Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

349 odpowiedzi na ten temat

#241 Share domi0323

domi0323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 luty 2013 - 18:49

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam, filtry oleju hydr wymienione , olej dolany na max niestety nic nie pomaga , nadal nie ma podnosnika i przekaznika. Moze to jednak tak mikropompka? wiecie moze jak sprawdzic jej ciśnienie czy jakos inaczej sprawdzic czy wogole działa?

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 03:22
  •  

#242 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 12 luty 2013 - 19:14

Podnośnik w Ursusie C-385 Do sprawdzenia ciśnienia mikropompki potrzebujesz manometr do 14 atm i podnosisz podłogę.i odkręcasz czujnik i wkręcasz manometr i patrzysz ile ciśnienia jest.Powinno być ok 10 atm to będzie dobrze.Mikropompa nie ma nic wspólnego z popma podnośnika.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#243 Share gentdelbarca

gentdelbarca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:05

Podnośnik w Ursusie C-385 WItam
A ja mam jeszcze inny problem . Po przeczytaniu wszystkich postów nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Otóż: Mam C-385 zakupionego niedawno. Jak ciągnik stoi na górce przodem w dół to podnośnik działa lux. Jak stane na równym przestaje a jak przód wyżej niż tył ciągnika tez zero reakcji. Oczywiśćie poziom oleju sprawdziłem i jest. Sprawdziłem filtr i tu zaskoczenie- nie ma wkładu. Ale najdziwniejsze jest to że jak odkręciłem rurkę z pompy na filtr to nic tam nie cieknie.
Jaka może być przyczyna? od czego zacząć?

#244 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:54

Podnośnik w Ursusie C-385 Za mało oleju... (poziom oleju mierzymy nie wkręcając miarki)

#245 Share gentdelbarca

gentdelbarca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:13

Podnośnik w Ursusie C-385 Stan oleju napewno jest ok. Myślę, że może być raczej problem z zasysaniem oleju przez pompe w danym ułożeniu traktoru. Może jest tam jakis smok czy cos co mogło się ukrychnąć?

#246 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:43

Podnośnik w Ursusie C-385 raczej pompa do wymiany

#247 Share gentdelbarca

gentdelbarca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:04

Podnośnik w Ursusie C-385 Sprawa sie rozwiazała troche bo spuściłem olej zmierzyłem ilosc i sie okazało ze było 30 litrów oleju a powinno byc podobno 46 litów wiec uzupełniłem ale teraz jest zapowietrzony. Czym odpowietrzyc?

#248 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:16

Podnośnik w Ursusie C-385 Poluzować rurkę od pompy i jak zacznie tłoczyć olej dokręcić, pozostałe elementy już same się odpowietrzą.

Ja osobiście nigdy układu hydraulicznego nie odpowietrzałem (pomijając hamulce i pompę paliwową).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#249 Share gentdelbarca

gentdelbarca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:34

Podnośnik w Ursusie C-385 A gdzie ta rurka jest? Wiem moze smieszne pytanie ale mam go od niedawna i nie wiem.
Probowałem odpowietrzyc na rurce która wchodzi na filtr pod kabiną z lewej strony ale tu zaskoczenie- tam nic nie cieknie.
Jakies koncepcje?

Edytowany przez gentdelbarca, 14 lipiec 2013 - 08:27.

#250 Share Evenement51

Evenement51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 15:21

Podnośnik w Ursusie C-385 Wie może ktoś jak się ustawia ten miernik impulsów tą śrubą co jest pod ciągnikiem, żeby się do niej dostać trzeba taki duży korek odkręcić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share fumfel

fumfel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 11:24

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam wszystkich forumowiczow. Kupilem niedawno ursus 914 85r i mam problem z obrotem plugu, obraca tylko w jedna strone a w druga nie chce, zeby obrocil musze zamieniac weze miejscami. Mam 4wyjscia hydrauliczne z podnosnika, probowalem zamieniac je miejscami ale bez efektu....mial kos moze podobny problem?? Dodam ze pompa jest nowa kipruje ladnie z tym ze nie wiem dlaczego wajche trzeba wdusic do dolu zamiast pociagac do gory zeby kiprowal. prosze o pomoc

#252 Share kamcioxxxx

kamcioxxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 19:52

Podnośnik w Ursusie C-385 nie chce podnosic podnośnika ursus 385 na wolnych obrotach jak dam gaz do konca to powoli podnosi ale jak puszce gaz to zaczyna opuszczać co morze być tego powodem ? pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Połączony

Edytowany przez MAT912, 11 wrzesień 2013 - 21:05.

