Polecane posty

@RolnikMat

Będzie to raczej John Deere 5090R.

Bo ja nie mogę doczytać.:P Jeżeli zamontuje do niego ładowacz John Deere 583 to jaki będzie maxymalny udźwig??

Edytowano przez JohnDeere6610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej brać tura 633;) ponieważ ma największy udźwig i najwyżej podnosi.

obciążnik potrzebny dopiero przy ładunku ponad 1000 kilo przy delikatnej jeździe maksymalnie podnosiłem 1700 kilo to podnosił ten ciężar bez żadnego problemu;)

udźwig maksymalny jd583 1763 przy 2 metrach nad ziemią Maksymalna wysokość podnoszenia do przegubów (m)3.69

udźwig maksymalny jd633 1921 przy 2 metrach nad ziemią Maksymalna wysokość podnoszenia do przegubów (m)3.81


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Przemrolnik tur hydrametu na taki ciągnik śmiech na sali on do najlepszych polskich ładowaczy nie należy ale jest on znów najtańszy to jego wysokie mocowanie <_< Nie to co metal-fach lub pol-mot inna bajka ;) Do tura chyba lepiej 5080R B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Połączyć się da, ale według mnie jest to lekka przesada. Ten ładowacz jest bardziej przeznaczony to serii większej. Świetnie pasuje natomiast ładowacz 583.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się tez tak wydawało.Ale patrzyłem na katalogach John Deere i było napisane: Ładowacze kompatybilne 533,583 633;)

A co inni sądzą o tym zestawie??

John Deere 5090R + Tur JD 633??

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Ja sądzę, że powinieneś wziąć 6130+633 bo jak sam mówisz- zależy ci na udźwigu, więc "Erka" może być za słaba do 633 (ale nie mówię że nie można go założyć ;) ) A 6130 to już większy gabarytowo ciągnik i przy dużych ładunkach nie będzie takiej konieczności zakładania przeciwwagi jak w przypadku 5090R. Ten drugi jest lepszy, jeśli chciałbyś gdzieś w budynkach nim pracować bo jest krótki, a 6130 lepiej nadaje się do prac poza budynkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W budynkach to raczej nie będzie pracował ,jedynie w dużej hali,więc rozmiar nie ma znaczenia.

Oczywiście 6130 jest więksZy od R.;)

W JD 6130 z turem 633 jaki byłby maksymalny udźwig na maksymalną wysokość ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

http://www.cemarol.com.pl/biura/cemarol/offer_download/1041/frontlader_ladowacze_1008.pdf

Już kolega powyżej przesłał ci linka. Czy to R czy 6130 to wydaje mi się że udźwig i wysokość podnoszenia będzie taka sama ale w R będzie ciągle robił się tył lekki i możesz go nawet przewrócić a 6130 będzie dużo stabilniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ktoś tam pisał to i ja napisze.

Znam przykład :

Ładowacz czołowy tur 6 pol-mot, ma już za sobą 5 lat. Robi bardzo dużo, ok 400/500ton obornika rocznie załaduje, Beli też dużo.

Nic w nim sie nie psuło, nie wyginało, udzwig 1650kg, a nie raz i nie dwa podnosi po 2tony.

Po tych 5latach, zaczeły sie sypać tulejki. Po wymianie tulejek, chodzi jak marzenie dalej. Zero przecieków.

Nie warto od razu przekreślać polskich ładowaczy. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Ale rozrzut. Najpierw R i 6130 potem jeszcze M. Musisz poczytać, może popytać użytkowników takich zestawów na AF;p Nie czekaj aż ktoś Ci takie informacje pod nos przyniesie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5080r i 633 zakładam obciążnik od fendta 870 kilo i wydaje mi się że jest stabilny;)

a co do udźwigu to nie macie racji że może nie podnieść bo oba ciągniki mają pompy 200 bar a udźwig jest ustawiany na rozdzielaczu

znajomy ma 6130 i stolla f30 i 2 ton ani nie ruszył do góry.ja podnosiłem bez gazu 1700 kilo i nie miał mój problemu, 2 ton jeszcze nie próbowałem ale jutro spróbuje i napisze jaki ciężar dał rade podnieść


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Czy łatwiejsza to bym się zastanowił, R jest wygodniejsza.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i nie dużo ale w R jest silnik Common Rail a w M nie i do M możesz nalać i mnie dobre paliwo i będzie chodził a ''erka'' może być wrażliwa.Jak ostatnio u brata coś od paliwa poszło nie pamiętam dobrze co, ale do C-360 ta część 20 zł a serwis JD wziął 1500 zł za samą część. <_<

 

Wygodniejsza czyli co masz na myśli??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Proste w Rce wszystkie biegi w jednej dźwigni, do tego przycisk sprzęgła i można jeździć bez używania sprzęgła nożnego a w Mce są dwie wajchy i do tego zakresy niesynchronizowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Może i nie dużo ale w R jest silnik Common Rail a w M nie i do M możesz nalać i mnie dobre paliwo i będzie chodził a ''erka'' może być wrażliwa.Jak ostatnio u brata coś od paliwa poszło nie pamiętam dobrze co, ale do C-360 ta część 20 zł a serwis JD wziął 1500 zł za samą część. <_<

 

Wygodniejsza czyli co masz na myśli??:)

Wygodniejszy w samej jeździe: na przykład spróbuj ruszyć 5M z pełną przyczepą 6 lub 8 tonową to zrozumiesz.

Jeżeli przejrzysz oferty ciągników w Polsce to zobaczysz, że ciężko znaleźć ciągnik o mocy powyżej 100KM bez CR. W dużych ciągnikach jakoś to działa. Chyba, że ty świadomie lejesz do swoich ciągników kiepskie paliwo.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam wszytskich dolacze sie do tematu bo rowniez stoje przed zakupem jelenia, narazie mam zapatrzenie w model 5090R = tur,tylko teraz czekam na oferte cenowa od dilera, ps. jak by byl na forum ktos kto sie rozlicza na vacie to prosze o jakis kontak bo chce sie dowiedziec paru rzeczy..:0pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejszy w samej jeździe: na przykład spróbuj ruszyć 5M z pełną przyczepą 6 lub 8 tonową to zrozumiesz.

Jeżeli przejrzysz oferty ciągników w Polsce to zobaczysz, że ciężko znaleźć ciągnik o mocy powyżej 100KM bez CR. W dużych ciągnikach jakoś to działa. Chyba, że ty świadomie lejesz do swoich ciągników kiepskie paliwo.

 

Ja szukam poniżej 100 km bo potrzebuje 80-90km

Nie leje kiepskiego paliwa do żadnego sprzętu, ale czasem się trafi jakieś kiepske i wtedy lipa jest <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja już od jakiegoś czasu ropę kupuję z hurtowni paliw, która zaopatruje kilka CPN-ów i nigdy w żadnym ciągniku nie miałem problemów z paliwem. Jeżeli kupujesz paliwa na jakiś większych stacjach to "powinno ono być" porządku <_< .


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

koledzy co sadzicie o porownaniu 5100R a 6230, moc porownywalna tylko ze masa o jakies 450 kg roznicy,potrzebuje taki ciagnik zeby byl z turem,i byl do rozsiewacza,opryskiwacza,siewnikow,i czasami jak bedzie potrzeba to do pomocy w uprawie i orce,jak wedlug uzytkownikow tych maszyn bedzie wygladalo spalanie w tych lzejszych pracach,chce zeby ci co maja taki sprzet poiwedzieli jakie jest srednuie spalanie 5100 i 6230? :) z gory dzieki za inf Ps .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj