogole wpiac tak jesto 3 stopniowa skrzynia i 4 biegi

Dodaj odpowiedź