Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

349 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Marcincc360

Marcincc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 21:11

Panowie mam problem z moim 1212

Otóż podnośnik mi działa super podnosi prawie 1000kg agregat..

Gorzej z hydrauliką zewnętrzną ..

Talerzówke podnosi na siłowniku elegancko a wlasnie agregat 3.6 nie może złożyć tak troche ruszy nim i gdy mu pomogę delikatnie złożyć agregat to już idzie super o co chodzi ? :)

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 07:32
  •  

#322 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 21:25

Podnośnik w Ursusie C-385 Sprawdz cisnienie na wyjsciach
Po mojemu bedzie winien rozdzielacz

#323 Share kleine100

kleine100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 19:42

Witam U 1034 słabo podnosi, tzn jak 2 lata temu kupiłem talerzówkę z wałem waga ok 900kg dosyć długa to ją podnosił normalnie, po roku na gorącym oleju już nie podnosił do pełnej wysokości, a teraz na jesieni to ledwo odrywał od ziemi. Po robocie wymieniłem filtr ten papierowy, a ten drugi wyczyściłem, olej jest czysty, pompa hydrotor 19. Teraz mam zamiar jeszcze pomierzyć ciśnienie na wyjściu hydrauliki zewnętrznej no i jeśli będzie za niskie, to czy można zmierzyć ciśnienie na pompie, w ten sposób bym wiedział czy problem jest w pompie czy w rozdzielaczu. Może jest inny sposób, żeby sprawdzić co tam szwankuje.

#324 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 19:29

może mi ktoś napisać w jakiej kolejności jest regulacja podnośnika siłowa ciśnieniowa itp ?

Edytowany przez tomus88xD, 31 styczeń 2016 - 19:30.

#325 Share sawka12

sawka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 18 luty 2016 - 11:48

Podnośnik w Ursusie C-385 Mam pytanie czy zawor który jest w rozdzielacza ze sprężyną on powinien chodzić czy być nieruchomy?

#326 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 luty 2016 - 14:06

regeneracja rozdzielacza - ktoś badał ten temat ostatnie?

Na targach w Ostródzie była firma ROLCZAR i za regenerację podnośnika z rozdzielaczem wychodzi 900netto + wysyłka.

Czy korzystał ktoś z ich usług?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#327 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 18 luty 2016 - 16:02

Podnośnik w Ursusie C-385 regenerowalem rozdzielacz tylko w innej firmie i troszke sie zdenerwowalem bo 3 razy rozbieralem bo zawor bezpieczenstwa w pierwszym byl zaciety

#328 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 18 luty 2016 - 18:06

akurat szukam opinii o firmie "Rolczar"

ps: ile płaciłeś za regenerację rozdzielacza?

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#329 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 luty 2016 - 14:05

ja w c385 miałem tak ze na ciepłym nie podnosił,kupiłem rozdzielacz po regeneracji i lipa nawet na zimno pługa nie podniósł ,wiec do reklamacji okazało sie że był niesprawny ,kase oddali i kupiłem nowy 1700zł i jest teraz ok.A za regenerowany dałem 520 zł

#330 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 21 luty 2016 - 14:26

Podnośnik w Ursusie C-385 też wymieniałem rozdzielacz tyle że w C-330, brałem z tucholi na wymianę, zdałem stary a ten od nich trzymać trzyma ale widać że naprawiali z jakiegoś dobitego bo dzwignia rozklekotana. Dlatego teraz chce zregenerować poprawnie cały podnośnik z rozdzielaczem.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share mironrak

mironrak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:58

Witam. Mam w 385 rozwaloną tarczę od podnośnika, przez co gdy podniosę podnośnik do góry, nie utrzymuję się tylko od razu wypycha dźwignie i spada w dół. Czy można dokupić taką tarczę? W załączeniu dodaje zdjęcie jak to wygląda.Załączony plik  20160316_132639.jpg   169,76KB   0 pobrańZałączony plik  20160316_132654.jpg   93,54KB   0 pobrań

#332 Share bartek500

bartek500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:32

Witam. Mam problem z podnośnikiem w c 385. Ciągnik mam od miesiąca i teraz rozpocząłem nim pierwsze orki. Dzieją się z nim cuda! Raz nie chce podnieś albo podnosi powoli i bardzo słychać pompę (od razu założyłem nowe filtry, ale to nic nie zmieniło). Raz jak podniesie to nie chce opuścić i tutaj poradziłem sobie tym że jak odkręcę korek który jest nad zaczepem tylnym i włożę dłuższy śrubokręt i uderzę to wtedy opuści. Potrafi podczas orki sam podnieś na maksa i od razu opuści i dalej jest normalnie. Pompa widać że jest nowa i ją słychać wiec ją wykluczam. Co może być przyczyną? Gdy wymieniałem filtry to na starych było trochę osadu ale czy wymiana oleju coś na to pomoże? (wydaje mi się że olej w skrzyni i moście jest jeden? jeżeli się nie mylę to ile go jest? ok 40 litrów?)  Wydaje mi się że to coś z rozdzielaczem jest nie tak, ale nie jestem pewien. W ciągniku zamontowany jest drugi zewnętrzny rozdzielacz plus 4 wyjścia ale wydaje mi się że to nie ma nic z tym wspólnego bo na trójniku przełączam na który rozdzielacz ma iść. Miał ktoś podobne problemy albo ktoś ma pomysły w czym szukać? 

