Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

349 odpowiedzi na ten temat

#281 Share ursus3850

ursus3850

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 październik 2013 - 15:58

Podnośnik w Ursusie C-385 mam jedno pytanko . na temat pobierania oleju przez pompe z podnosnika . Skad pompa pobiera olej w ursusie 385 z skrzyni czy z tylniego mostu ????????????????

Edytowany przez ursus3850, 10 październik 2013 - 15:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 15:40
  •  

#282 Share ursus3850

ursus3850

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 październik 2013 - 18:43

Podnośnik w Ursusie C-385 u mnie jak podniose to takie ciśnienie w przewodach jest że tego zaworu w kabinie nie można pokręcić,do tego na podniesionym podnośniku nie działa hydraulika zewnętrzna(kiper),a jak opuszcze wszystko jest ok.Czy jest gdzieś jakiś zawór który można wymienić czy czeka mnie regeneracja? Dodany obrazek

#283 Share mierzej123455

mierzej123455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 październik 2013 - 21:42

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam , mam problem z ppodnośnikiem w ursusie 902. Przyjechałem z pola, opuscilem plug i już nie chcial podniesc, pompa dziala , kiper też .Pomocy, z góry dzieki.

#284 Share kuba063

kuba063

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 10:20

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam. Mam znowu problem z podnosnikiem w Ursusie C385. Mianowicie cos go rabneło i pewnego dnia kiedy chciałem podpiąć pług i jecać na pole po prostu odmówił posłuszeństwa ;/ Odkręciłem wąż który idzie z pompy do dekla i jakoś słabo leci, prycha i kicha z węza jakby dmuchał powietrzem. W filtrach przed pompa z boku korpusu jest niski stan oleju. Po zdjęciu tej obudowy tychże filtrów olej leci dosć wolno, wiadro 10l naleciało w jakies 15min. Prosze o podpowiedzi. Od razu uprzedzam że stan oleju w skrzyni jest.

#285 Share kris7

kris7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 11:06

Podnośnik w Ursusie C-385 to moze byc nieszczelny uklad sprawdz uszczelki filtra i uwazaj przy dokrecaniu albo przewody ,kiedys mialem malo oleju i sie zapowietrzyl podnosil sie tylko bez ciezaru a pompe kiedys robiles!

#286 Share kuba063

kuba063

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 11:46

Podnośnik w Ursusie C-385 Pompa jest nóweczka, kupiona późną wiosną, z Tucholi.

#287 Share kuba063

kuba063

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:10

Podnośnik w Ursusie C-385 Pomoże ktos?

#288 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 11:55

Witam. Mam znowu problem z podnosnikiem w Ursusie C385. Mianowicie cos go rabneło i pewnego dnia kiedy chciałem podpiąć pług i jecać na pole po prostu odmówił posłuszeństwa ;/ Odkręciłem wąż który idzie z pompy do dekla i jakoś słabo leci, prycha i kicha z węza jakby dmuchał powietrzem. W filtrach przed pompa z boku korpusu jest niski stan oleju. Po zdjęciu tej obudowy tychże filtrów olej leci dosć wolno, wiadro 10l naleciało w jakies 15min. Prosze o podpowiedzi. Od razu uprzedzam że stan oleju w skrzyni jest.

Może pompa ciągnie powietrze na króćcu ssącym? Ale jest to mało prawdopodobne, skoro pompa tak niemrawo olej podaje. Wyjmij ją i sprawdź frezy na napędzie pompy, bo wygląda to z opisu tak, jakby się "skończyły".

#289 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:40

Podnośnik w Ursusie C-385 Sprawdż filtry oleju w skrzyni , miałem podobnie i okazało się że filtr był zabity syfem.

#290 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 13:53

Podnośnik w Ursusie C-385 Jak ma dwa to stary typ trza rozpakietować wkłady szczota drucianka ropa i do przodu , jak ma jeden wtykany od dółu do góry z ukosa to może wymienic wkład są dostępne .
Może ssać powietrze na tulejce łączącej skrzynię pośrednią z pompą zwłaszcza jak się pompa poluzuje , trzeba pompę wyjąc zobaczyc jak oringi na tej tulejce etc.
Ten kanał ssący idzie aż do obudowy mostu sprawdzić moze przypchany co się rzadko zdaża ale wszystko możliwe dziś w erze silikonu ten silikon wiadomo gdzie sie znajduje na wkładach filtrów oleju :)
Ktoś tu tez pisał , wszystkie 3 pompy są napędzane z tulei WOM jak się krzyżak na sprzęgle opierdzieli czy "frezy" się posypią też cuda bedą robić .
Tak jak pisze STEFANO freziki na napędzie , cała ta przystaweczka z tym sprzągiełkiem kłowym wszystko trza sprawdzić nawet może być głupota koło zębate na tej przystawce pompy nie jest napędzane bezposrednio z tulei WOM tylko jest taki mały trybik łożyskowany na złożeniach igiełkowych mogło to się rozpierdzielić niedawno widziałem w 912 ten trybik się wyrobił złożenie rozleciało ośka wytarła aż obudowę skrzyni pośredniej wytarło na szczęście dalo się to zaspawać widać nie jest to jakis badziewny żeliw tylko może staliwo :0

Edytowany przez wpsowa692, 04 styczeń 2014 - 14:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 05:07

