Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

349 odpowiedzi na ten temat

#121 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 17:25

Podnośnik w Ursusie C-385 Jak dobrze kipruje to może uszczelki na tłoku podnośnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 19:59
  •  

#122 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 18:11

Podnośnik w Ursusie C-385 Jeśli masz dobrą pompę to 4t na przyczepie powinien Ci bez problemu na malych obrotach wywrócić.
Mialem podobny przypadek. Trzeba było zrzucić tylko kaczuche, wymienić pierścionki i wszystko ładnie chodzi.

#123 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 26 kwiecień 2010 - 18:57

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam. Mam mały/duzy problem z moją słynną c-385, ostatnio śmigała z talerzówką i wszystko normalnie działało aż do momentu gdy zjeżdzał z pola - podnośnik padł dzisiaj zdjęliśmy plecak bo myśleliśmy że coś się wyczepiło i dla tego nie podnosi, złożyliśmy zrobiłem próbę bez założonych ramion i podniósł ale już nie opuścił założyłem ramiona to opuścił ale znów już nie podniósł, pompa ciśnienie daje (ojciec nie mógł wcisnąć tej kulki jak trzymałem wajchę od kiprowania) i wywaliło mi olej spod podkładki od przewodu zasilania, no ale przyczepy już nie wykiprował , wina pompy ? a może rozdzielacza? proszę o pomoc bo już nas szlak jasny trafia.

#124 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 26 kwiecień 2010 - 19:17

Podnośnik w Ursusie C-385 Kurde te 80 coś nie tak maja z tym podnosnikiem. Najprawdopodobniej ten zawór co jest w kabinie on sie samoczynie zakręca ( nie wiem jak ) i wtedy nie przepływa olej i pod ciśnieniem wywala uszczelkę tą z tyłu od pokrywy pod podłogą. Tak samo u mnie było jak gruberowałem albo uniusł i nie chciał opuscić albo opuścił i nie uniusł i sie zacinał ten zawór. Nam mechanik to przerobił jakoś i narazie jest ok. Albo spróbuj odkręcić taka sróbe z tyłu z lewej strony i tam jest taka dżwigienka i weż pręta i młotka i puknij tam i powina sie ta dżwigienka ruszyć i powino też byc ok.
Case <3

#125 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 19:57

Podnośnik w Ursusie C-385 My tym ruszaliśmy i niby ok ale nie działa wygląda to tak jak by pompa była za słaba

#126 Share Mateusz22

Mateusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:22

Podnośnik w Ursusie C-385 U mnie w 8045 też raz tak było że podniósł , a nie chciał opuścić i odwrotnie , a w końcu doszliśmy że opiłek znalazł się w rozdzielaczu. Wyczyściliśmy i było ok. Masz cylinder pomocniczy?

#127 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:41

Podnośnik w Ursusie C-385 to chyba wina pompy bo przy rozdzielaczu zazwyczaj pada jedna czynność np. wywrot ale zdarzają się różne przypadki i mam jedną radę jak dawno pompy nie wymieniałeś to gdy ją wyjmiesz to (dokładnie nie wiem bo ja taką sztuczkę stosowałem w c-360)w pompie powinny takie podajże 3 dziurki które upuszczają nadmiar oleju i zaspawaj 2 albo wiecej w zależności ile ich tam jest i zostaw tylko jedną żeby pompy nie rozerwało powinno na jakiś czas pomóc nie jest to ideał ale zawsze coś :D

#128 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:51

Podnośnik w Ursusie C-385 A może masz ośki wyrobione na pompie?