#333 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 07:13

u mnie było podobnie,czasem się zaciął  i słabo podnosił,więc zdjąłem podnośnik i w rozdzielaczu był kawałek jakiegoś metalu,zacinanie zniknęło ale problem pozostał z podnoszeniem ,wymieniłem na regenerowany i to samo ,dopiero nowy oryginalny i jest spokój.a takie wariacje jak piszesz wskazują na rozdzielacz ,ale wyjmij rozdzielacz bo może coś wpadło lub cos z zaworem jest.

#334 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 11:50

a ja dzwoniłem wczoraj do firmy rolczar a jutro drydnę jeszcze w jedno miejsce - regeneracja podnośnika w tej pierwszej firmie wraz z rozdzielaczem to 1000zł netto.

Z racji że poszedł mi przewód od WOMu i muszę wyjąć siedzenie+podłogę itp to także wyślę na regenerację podnośnik bo trochę cieknie z ramion i coś rozdzielacz się przycina (filtry czyste, olej wymieniany z 100-200mtg temu). W sumie to parę śrub.

Po prostu wysłać całość i niech regenerują. Potem w robotę i jak coś nie tak to na gwarancję. Kiedyś tak zrobiliśmy w C-385 i chodził ten regenerowany przez kilka lat i u następnego właściciela też chodzi.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#335 Share bartek500

bartek500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 20:41

z tą regeneracją widzę że to loteria jak się trafi, najgorzej jak tylko przeczyszczą go.  A ile może kosztować sama regeneracja rozdzielacza? Czy lepiej regenerować całość aby wszystkie cięgiełka razem ze sobą dobrze działały. W środę jadę do mechanika co dobrze o nim słyszałem, że po prostu robi wszystko konkretnie. 

#336 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 18:43

Witam. Mam problem z podnośnikiem w c 385. Ciągnik mam od miesiąca i teraz rozpocząłem nim pierwsze orki. Dzieją się z nim cuda! Raz nie chce podnieś albo podnosi powoli i bardzo słychać pompę (od razu założyłem nowe filtry, ale to nic nie zmieniło). Raz jak podniesie to nie chce opuścić i tutaj poradziłem sobie tym że jak odkręcę korek który jest nad zaczepem tylnym i włożę dłuższy śrubokręt i uderzę to wtedy opuści. Potrafi podczas orki sam podnieś na maksa i od razu opuści i dalej jest normalnie. Pompa widać że jest nowa i ją słychać wiec ją wykluczam. Co może być przyczyną? Gdy wymieniałem filtry to na starych było trochę osadu ale czy wymiana oleju coś na to pomoże? (wydaje mi się że olej w skrzyni i moście jest jeden? jeżeli się nie mylę to ile go jest? ok 40 litrów?)  Wydaje mi się że to coś z rozdzielaczem jest nie tak, ale nie jestem pewien. W ciągniku zamontowany jest drugi zewnętrzny rozdzielacz plus 4 wyjścia ale wydaje mi się że to nie ma nic z tym wspólnego bo na trójniku przełączam na który rozdzielacz ma iść. Miał ktoś podobne problemy albo ktoś ma pomysły w czym szukać? 

i jak podnośnik zrobiony?

#337 Share mat_6

mat_6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 październik 2016 - 08:13

Podnośnik w Ursusie C-385 Mam problem z podnośnikiem , jak mam zaczepimy plug to bardzo szybko się opuszcza wręcz wali o ziemię. Co może być przyczyną?

#338 Share bartek500

bartek500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 październik 2016 - 13:23

Wymieniłem cały podnośnik w firmie z kalisza za 1100zł. Działa bezproblemowo tak jak powinien. Może dało się to taniej zrobić ale ja nie żałuje bo jedynie co musiałem zrobić to odkręcić jeden i przykręcić drugi. Oleju nie wymieniałem bo jest jak nowy, jedynie nowe filtry pozakładałem. 

#339 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 13 październik 2016 - 19:10

a ja będę musiał zdejmować cały plecak jeszcze raz i na reklamację.

Niby po regeneracji (1350zł) a wygląda gorzej niż ten zdany, po założeniu przy pługu starej unii grudziądz niewielki wyciek  z okolic gdzie są przykręcone te dźwignie do podnośnika. Poczekam jeszcze na talerzówkę 2,7 Unii i zobaczę jak będzie działać.

Najgorsze że w tej samej firmie robiliśmy z 10 czy 15 lat temu podnośnik do C-385 i był zrobiony elegancko, ładnie podnosił, zero wycieków i długo działał bo następny właściciel jeszcze długo ciągnik męczył.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 13 październik 2016 - 19:11.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share AdrianPalarz

AdrianPalarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 październik 2016 - 18:56

witam mam mianowicie iny problem w moim ursusie 1014 podnośnik powoli opuszcza jest to problem szczególnie przy letkich maszynach trzeba chwile postać aż opadnie podobny problem jest podczas zatrzepiania maszyn co może byc przyczynom dodam ze dobrze podnosi