Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

349 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 13:00

Podnośnik w Ursusie C-385 Po co się z nim szarpać ? To naprawdę sporo waży ;) Będzie ze 150kg... Bardzo nieporęcznych i trudnych do wyjęcia kg...
Jak masz drugi Ciągnik to lepiej wykonać prowizoryczny podnośnik (kawał gruuubej rury zamocowanej na jakiejś ramie: jakimś pługu, kosiarce itp., zaczepianej na TUZ) i wykorzystać do tego maszynę, zamiast własnych mięśni ;) Lżej nacisnąć dźwignię podnośnika w Ciągniku, niż zwoływać pół wioski i się zrywać... ponadto tam nie ma miejsca na błędy- jak komuś się z rąk wymsknie to jest tam co pogiąć i uszkodzić ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 03:14
  •  

#162 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 08:03

Podnośnik w Ursusie C-385 Po podorywkach się w takim razie biorę a 150 kilo przecież można na dobra sprawe we 2 dźwignąć no chyba że ktos sam waży 40 to wtedy trzeba nawet 5;p

#163 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 23:44

Podnośnik w Ursusie C-385 Uwiecznij całą operację na filmie w dobrej rozdzielczości :P Chciałbym zobaczy jak puchną te 2 osoby zwalające „czerep”, walczące, aby go nie upuścić i nic nie pogiąć :rolleyes:

#164 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 13:28

Podnośnik w Ursusie C-385 Podnośnik zdjęty i założony z powrotem we dwóch ale to nie chodzi o to teraz. Potrzebowałbym kolejne szybkozłącza żeby Tura nie odkręcać i zakręcać za każdym razem bo zwijarka też potrzebuje 2. Jak to zrobić bez kolejnego rozdzielacza? W katalogu od 912 jest przewód wyprowadzony od "kostki" do której jest przykręcony zawór, tylko w jaki sposób obsługiwac te gniazdo wtedy? Bo zrobiłbym wtedy jedno gniazdo z tej kostki i do tego 2 gniazdo jako zlew i by do Tura starczyło. Ma ktoś dużego ursusa z 4 szybkozłączami?

#165 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 21:44

Podnośnik w Ursusie C-385 Ja mam w zetorze 8045 4 szybkozłącza. Akurat dzis zdjąłem podłogę bo podpinam 2 siłownik to cykne Ci jutro zdjęcia jak to wszystko jest podłączone.

#166 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 24 październik 2011 - 20:07

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam
Mam problem z podnośnikiem , działa bardzo powoli ,szarpie, olej się pieni .W miarę jak się nagrzewa olej jest trochę lepiej.
Wymieniłem pompę ,ale jest jeszcze gorzej ,ponieważ w ogóle na niej nie działa.
Filtry mam nowe .Zdemontowałem dzisiaj całą obudowę filtra ssawnego i zaobserwowałem , że podczas pracy silnika z kanału ssawnego pompy ( pompa została zdemontowana ) wydobywa się spieniony olej taki jaki mam podczas pracy.
Powiedźcie mi co może być przyczyną takiego zachowania i jak to naprawić?
http://www.fotosik.p...41e32412b2.html
Pozdrawiam

Edytowany przez rafalm1978, 24 październik 2011 - 20:19.

#167 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 październik 2011 - 20:38

Podnośnik w Ursusie C-385 Jaki to olej? Jednolity czy może mieszany? Ile jego jest?

Edytowany przez Gieru, 24 październik 2011 - 20:38.

#168 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 24 październik 2011 - 20:53

Podnośnik w Ursusie C-385 może ci wieloklin na wałku od napędu pompy ścięło i przestała działać najprostszym sprawdzeniem jest odkręcenie rurki tej co z pompy wychodzi w stronę filtrów i na zapalonym silniku, na wolnych obrotach i powinno tam zygać olejem i to naprawdę bardzo mocno. jeśli tak jest to szukaj w podnośniku. a mi ten olej wygląda ja zwykły hipol p.s a może zapomniałeś oleju dolać :P

#169 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:20

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam. Dziś spotkała mnie problem z hydrauliką w ursusie c-385. Mianowicie po odpaleniu podjeżdżam pod pług a podnośnik wcale nie reaguje na dźwignie. stuknąłem w zawór od tyłu ale zero efektu. Podjechałem pod przyczepe zeby sprawdzić wywrot ale kiper też nie działa w ogóle. poczyściłem wszystkie filtry od hydrauliki i też nic. Wyjąłem pompe, o dziwo w przewodzie wysokiego ciśnienia nie było grama oleju. Pompę zalałem olejem i obracałem ręcznie wałek, przy zatknietym otworze ssącym pompa ciągnie powietrze po wałku i przez dwa otworki przy wałku i mam wrarzenie ze się lekko przycina. Dodam, że wcześniej miałem tylko raz przypadek w zimę, że podnośnik nie reagował, ale po jakimś czasie postoju zaczął działać. Czasem przy podniesionym pługu na maxa opadał ze 3 cm i unosił sam do góry, takie szarpanie ale to było okresowe nie ciągłe. Prosze o poradę w tej sprawie, czy to wina pompy, czy raczej radzicie zdejmować plecak?
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

#170 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:31

Podnośnik w Ursusie C-385 Pompa padła i się zapowietrzyła Załóż nową pompę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:34

Podnośnik w Ursusie C-385 mi się wydaje że pompom od hydrauliki nie powinno się dać kręcić rękom, jeśli się da to znaczy że pompa jak najbardziej jest zużyta. możesz mieć jeszcze oberwane frezy na napędzie pompy. łatwo idzie sprawdzić pompę zapal ciągnik i popuść rurkę od pompy, tą co idzie do plecaka, powinno tam mocno " rzygnąć" olejem jeśli tak nie będzie to albo pompa albo napęd pompy.

