Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

349 odpowiedzi na ten temat

#301 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 18 wrzesień 2014 - 08:16

W swoim 912 wkręciłem w gniazdo wywrotu zegar i po włączeniu dźwigni od 190 do 192bar-a i to jest poprawnie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 17:43
  •  

#302 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 19:40

Podnośnik w Ursusie C-385 Czyli 185 bedzie dobre normalnie jestem z siebie dumny mechanik nie dal rady a ja tak

#303 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 19:53

kolego sprawdz pompe na dekielku z tylu lubia sobie walnac oringi jesli pompa bedzie dobrze to moze sie frez wypierdzielil od napendu pompy

Napęd działa, pompa się grzeje w czasie pracy. Nie da rady zaciągnąć oleju.

Odkręciłem i 1 oring pęknięty, brakowało z 1cm, drugi naderwany. I jakieś pierścionki z tworzywa tam są? Bo jakiś plastik tam znalazłem, jakby resztki z tworzywa.

Edytowany przez paktofonikas1987, 18 wrzesień 2014 - 19:58.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#304 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:06

Podnośnik w Ursusie C-385 Jak dobrze pamietam z tylnego mostu bieze olej skoro filtry sa czyste to moze smok jest zapchany tak glupio powiem ale dmuchnij w obudowy filtrow powietrzem moze gdzies jakis sylikon albo cos zapchalo kanal pompe z tego co mi sie wydaje masz z tucholi zestaw naprawczy u nich kosztuje tyle co nowa pompa u mnie byla wzmocniona i i miala oringi 3x32 dwie sztuki 2x9 dwie sztuki i jeden 2x70 bo skoro oringi leza to pompa nie ma prawa podac oleju sam sie przekonalem i przezto tez sie grzeje i oringi sa zwenglone bo w zasadzie mieli olej tylko zebys nie zalozyl odwrotnie dekielka bo zmienisz jej kierunek pompowania oleju jak bedzie dobrze to musisz sie liczyc z wymiana pompy na nowa

Edytowany przez grzesmaly, 18 wrzesień 2014 - 21:18.

#305 Share sqadak

sqadak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 12:59

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam, chcę kupić do osiemdziesiątki pług 3 skibowy obrotowy, znalazłem dosyć duży pług firmy baeke, waży około 800kg założyłem go do osiemdziesiątki i bez problemu podniósł go, ale jak jest podniesiony to go nie obróci, nie ma ciśnienia w wężach hydrauliki, na opuszczonym obraca bez problemy, nic nie daje zmian położenia dźwigni wyrównywwacza i różna wysokość poniesienia. Przyczepę kipruje na wolnych obrotach 6t, tak więc myślę że oleju będzie ok. Wogóle czy osiemdziesiątka da sobie radę z obrotówką, czy lepiej szukać jakiś duży pług zagonowy?

Edytowany przez sqadak, 31 sierpień 2015 - 14:30.

#306 Share jarek2030

jarek2030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 13:07

Podnośnik w Ursusie C-385 A na ilu ha działasz?

#307 Share kali828

kali828

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 13:28

Podnośnik w Ursusie C-385 ja ma 3 obrotowa Kuhna i Mtz 82 walczy jakoś super ciężko nie ma

#308 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 13:47

Podnośnik w Ursusie C-385 może oleju za mało?

#309 Share sqadak

sqadak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 14:27

Podnośnik w Ursusie C-385 Ursus robi na 10h kl 2 i 3 trochę pagurkowaty teren, oleju myślałem że jest ok skoro kipruje przyczepę bez problemu, półbiegi też dobrze chodzą, ewentualnie ile dolać oleju do której kreski bo ich chyba jest 3 jeśli dobrze pamiętam.

#310 Share jarek2030

jarek2030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 17:24

Podnośnik w Ursusie C-385 Jak taki teren i ta klasa ziemi to ja bym wybrał Zagonowy 4/5

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share sqadak

sqadak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 18:05

Podnośnik w Ursusie C-385 A co poleciłbyś kolego do 4000, tylko pług musi być wysoki żeby kukurydzę przyorał?

#312 Share sqadak

sqadak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 19:57

Podnośnik w Ursusie C-385 Oleju mam do pierwszej kreski, dzisiaj sprawdzałem i z pustym TUZ przy włączaniu kipra słychać obciążenie

#313 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 19:33

Panowie , mam taki problem w c-385 .

