Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

349 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Michciu

Michciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, szczególnie produkcji polskiej

Napisany 31 marzec 2008 - 07:49

Podnośnik w Ursusie C-385 @krzych2007 dzięki za wyjaśnienie.
Mam jeszcze jedno pytanie: na której pozycji jest cisnieniowa, pozycyjna, mieszana i siłowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 20:14
  •  

#42 Share bdg312

bdg312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 21:21

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam
Posiadam od niedawna ursusa 904, jest to wersja eksportowa, ma przedni napęd, wiec podobny do 914, 385A.
Mam taki problem ze wogóle ciągnik nie chce podnosić ani opuszczać cięgieł. próbuje z właczanym wałkiem i ruszam dzwigniami z prawej strony kierowcy ( rozumiem ze jedna jest do podnosnika a druga do np. kiprowania). Wiec mam takie pytanka:Czy do podnoszenia musi być właczany wałek?? i czy jest jakiś wyłacznik pompy np. na zewnatrz?Moze jest to jakos odlaczone, bo wogole nie reaguje na ruchy dzwigniami,
Proszę o szybką odpowiedz i pozdrawiam

#43 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 22:19

Podnośnik w Ursusie C-385 W 914 jest wyłącznik pompy pod kabiną, po lewej stronie traktorka ;) To jest taka małą gałeczka i przesuwa sie ją do przodu lub do tyłu, tak więc tam musisz szukać :(

#44 Share bdg312

bdg312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 22:22

Podnośnik w Ursusie C-385 A czy musi być włączony WOM?? i Co myslicie?? ze pompa jest odłączona czy padł podnośnik??

#45 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 11 lipiec 2008 - 22:26

Podnośnik w Ursusie C-385 żeby podnośnik podnosił WOM nie musi się kręcić ;)

#46 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 11 lipiec 2008 - 22:27

Podnośnik w Ursusie C-385 WOM nie musi być włączony. Jeśli pompa nie jest wyłączona to będzie wina podnośnika.

#47 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 22:28

Podnośnik w Ursusie C-385 Wom nie musi być włączony ;) A jak ruszysz gałką od hydrauliki zewnętrznej to stwarza sie jakieś ciśnienie??

#48 Share bdg312

bdg312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 22:29

Podnośnik w Ursusie C-385 No wlasnie raczej nie ma cisnienia

#49 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 22:35

Podnośnik w Ursusie C-385 No to wygląda na to, że pompa jest wyłączona albo padła ;)

#50 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 08:56

Podnośnik w Ursusie C-385 Włącz pompę z lewej strony pod kabiną (dźwignia do przodu) bo jest wyłączona. WOM nie ma tu nic do rzeczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 12 lipiec 2008 - 09:49

Podnośnik w Ursusie C-385 Ja mam Ursusa 902 i też nie musi być włączony WOM.
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#52 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 17:36

Podnośnik w Ursusie C-385 Ja mialem podobny przypadek w tamtym roku ale ciagnik mam juz dlugo po zimie nie chcial mi podnosic rozebralem podnosnik i nic to nie dalo a akazalo sie ze wine mialy filtry oleju. Pamietaj ze te modele mają dwa filtry (przynajmniej 902) jeden wymienny wklad w srodku a drugi podobny jak silnikowy, oby dwa po lewej stronie ciagnika pod kabiną i tam niedaleko jest ,,wlacznik'' pompy.

#53 Share bdg312

bdg312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 20:13

Podnośnik w Ursusie C-385 Oczywiscie dzisiaj sprawdzilem i tak jak mowiliscie nie byla wlaczona pompa umieszczona pod kabina . po przełączeniu wszystko smiga jak nalezy. Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

#54 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 21:06

pomyliłem się z 20 litrami. ZTS masz rację 45 litrów. jak kiedyś spuszczałem olej i robiłem mikropompke to pamiętam że były dwa wiadra 20 litrowe ale to było 2 lata temu, i wtedy filtry wymieniłem ale teraz na pewno są już zabrudzone.
a co sądzicie żeby skrzynie i most przepłukać troche ropą??