#129 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 08:19

Podnośnik w Ursusie C-385 Pompe zmieniałem 3 lata temu

#130 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 10:22

Podnośnik w Ursusie C-385 Filtra nie masz czasem zaje**** bo my mieliśmy tak "brudny" że albo nie podnośił albo nie opuszczał, że Karcherem myliśmy i później chodził jak nowy. Niestety i tak później wymieniliśmy cały podnośnik bo stary po 20 latach już się wysłużył.
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 18:44

Podnośnik w Ursusie C-385 to ja sie tak wtrace troszku w temat bo ja mam inny problem mianowicie ursus c385 normalnie wszystko łdnie podnosi , podnisnik trzyma tylko jak postoi np z 2 dni to po odpaleniu podnoscnik juz nie podnosi , poprostu sie zapowietrza, czym moze to byc zpowodowane??

#132 Share mmm27

mmm27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 08:34

Podnośnik w Ursusie C-385 WITAM Mam problem z podnośnikiem w ursusie 1222 czasami podnosił ale teraz przestał podnosić nawet na wywrotkę nie idzie olej podejrzewam że to pompa ale nie jestem pewien nawet odkręciłem przewód od oleju żeby sprawdzić czy pompa pompuje olej ale czasem sama załapie na chwilę i przestaje i strzela powietrzem proszę o pomoc jeżeli to pompa to czy ona jest tam przymocowana na dwie śruby z góry dziękuje

#133 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 09:22

Podnośnik w Ursusie C-385

to ja sie tak wtrace troszku w temat bo ja mam inny problem mianowicie ursus c385 normalnie wszystko łdnie podnosi , podnisnik trzyma tylko jak postoi np z 2 dni to po odpaleniu podnoscnik juz nie podnosi , poprostu sie zapowietrza, czym moze to byc zpowodowane??

też mi tak robi - pompa się kończy tam są takie oringii w pompie i jak się wyrobią to pompa łapie powietrze i nie działa, wymiania oringów nie jest trudna ale to nie jest rozwiązanie na dłużej

#134 Share mmm27

mmm27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 16:49

Podnośnik w Ursusie C-385 czyli wymiana pompy powinna pomóc

#135 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 maj 2010 - 10:34

Podnośnik w Ursusie C-385 Tez miałem ostatnio problem z podnosnikiem :) podniósł i opasc nie chciał ale to była wina tego zaworu w kabinie - pukałem w niego i nie pomagało az wziąłem srubokret i wypstryknąłem ten taki hm... cos jak smarowniczka która wystaje z zaworu i działa :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#136 Share zetor12741

zetor12741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny
    No i rolnictwo

Napisany 28 maj 2010 - 19:42

Podnośnik w Ursusie C-385 Ja też tak miałem to tylko ten zawór pod siedzeniem odkręciłem i jak narazie jest dobże
Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

#137 Share 19artur22

19artur22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 08:55

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam.
Mam problem z ursusem c-385. M.in nie mozna czasami opuscic maszyny. Normalnie jest podniesniona biore wajche od podnosnika na dol i nic. A jak np plug opadnie to pozniej juz wszystko dziala normalnie. Co prawda zdarza mi sie to rzadko bo w zeszlym roku raz i w tym roku juz tez raz. Chcialbym wiedziec co sie dzieje.

A po drugie interesuje mnie ta wajcha co wychodzi obok kipowania i wajchy od podnosnika. Ona ma chyba pobajze 4 czy 5 przelozen ale za bardzo nie wiem o co w niej chodzi.

Prosze pomozcie. Pozdrawiam

#138 Share Bartizi00m

Bartizi00m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 10:37

Podnośnik w Ursusie C-385 Za siedzeniem masz taką nakrętkę spróbuj ją lekko odkręcić i zobacz co się będzie działo.

#139 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 sierpień 2010 - 20:15

Podnośnik w Ursusie C-385 Dokładnie jak pisze kolega wyzej ;)
u mnie wiosną podnosnik tez nie chciał opasc , ile się namęczyłem to tylko Ja wiem ... a pomogło podwazenie tego "pipka" cos na kształt kalamitki do góry w tym zaworze za siedzeniem :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share 19artur22

19artur22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 21:00

Podnośnik w Ursusie C-385 Dzieki ;)
A teraz pomozcie z moim drugim zapytaniem.
Pozdrawiam