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam wszystkich jestem szczesliwym posiadaczem 385 2wd stary typ mam problem z podnosnikiem ze nie chce skubany podnosic do konca dzwignia z tylu siedzenia zawsze byla w podlodze i wszystko dzialalo jak chyba powinno a od zeszlego roku szaleje jak chce ciagnik ma tura od kilku lat jak podnosze ramiona z ta dzwignia w podlodze to podnosi tylko do polowy jak ja dam na maksa do gury to podniesie wyzej a zeby podniesc na maksa to jeszcze musze wlaczyc kipowanie do dolu co jest grane czy to rozdzielacz a moze jakies sprezynki tam mogly peknac i przezto glupieje pozatym wszystko oki nie opada przez cala noc z 4obrotowa ( ja tez bym tak chcial jak on cala noc ) z gory dzieki

#292 Share nowy07

nowy07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:55

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam mam tki problem z moim ursusem po przesunięci dzwigni od podnoszenia maxymalnie do góry to podnośnik nie zatrzymuje sie tylko cały czas podnosi i słychać jak na wolnych obrotzch zaczyna sie dusić. Czy istnieje jakaś regulacja
wysokości maxymalnego podnoszenia?

#293 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 maj 2014 - 09:34

Podnośnik w Ursusie C-385 Jak na moje to trzeba ściągać podnośnik i napewno jakaś dźwigienka sie wygieła albo rolka odleciała bo spaw puścił lub coś w tym stylu. Ja miałem podobny przypadek w 912. Tylko jest problem bo ten podnośnik waży ponad 120 kg.

#294 Share nowy07

nowy07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 maj 2014 - 12:12

Jak na moje to trzeba ściągać podnośnik i napewno jakaś dźwigienka sie wygieła albo rolka odleciała bo spaw puścił lub coś w tym stylu. Ja miałem podobny przypadek w 912. Tylko jest problem bo ten podnośnik waży ponad 120 kg.

a wiesz może jest ta śrubka z tyłu podnosnika pod rurka od gniazda spływu oleju, bo tam jest coś do regulacji tylko nie wiem od czego?

Edytowany przez nowy07, 04 maj 2014 - 19:16.

#295 Share torra

torra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 maj 2014 - 14:24

a wiesz może jest ta śrubka z tyłu podnosnika pod rurka od gniazda spływu oleju, bo tam jest cś do regulacji tylko nie wiem od czeg?

wykręcarz tą śrubę i w środku masz regulacje wysokości podnoszenia ;)

#296 Share nowy07

nowy07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:29

wykręcarz tą śrubę i w środku masz regulacje wysokości podnoszenia ;)

a żeby podnosił niżej to sie ja wkręca czy wykręca?

#297 Share krzysztofer

krzysztofer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 maj 2014 - 12:21

Podnośnik w Ursusie C-385 jak ją wykrencisz to ci podniesie wyżj, po wkrenceniu powinnien podnieś niżej, jeśli to nic nie pomoże to musisz sciągnąć podnośnik.

#298 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 21:33

Podnośnik w Ursusie C-385 Moze ktos jeszcze to czyta ratunku ludziska bo zaraz rozwale swoja babcie pogryze albo spale dzis mi puscily nerwy 385 stary typ robilem wzmacniacz regenerowalem rozdzielacz podnosnika no i kilka lozysk w paczce z biegami a teraz problem jest taki ze jak pracowalem podnosnikiem w ladowaczu tur 4 dni i nawet nie wylanczalem kipowania skrzynia sie zagrzala ale nic sie nie dzialo jak zabralem sie za orke no to zaczely sie problemy olej w skrzyni rozgrzal sie do takiej temperatury ze rozpuscily sie oringi w pompie i co hektar musze je zmieniac oczywiscie czekajac zeby ostygnol olej co by lapek nie poparzyc plug 4 obrotowa lekmana obrot podpiery od tura dla wygody ratujcie bo 8045 pokazal kolano w bloku a 330 to nie mam zamiaru orac bo nawet nie wiem czy bym zlokalizowal plug na podworku do tego skrzeta a wiem ze jest tylko nie bardzo wiem gdzie ;-) no oczywiscie zmienilem oringi i ladowacz pracuje bez problemu a podnosnik podnosi tylko na wysokich obrotach i zapomnial ze plug to najlepiej pracuje w ziemi bo w powietrzu to nie spelnia swojej roli czyli nie chce opuscic ratojcie bo dzis normalnie sie nachlam z tego wszystkiego

#299 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 18:40

Odkopuję.

Padła hydraulika całkowicie. Olej jest, przy włączaniu pompy słychać zgrzyt, więc napęd jest. Na tym kolanku zarz za pompą nie ma ciśnienia. 2 dni wcześniej było to samo, pomogło dolanie oleju i wyczyszczenie filtrów.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 23:40

Podnośnik w Ursusie C-385 A ja po wielkich bulach i dwuch pompach doszedlem chyba ;-) nastepny rozdzielacz po regeneracji sie rozlecial ten znowu dawal 260 bar teraz kupilem nowy i narazie jest dobrze caly dzien w agregacie i dalej dziala az jestem w szoku

kolego sprawdz pompe na dekielku z tylu lubia sobie walnac oringi jesli pompa bedzie dobrze to moze sie frez wypierdzielil od napendu pompy

Jeszcze jedno pytanie jakie powinno byc cisnienie na hydraulice w 385