A właśnie mam pytanie- które to filtry? bo u mnie jeden jest osobno z lewej strony pod drabinką i jest podobny do tego od wspomagania tylko dłuższy i są jeszcze takie dwa w skrzynce przy samej skrzyni z tej samej strony, one są zaabezpieczane takim zatrzaskiem. Wiec które to???
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

#55 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 20:57

Podnośnik w Ursusie C-385 te dwa to filtrują olej przed wlotem do pompy podnośnika .tak mi sie wydaję

#56 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 13:13

te dwa to filtrują olej przed wlotem do pompy podnośnika .tak mi sie wydaję

PONAWIAM Pytanie
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

#57 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 05 październik 2008 - 16:45

Podnośnik w Ursusie C-385 no teraz to mnie zaciekawiło czyli o co chodzi z ta siłową i tak dalej mam pod spodem taka sprezybne i myślałem ze to moze jakaś abortyzacja od ciegien. czyli jak ustawie na siłową to jak opór maszyna bedzie stawiała duzy to co sie stanie ?? powinno podnieść troche ją na tuzie czy jak?? wytłumaczcie mi co się dzieje na poszczególnej. bo u mnie podnosi ładnie tylko jak wezme go do samego konca to wyskoko w po srodku tak do połowy ramiona sie podnoszą i na sam dół jak wcisne to tez do konca się podnosza ramiona

#58 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 06 listopad 2008 - 12:49

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam kolegów ,wtrącam się w dyskusję ponieważ mam ciągły problem z podnośnikiem 12 wygląda to tak:Podnośnik sprawuje sie całkiem dobrze podnosi , opuszcza bez problemu ,nie zależnie od temperatury,problem polega na tym ,ze gdy podniosę coś ciężkiego( talezówką 3,2 m ,czy uprawowo siewny 3m) to podnośnik w górnej pozycji bezustannie pracuje w zakresie około 5 cm(podnosi i opuszcza),fatalnie prowadzi sie wtedy ciągnik w transporcie a pozatym kilka razy w sezonie wywala mi uszczelkę tuż przy pompie.Dzieje sie tak niezaleznie od wyboru regulacji pozycyjna ,mieszana itp.Czym to moze być spowodowane?

#59 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 22:48

Podnośnik w Ursusie C-385 a ja spytam jak ustawis czułość tej regulacje siłową albo cisnieniowa chodzi mi ze jak jade sobie i powoli zaczyna mi ciagnik buksowac to nic sie nie dzieje nie działa w tedy zadna z regulacji chociaż jest włączona a gdy jade i rospedzony i wjade na jakąś gline albo margiel i raptownie mi ciagnik staje to w tedy dopiero zadziała ale nie zawsze co moze byc zle u mnie w ciagniku przy tej sprezynie jest taka sruba jak ona powinna być ustawiona bo u mnie sporo odstaje od sprezyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 08:25

Witam kolegów ,wtrącam się w dyskusję ponieważ mam ciągły problem z podnośnikiem 12 wygląda to tak:Podnośnik sprawuje sie całkiem dobrze podnosi , opuszcza bez problemu ,nie zależnie od temperatury,problem polega na tym ,ze gdy podniosę coś ciężkiego( talezówką 3,2 m ,czy uprawowo siewny 3m) to podnośnik w górnej pozycji bezustannie pracuje w zakresie około 5 cm(podnosi i opuszcza),fatalnie prowadzi sie wtedy ciągnik w transporcie a pozatym kilka razy w sezonie wywala mi uszczelkę tuż przy pompie.Dzieje sie tak niezaleznie od wyboru regulacji pozycyjna ,mieszana itp.Czym to moze być spowodowane?

W pokrywie podnośnika jest z tyłu korek do którego podłączone bywa gniazdo swobodnego powrotu oleju i powrót z siłowników wspomagających ( w starszych wersjach jest to tylko korek - zaślepka). Po wykręceniu tego jest wewnątrz śrubka regulacyjna do górnego położenia siłowników ( chodzi o to, żeby po podniesieniu ramion do góry odciąć dopływ oleju). Jeżeli jest źle wyregulowana to w górnym położeniu pompa cały czas podaje olej , który ucieka przez zawór przeciążeniowy. Objawia się to n.p. tym, że po podniesieniu obracalnego pługa brakuje ciśnienia żeby go obrócić (szczególnie jak jest słaba pompa). W Twojm przypadku rozdzielacz albo cylinder "puszcza" i podnośnik musi sobie dopompowywać (bo jak troszkę opadnie, to zluzuje tę śrubkę, o której pisałem wyżej). Efekt powinien być proporcjonalny do podnoszonego ciężaru. Chyba czeka Cię regeneracja podnośnika. :lol:
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.