Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

349 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 19:09

Podnośnik w Ursusie C-385 bo pompę trzeba załączać przy niepracującym silniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 05:34
  •  

#22 Share tadzio

tadzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 17:18

Podnośnik w Ursusie C-385 a gucio prawda kolego, poluzowałem zawór przeciążeniowy przy turze i jest spoko

#23 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:15

Podnośnik w Ursusie C-385 przeczytaj instrukcję 5 razy to dowiesz się co to prawda :P

#24 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 28 luty 2008 - 08:48

Podnośnik w Ursusie C-385 ja tez teraz mam taki sam problem ale mi niepodnosi nawet jak jest rozgrzany ;) i ostatnie 2 ha to oraliśmy bez podnoszenia kolo podkręcaliśmy i siem powoli jechało ale teraz to trzeba to zrobić

#25 Share Michciu

Michciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, szczególnie produkcji polskiej

Napisany 09 marzec 2008 - 20:54

Podnośnik w Ursusie C-385 A czy pompa hydrauliczna od Stara będzie pasować do C-385???

#26 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 15 marzec 2008 - 21:25

Podnośnik w Ursusie C-385 Unas tez cienko z podnoszeniem i tez opada ale bedziem tą pompke wymieniać pytalismy sie o cene i 520 zł :P

#27 Share wojtek2008

wojtek2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 21:25

Podnośnik w Ursusie C-385 Pomocy!!! cos sie stało w moim ursusie c-385 . cały czas podnisnik dobrze działał a teraz cos sie stało i podniesc podniesie ale nie chce opuszczac !!!! prosze o szybka pomoc bo tu czas rozsiewac nawozy a to ciagnik nie sprawny :(

#28 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 16 marzec 2008 - 23:13

Podnośnik w Ursusie C-385 jeśli podniósł a nie chce opuścić to pewnie zawór w roździelaczu ci się zablokował miałem kiedyś podobną sytuacje jak jeszcze orałem ursusem też podniósł i nie opuszczał ale wystarczyło odkręcić śrubę tuż pod pokrywą podnośnika w obudowie mostu ona jest tak lekko z prawej strony. I w tą dziurę wsadzić śrubokręt ustawiając go na zawór w rożdzielaczu i stuknąć go młotkiem, powinien puścić . A z ty że opada kolego Mateuszu to nie pompa tylko roździelacz bo pompa tylko podnosi a to czy opada czy nie to tylko roździelacz.

#29 Share wojtek2008

wojtek2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 11:57

Podnośnik w Ursusie C-385 Juz sie wszystko wyjasniło!!!! to zawór który jest za siedzeniem w podłodze był za bardzo wkrecony i dlatego nie chciał opuszczac :( (a tak na marginesie jak jest wkrecony na maksa to nie opuszcza to wiec skad widziec ile go wkrecic zeby z jednej strony opuszczał a z drugiej zeby sie w czasie pracy nie wykrecił i nie ciekł z niego olej ????)

#30 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 17:54

Podnośnik w Ursusie C-385 to się nie wykręca całkowicie więc kręć do momentu aż napotkasz opór

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wojtek2008

wojtek2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 21:40

Podnośnik w Ursusie C-385 A mam jeszcze jedno pytanie obok dzwigni do podnoszenia tylnich ramion i kiprowania przyczepy jest jeszcze jedna wajcha która ma 4 zakresy. Do czego ona słuzy i co na kazdym zakresie jest ??

#32 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 10:50

Juz sie wszystko wyjasniło!!!! to zawór który jest za siedzeniem w podłodze był za bardzo wkrecony i dlatego nie chciał opuszczac <_< (a tak na marginesie jak jest wkrecony na maksa to nie opuszcza to wiec skad widziec ile go wkrecic zeby z jednej strony opuszczał a z drugiej zeby sie w czasie pracy nie wykrecił i nie ciekł z niego olej ????)

On nie powinien sie wykręcić po prostu jak wkrecisz do popru to zablokujesz powrót oleju a jak wykręcisz też do oporu to idzie na pełny przelot i to wszystko.
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#33 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 11:03

A mam jeszcze jedno pytanie obok dzwigni do podnoszenia tylnich ramion i kiprowania przyczepy jest jeszcze jedna wajcha która ma 4 zakresy. Do czego ona słuzy i co na kazdym zakresie jest ??