#253 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 11 wrzesień 2013 - 20:05

Podnośnik w Ursusie C-385 a wumieniales wogole kiedykolwiek uszcelniacze w tloczysku glownym podnosnika mysle ze to jest powod zurzycie uszczelniaczy
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#254 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 20:18

Podnośnik w Ursusie C-385 Miałem kiedyś to samo.
Po pierwsze słabo podnosi - ewidentna wina pompy. Nawet na małych obrotach powinna pług 4 skibowy, agregat 2.8 szarpnąć bez problemu.
Po drugie mówisz ze zaraz opada - wina pierścieni na tłoczysku. Najpierw lecą pierścienie a zaraz za nimi pompa bo pcha olej w dziurawca ;) i nic z tego nie wynika ;)
Od dawna masz ten ciągnik? Targał jakieś ciężkie sprzęty ?

#255 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 18 wrzesień 2013 - 14:52

Podnośnik w Ursusie C-385 koledzy a co trzeba ustawić w podnośniku bo jak podniosę jakiś pług agregat lub cokolwiek to gdy jest już w górze to powinno pompę rozłączyć i dać podnośnikowi opaść przez nieszczelności na tłoczysku (jeśli ma słabe uszczelniacze na tłoczysku) a ona daje cały czas, uszczelniacze były mieniane więc nie powinna wogóle opadać a pompa słychać jak pracuje ciągle, dodam że mam również 2 siłowniki wspomagające i podnośnik nie jest oszczędzany bo dźwiga dość ciężkie sprzęty. Po cichu myślę że pewnie trzeba zawór wyregulować ale nie wiem gdzie on się znajduje i jak go wyregulować.
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#256 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 14:57

Podnośnik w Ursusie C-385 W niektórych ursusach pod siedzeniem jest takie pokrętło które służy do zamykania tego całego obwodu aby podczas transportu nie opuścił. Poczytaj w instrukcji jak to jest dokładnie i dowiesz się czy masz to w swoim ciągniku :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#257 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 22:55

Podnośnik w Ursusie C-385 mam ten zawór ale już raz mi podnośnik się rozleciał bo właśnie go zakręcałem z ciężarem podczas transportu na pole żeby pompa nie pracowała, ale wtedy siłowniki wspomagające nie pomagają i wszystko wtedy siedzi na tłoczysku i aż mi ścięło tego bolczyka co trzyma tłoczysko i tłok wypadł z tulei i wpadł do tylnego mostu ale na szczęście nic nie uszkodziło bo akurat był na zębach cały czas podnoszony do góry :D i właśnie nie wiem gdzie trzeba to jakoś i jak podregulować, czy to wina zaworu czy może rozdzielacza?

Edytowany przez mocher, 18 wrzesień 2013 - 22:56.

Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#258 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 08:32

Podnośnik w Ursusie C-385 To jest to jakaś grubsza sprawa....Z tymi podnośnikami to są jajca,w 904 cztery razy zdejmowałem plecak. Ale i tak nie jest do końca dobrze, bo nie wajcha nie ma pełnego skoku tylko niby nie powinna podnosić a podnosi.... <_<
Chodzi Ci o ten zawór?:Dodany obrazek

#259 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:52

Podnośnik w Ursusie C-385 tak ten sam zawór tylko ja mam starego typu i jest on z góry wkręcany, a co do twojego problemu to spróbuj przestawić dźwignie od tych regulacji pozycyjnych i siłowych do samej góry i wtedy powinien podnośnik reagować na każdy milimetr ruchu dźwigni od podnoszenia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 23:18

Podnośnik w Ursusie C-385 Tylko że ten zawór jest od hydrauliki zewnętrznej która jest zależna od mikropompy.Zakręcając zawór powinieneś wyłączyć także pompę od hydrauliki wewnętrznej.Możliwe że przez to się tak stało...

Dzięki za radę ;) Zobaczę czy to pomoże :)