Mianowicie wczoraj orałem , rano gdy był zimny podnosił "skokowo" - ok powiedzmy ,że ma prawo (choć teraz nie jestem tego taki pewien ) , pojechałem orać , rozgrzał się - podnosił bardzo ładnie , przyjechałem do domu w srodku dnia , po kilku godzinach znów pojechałem , znowu podnosił "skokowo" przejechałem kilka razy i powinien już podnosić ładnie a on nadal tak szarpał powolutku do góry - wpadłem na pomysł by włączyć i wyłączyć pompę (pod schodkami) - pomogło zaczął znowu płynnie i ładnie podnosić .
Dziś pojechałem wykańczać orkę - myślałem ,że będę musiał pług z pola ściągać innym ciągnikiem bo za cholere nie chciał podnieść :mellow: kilka - kilkanaście razy włączałem i wyłączałem pompę - w końcu podniósł "skokowo" szarpiąc przy tym (jak to zwykle bywało rano) .

Na mój rozum jakiś frez , tryb , wypust się wyrobił i nie chce włączać pompy (teraz sobie myślę ,że to to powodowało szarpanie gdy był zimny olej ) , zdjąłem tą pokrywkę z dzwignią przy pompie i się załamałem bo nie widzę możliwości wykręcenia tej pompy (jak patrzę po zdjęciach nowych pomp to są tam tylko 2 śrubki ?) , czytałem ten temat i boję się ,że to może być jakieś uszkodzenie mechanizmu sprzęgającego pompę ? A tego nie można naprawić bez rozpoławiania ?

Chyba się załamię , bo orki jeszcze sporo , ale najgorsze jest ,że mam większy agregat i nie pociągnę go innym ciągnikiem ...

EDIT: wyjąłem pompę , nie widzę żadnej nie prawidłowości w niej , frez w najlepszym stanie , ręką nie mogę jej przekręcić , jest produkcji "Hydrotor" czy jakoś tak z 2004 roku .

Czyli kłania się rozpoławianie :( Ktoś ma pojęcie ile kosztują części ?

Mam podobny problem z 914. Pojawił się po remoncie wzmacniacza. Filtry wymienione. Tur działa bez zarzutu a podnośnik sobie powolutku cyka do góry obojętnie ile jest obciążony. W czym problem?

The Truth Is Out There

#314 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 22 wrzesień 2015 - 16:21

Mam taki problem, że c-385 za nisko mi podnosi. Wieszaki mam dane już najwyżej i oleju też jest dość w skrzyni. Gdzieś kiedyś na forum napotkałem, że jest gdzieś jakas regulacja wysokości podnoszenia (jakaś śruba chyba), ale teraz nie mogę tego znaleźć. Jak to przestawić, żeby nie ruszać ramion na frezach? Jest to uciążliwe przy pługu bo jak ustawie żeby równo orał na łączniku, to tylna skiba idzie po ziemi. Próbowałem przestawiac na otworach łącznik i jest teraz ustawione najlepsze z możliwych ustawienie, ale tylna skiba dalej po ziemi.

#315 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 październik 2015 - 12:38

Witam mam problem mój Ursus 1012 90r dzisiaj po wyjeździe z garażu z chęcią założenia pługa nie chce podnosić coś się zacieło....Myślę sobie że zaworek się zacioł ale mam problem ze znalezieniem jego,czy ktoś podpowie gdzie dokładnie się on znajduje? Chcę jechać orać bo popadało a tu na starcie problem:(

#316 Share sawka12

sawka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:56

Mam pytanie mam problem gdy cos ciężkiego podnosze to słysze jak mocno obciażona jest pompa a z okolic rozdzielacza słysze takie cpykanie jak by za duże ciśnienie, az ostatnim razem wywaliło mi przewód na skrzyni biegów co to może być.??

#317 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 19:46

Podnośnik w Ursusie C-385 Zawor bezpieczenstwa w rozdzielaczu. ja mam w swojej 385 jak zapinam agregat z siewnikiem to na rozlozonym hydropaku przy podnoszeniu popiskuje

#318 Share sawka12

sawka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 20:27

To co rozdzielacz do wymiany ??, da sie oprocz wymiany coś jeszcze zrobić

#319 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 21:39

Podnośnik w Ursusie C-385 On jest wkrecony w rozdzelacz okolo 15cm dlugi i 25mm gruby rozkrec go moze cos sie poprostu sie w nim zacielo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share sawka12

sawka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 06:24