Jest to dzwignia wyboru systemu regulacji głębokości pracy narzędzi: cisnieniowa, pozycyjna, mieszana i siłowa
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#34 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 10:15

Jest to dzwignia wyboru systemu regulacji głębokości pracy narzędzi: cisnieniowa, pozycyjna, mieszana i siłowa

możesz dokładniej wytłumaczyć te systemy. Bo u mnie jest tak że gdy będzie ta wajcha w pozycji że tak powiem dotyka podłogi to podnosnik podnosi lub gdy jest w pozycji pionowej to też . Czyli dwie skrajne pozycje to podnosi a dwie środkowe to podnośnik nic nie reaguje.

#35 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 07:56

Podnośnik w Ursusie C-385 Ja podpinam się ze swoim problemem do tego tematu. Robiłem remont wzmacniacza momentu, wymieniłem również mikro-pompkę. Zjechałem ciągnik U-1012 i ku mojemu ździwieniu nie podnosi, ani nie kipruje. Sprawdzam pompę od tych spraw, kręci się, wyczyściłem filtr, poziom oleju jest, a nawet trochę więcej. Moje wrażenie jest takie, że pompa nie zaciąga oleju, dopiero jak ją zaleję od góry to daje ciśnienie. Zastanawia mnie czy olej do tej pompy idzie już pod jakimś ciśnieniem, czy bezwładnościowo ze skrzyni( u mnie bezwładnościowo) i pompa powinna go sama zassać. Dziwne, że do końca działało wszystko i dopiero po zrobieniu wzmacniacza przestało chodzić. Nie wiem czy szukać innych przyczyn czy po prostu wymienić pompę i to załatwi temat. Dodam, że zaleję olejem i działa, ale jak postoi i olej spłynie to znowu trzeba by ją zalać.

#36 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 13:01

Podnośnik w Ursusie C-385 ja miałem to samo
w pompie są oringi do wymiany a najlepiej pompe zregenerować bo zmiana samych oringów to tylko doraźnie

#37 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 20:50

Ja podpinam się ze swoim problemem do tego tematu. Robiłem remont wzmacniacza momentu, wymieniłem również mikro-pompkę. Zjechałem ciągnik U-1012 i ku mojemu ździwieniu nie podnosi, ani nie kipruje. Sprawdzam pompę od tych spraw, kręci się, wyczyściłem filtr, poziom oleju jest, a nawet trochę więcej. Moje wrażenie jest takie, że pompa nie zaciąga oleju, dopiero jak ją zaleję od góry to daje ciśnienie. Zastanawia mnie czy olej do tej pompy idzie już pod jakimś ciśnieniem, czy bezwładnościowo ze skrzyni( u mnie bezwładnościowo) i pompa powinna go sama zassać. Dziwne, że do końca działało wszystko i dopiero po zrobieniu wzmacniacza przestało chodzić. Nie wiem czy szukać innych przyczyn czy po prostu wymienić pompę i to załatwi temat. Dodam, że zaleję olejem i działa, ale jak postoi i olej spłynie to znowu trzeba by ją zalać.

a wymieniłeś filtr oleju, czy tylko czysciłeś filtr ssący??? musisz jeszcze wymienić ten drugi (PP 8,4)
Olej do pompy idzie bezwładnosciowo.
Czasami zdarza sie że zetnie frez na wałku pompy hydraulicznej. Ja miałem tak samo też po zrobieniu wzmacniacza momentu.
Przyczyn może być wiele.

#38 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 21:55

Podnośnik w Ursusie C-385 Nowa pompa załatwiła sprawę, stara już nie chciała zasysać, tylko dziwne, że do końca działała i po remoncie wzmacniacza przestała działać. Gdy w filtrze wymontowałem ten zawór na dole to wtedy również działało na starej tylko olej nie jest w takiej sytuacji filtrowany.

#39 Share Michciu

Michciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, szczególnie produkcji polskiej

Napisany 27 marzec 2008 - 19:29

A czym się różni ciśnieniowa od siłowej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 18:05

A czym się różni ciśniwniowa od siłowej?

w ciągnikach C-385 i pochodnych regulacja siłowa jest sterowana z cięgieł dolnych a nie jak w większosci ciągników z ucha łacznika centralnego (rzymki) więc regulacja cisnieniowa jest sterowana cisnieniem oleju w układzie a siłowa od oporu stawianego przez urządzenie podpięte do TUZ-a