Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

349 odpowiedzi na ten temat

#141 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 11:18

Podnośnik w Ursusie C-385 Ta dźwignia jest od regulacji siłowej, pozycyjnej, ciśnieniowej i dwóch mięszanych i dotyczą podnośnika. Ciężkie ursusy mają tak że jak olej w skrzyni się przegrzeje to jak się podniesie podnośnik to nie opuści aż olej trochę ostygnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 07:56
  •  

#142 Share 19artur22

19artur22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 20:23

Podnośnik w Ursusie C-385 A co masz dokładnie na myśli z tą przekładnią siłową i ciśnieniową?
Możesz to troche bardziej opisać?

#143 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 14:02

Podnośnik w Ursusie C-385 http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/podnosnik_na_ciagniku,e2ee15b9b18ed0479937.html?sbno=2

#144 Share tom04

tom04

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 21:25

Podnośnik w Ursusie C-385 Z tym podnośnikiem jest tak, że jak się nagrzeje olej, lub podnosnik jest rzadko używany, albo jest przeciążony to na 99% zacina Ci się zawór i dla tego nie opuszcza. Wystarcz odkrecić na obudowie podnośnika z tyłu nad zaczepem śrubę o ile pamiętam na 32 lub 36 klucz i popchnąć wystającą srubę z nakrętka ( często używam srubokręta i mołotka), a jeżeli masz wzmocniony podnośnik siłownikiem to do tej śruby ( 32-36 ) jest przykręcony górny wąż od siłownika.
Ważna informacja często się to dzieje jezeli jest mało oleju w skrzyni lub zapchany jest filter.

#145 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 11:43

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam! Mam problem, wczoraj podczas podorywania po około godzinie pracy C 385 podniósł pług i nie chce go opuścić, próbowaliśmy już pukać w tą dziure z tyłu podnośnika czy kręcić tym zaworem i nic :\ Pomóżcie bo ciągnik jest dość potrzebny :\
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#146 Share gregorz79

gregorz79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 13:32

Podnośnik w Ursusie C-385 Koledzy podnośnik na zimnym oleju w miarę podnosi 3 skiby obrotowe .Natomiast gdy się olej rozgrzeje to podnośnik klęka ma problemy z podniesieniem i obróceniem pługa .Dopiero przy dużych obrotach powoli idzie .Wymieniłem pompę na nową 25 wzmacnianą nowy filtr nowe uszczelki na tłoczysku i lipa na wolnych sam opada .Co może być przyczyną ?

#147 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 01 wrzesień 2010 - 13:52

Podnośnik w Ursusie C-385 To pewnie rozdzielacz.

#148 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 01 wrzesień 2010 - 14:18

Podnośnik w Ursusie C-385 mozliwe ze rozdzielacz tak jak kolega napisał wyzej słabo trzyma i jak spada cisnienie oleju to olej zaczyna sie cofac

#149 Share wojtas6230

wojtas6230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 16:17

Podnośnik w Ursusie C-385 napewno rozdzelacz bo mialem to samo.dalem do naprawy zwiekszyli cisnienie do 200 i zalozylem drugi silownik pomocniczy i dzwigal czworke bez problemu

#150 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 17:55

Podnośnik w Ursusie C-385 Bardzo prawdopodobne że to rozdzielacz
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:14

Podnośnik w Ursusie C-385 na pokrywie masz taką okstke z pokrętłem?, ja dziś swój robiłem, wymieniłem dwa zawory i jest git, mój puszczał.

#152 Share gregorz79

gregorz79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 19:58

Podnośnik w Ursusie C-385 spróbuję z tymi zaworkami jak nie pomoże będę kopał dalej. ten rozdzielacz dam radę zregenerować sam ?

#153 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 20:14

Podnośnik w Ursusie C-385 Sam możesz wymienić tylko kilka mniej odpowiedzialnych oringów i zawór bezpieczeństwa. W rozdzielaczu są suwaki, i jeśli to one przepuszczają, gdyż są zużyte to nic nie zrobisz. 

#154 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 18:33

Podnośnik w Ursusie C-385 Mam taki problem podczepiam talerzówkę dosyć ciężka i ją podnoszę, jak ustawie dźwignie od podnoszenia na połowę żeby była lekko w powietrzu i zostawię na chwile na wolnych obrotach a ona sama idzie do góry a ja później dźwignie do dołu a ona nie opada jag by było cały czas na podnoszeniu dasz gazu to idzie do góry, nawet jak da się od razu gazu i przejedzie sie kawałek to też nie chce opaść. Dopiero jak cofnę nią na taką górę piachu to dopiero opada.A pług podnosi i opuszcza bez zarzutów. Pomóżcie :P

#155 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 12:31

Podnośnik w Ursusie C-385 witam

mam problem może wie ktoś jak można wyregulować dźwignie do podnośnika problem wygląda następująca po ustawieniu dźwigni na środku podnośnik ani drgnie dopiero po około 1/4 przesunięcia od środka zaczyna się podnosić proszę o jakaś rade

#156 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 21:54

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam
Podepnę się pod posta, żeby nie tworzyć nowego tamatu.
Chcę założyć do zetora 8045 drugi siłownik wspomagający podnosnik. Chciałbym żebyście mi podpowiedzieli czy mam go podłączyć poprzez trójnik do tego samego miejsca gdzie jest podłączony pierwszy, czy jest jakieś inne miejsce w pokrywie do podłączenia tego siłownika. Wiem, że niektóre ursusy miały oryginalnie dwa siłowniki i będe wdzięczny za informację jak to było tam podłączone.
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam

#157 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 07:39

Podnośnik w Ursusie C-385 tompil , musisz podłączyć się przez trójnik w to samo miejsce co już posiadany siłownik i wszystko gra.

#158 Share kamil1207

kamil1207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 21:16

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam
Koledzy pomocy

Od pewnego czasu notorycznie zawiesza mi się podnośnik w c 385 (jest to stary typ podnośnika także bez siłowników wspomagających), częstą stukam w tą śrubę z tyłu w pokrywie, i czasami muszę ją szarpnąć do siebie i po kilki razach może podnosi lub opuszcza (zawiesza się czasami na podnoszeniu czasami na opuszczaniu), zauważy że zawiesza się na położeniu dźwigni na maksy do góry lub maks n w dół. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale gdy pracował w gruberze ciężkim z 2 wałami z tyłu to się ani razu nie zaciął a teraz gdy pracuje z sieczkarnią do QQ 1 rzędową to zacina się naprawdę często. Co może być przyczyną czy jakieś dźwigienki czy któraś z dźwigienek dodam też że pompa jest wzmocniona wymieniana jakiś czas temu ale sprawuje się dość dobrze a rozdzielacz po regeneracji 2 lata temu

#159 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 16:03

Podnośnik w Ursusie C-385 Chcę zrobić regenerację podnośnika w moim, a nigdy jeszcze nie wymieniałem podnośnika i mam pytanie ile on może ważyć? Da się radę we dwóch podnieść czy trzeba podnośnik mieć do tego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 19:59