#172 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:45

Podnośnik w Ursusie C-385 Co do napędu pompy to na 99% jest sprawny, bo słychać zazębienie przy włączaniu no i próbowałem obrócić ręcznie przy wzączonym napędzie i nie dało rady więc raczej napęd odpada. Gdyby napęd padł to raczej byłoby słychać grzechotanie albo inne dźwięki po zazębieniu, a tu zazębia się i ciągnie niby.

A no i dodam jeszcze, że gdy miałem założoną i włączoną pompę popuściłem szklankę filtra oleju tą pod podłogą z lewej strony pojedyńczą a tam ledwo co smarkało olejem dopiero jak już trzymała się ta szklanka na ostatnim zwoju gwintu.

Edytowany przez ssman860, 17 listopad 2011 - 20:48.

Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#173 Share bartucha25

bartucha25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:46

Podnośnik w Ursusie C-385

Witam. Dziś spotkała mnie problem z hydrauliką w ursusie c-385. Mianowicie po odpaleniu podjeżdżam pod pług a podnośnik wcale nie reaguje na dźwignie. stuknąłem w zawór od tyłu ale zero efektu. Podjechałem pod przyczepe zeby sprawdzić wywrot ale kiper też nie działa w ogóle. poczyściłem wszystkie filtry od hydrauliki i też nic. Wyjąłem pompe, o dziwo w przewodzie wysokiego ciśnienia nie było grama oleju. Pompę zalałem olejem i obracałem ręcznie wałek, przy zatknietym otworze ssącym pompa ciągnie powietrze po wałku i przez dwa otworki przy wałku i mam wrarzenie ze się lekko przycina. Dodam, że wcześniej miałem tylko raz przypadek w zimę, że podnośnik nie reagował, ale po jakimś czasie postoju zaczął działać. Czasem przy podniesionym pługu na maxa opadał ze 3 cm i unosił sam do góry, takie szarpanie ale to było okresowe nie ciągłe. Prosze o poradę w tej sprawie, czy to wina pompy, czy raczej radzicie zdejmować plecak?

Nieraz jest tak ze traktor się przechyli do tyłu i pompa się zapowietrzy i nie podnosi a jak ramiona opadają i same się podnoszą to uszczelniacze są wypracowane na tłoku i tak będzie się działo.

#174 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:52

Podnośnik w Ursusie C-385 to popuść tą rurkę jak nie będzie leciał olej, to jedź po nową pompę.

bartucha pierwszy raz taką teorię słyszę jak pompa oleju nie chce pociągnąć to szmelc i tyle, a z tymi opadającymi ramionami to masz racie ale może to być równie dobrze uszkodzony rozdzielacz lub zawór i też będzie szarpać.

#175 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:55

Podnośnik w Ursusie C-385 co do tego przechyłu to się nie zgodze, bo jak woziłem kukurydze na pryzme to traktor stał przechylany i na bok i przodem w góre i w takiej pozycji kipowałem i szło aż miło więc to raczej marne szanse na zapowietrezenie przez przechył, no chyba że oleju by było tyle co nic

A jakie pompy polecacie? Hylmet czy cos innego?

Edytowany przez ssman860, 17 listopad 2011 - 21:16.

Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#176 Share Jacentylog

Jacentylog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 21:55

Podnośnik w Ursusie C-385 Hylmetu nie polecam, a to dlatego, że to badziewie. Dlatego jest dosyć tanie. Mój mechanik mówił, że oni pracują na sprzęcie, który już się wysłużył w Hydrotorze - Ja miałem i znów mam pompę właśnie z Hydrotoru - ok 400zł. Podobno najlepsze są z Wrocławia - ok 800zł.
Ale mam pytanie o podnośnik w 80tce: Nie chce podnieść wycinaka z kostką kukurydzy (szacuję, że to ok 1200kg) A powinien podnieść spokojnie. Mam problem z opadającymi ramionami, jak podniosłem pług to za chwilę słyszałem dziwny szum, który przestawał jak delikatnie opuściłem podnośnik. Ale po chwili znów to samo. Gdy zgaszę ciągnik to podnośnik z pługiem oczywiście powoli opada. Pompa jest nowa i mam na wyjściu hydraulicznym ok 150 barów. Miał już Ktoś taki problem??
Porządek musi być!!!

#177 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 22:00

Podnośnik w Ursusie C-385 najprawdopodobniej siadły ci gumki na siłowniku. ewentualnie rozdzielacz lub zawór, ale stawiam na gumki.

#178 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 23:38

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam z powrotem. Wymieniłem pompę na nową, założyłem wzmacnianą czyli 26,5. Musiałem troche sie namęczyć, bo wcześniej miałem stary typ pompy i tam przewód co idzie do plecaka musi być dłuższy a w nowej krótszy, więc uformowałem go jak trzeba i jest cacy. Teraz osiemdziesiątka dźwiga pług o wadze 620 kg w 3 sekundy bez gazu, aż szarpnie ciągnikiem całym gdy rusze wajchą. Pozdrawiam
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#179 Share 1614

1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:47

Podnośnik w Ursusie C-385 najlepiej podnosnik od 385 do 1674 wszystkie modele bez ehr oraz 360 330 do wrocławia archimedesz jest to producent podnosnikuw do ursusa orginalne cześci profesionalny serwisz wzmocnienie podnosnika np w 1614 na 6700 mi tam przerobili zero problemuw polecam tam i tylko tam

najlepszy serwis podnosnikuw dla ursusa wroclawski archimedes producent fabryczny do ursusa polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 11:01

Podnośnik w Ursusie C-385 I co kolego poradziłeś sobie z tym problemem ??? Czego to była wina??/