Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

349 odpowiedzi na ten temat

#221 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 13:00

Podnośnik w Ursusie C-385 Oleju nie sprawdził i na forum pyta co może być. Ręce opadają...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 13:41
  •  

#222 Share Tamtor

Tamtor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 14:21

Podnośnik w Ursusie C-385 Stan oleju prawidłowy. Jesienią był uzupełniany dlatego wydawało się oczywiste że w tym zakresie powinno być wszystko oki chociaż nie sprawdziłewm wówczas celem upewnienia :mellow: . Sprawdze jeszcze ten filtr i dobrze rozgrzeje olej w skrzyni może to coś pomoże.

#223 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:04

Podnośnik w Ursusie C-385 U mnie przy minusowej temp tez nie podnosi, dopiero jak sie olej rozgrzeje wraca do normy. Oleju jest dosc, a filtry nowe.

#224 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2013 - 16:39

Podnośnik w Ursusie C-385 Jak stan oleju masz w normie to sprawdź czy przypadkiem nie masz ustawionej regulacji siłowej, ewentualnie rusz dźwignią regulacji.

#225 Share Tamtor

Tamtor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 07:11

Podnośnik w Ursusie C-385 Dzięki serdeczne już działa. Ruszyłem parę razy dźwignią tak jak pisał KRISTOFORn i rozgrzałem dobrze olej jak pisał kojot629 i wygląda że wszytko jest już oki. Dziękuję za instrukcje :)

#226 Share domi0323

domi0323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:08

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam,
Jeśli możecie to doradzcie Panowie.
Mój traktor to Zetor 8011.
Podnośnik normalnie mi podnosił przełaczylem pompe na właczonym silniku aby skorzystac z walka WOM. Nic mi nie zgrzytło a teraz niemam ani WOM ani podnośnika. Wiecie Panowie co moglo się stać? Proszę o jakiś pomysł. Dodam za kiper przyczep itp działa normalnie.

Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

#227 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 08 luty 2013 - 21:38

Podnośnik w Ursusie C-385 co przekładałeś ???? po co nie rozumiem:(

#228 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 08 luty 2013 - 21:56

Podnośnik w Ursusie C-385 Pompa podnośnika nie ma nic wspólnego z WOM, @Domi0323 napisz jeszcze raz dokładnie co się stało, tylko po polsku.

Edytowany przez UrsusFan1222, 08 luty 2013 - 21:58.

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#229 Share domi0323

domi0323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 luty 2013 - 16:07

Podnośnik w Ursusie C-385 Przełożylem ta wajche po prawej strony obok siedzenia, mam tam zmienianie z podnosnika na WOM i odwrotnie , niewiem czy wszystkie tak maja ;O, raz działa WOM a raz podnosnik zaleznie od ustawienia tej wajchy - o to mi chodzilo.

Może sie myle, jestem w tym mocno zielony. Koleś od ktorego kupilem traktor mi mowil że tą wajche trzeba przełaczyć jak sie chce uzywać WOM, (taka mała po prawej stronie obok siedzenia) no i przełozyłem ją i nie mam teraz ani podnośnika ani WOM , jak przełozylem ja spowrotem też nic nie działa. Niewiem jak wam to inaczej wytlumaczyć

#230 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 09 luty 2013 - 16:28

Podnośnik w Ursusie C-385 ta wajcha jest wyłącznie do wom maksymalnie ją do przodu i wachą przy kierownicy od lewej strony do siebie i wałek ma się obracać, do podnośnika jest inna pompa. jak Ci działa wywrot, to podnośnik też powinien

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 luty 2013 - 19:20

Podnośnik w Ursusie C-385 A ta wajcha to jest do włączania mechanicznego wałka a później włączasz go wajchą, nie? Dobrze myśle?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#232 Share domi0323

domi0323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:38

Podnośnik w Ursusie C-385 Tak dobrze myślisz, potem sie go włacza wajcha koło kierownicy. Gdzies czytalem tez na agrofoto, ze walek w c-385 (zetor 8011) jest hydrauliczny z tej mikropompki chociaz nie jestem pewiem niechce sie wymadrzać, moze ta mikropompka poszła i przezto nie dziala WOM i podnośnik?

#233 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:51

Podnośnik w Ursusie C-385 A no to dzięki ze rozwiałeś moje wątpliwości :D
Teraz ja rozwieję twoje :)
Tak w 85 też jest wałek od mikropompki Wom ci może nie działać przez to i wzmacniacz momentu też a także przedni napęd.. Podnośnik jest osobno podłączony, pod inną pompę.

A olej masz? Filtry czyste? Musisz zmierzyć ciśnienie mikropompy jakie daje.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#234 Share domi0323

domi0323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:05

Podnośnik w Ursusie C-385 To podnośnik jest od tej pompy co jest wyjście na zewnatrz do kipra itp? Niby olej jest ale na wszelki jeszcze doleje i sprawdze te filtry.

#235 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:13

Podnośnik w Ursusie C-385 filtry wymień olej sprawdź, o podnośnika i wywrotu to jedna i ta sama pompa z lewej strony ciągnika.

#236 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 10 luty 2013 - 15:30

Podnośnik w Ursusie C-385 Po lewej stronie pod kabiną w okienku jest pompa i filtr w starczych na rurkach, a w nowszych jest przykręcony na przystawce pod skosem.

#237 Share domi0323

domi0323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 luty 2013 - 15:42

Podnośnik w Ursusie C-385 Ok panowie zobacze to jutro i dam znać mam nadzieje ze pomoże. A ta wajcha po prawej stronie obok siedzenia co ja wlaczalem zeby właczyc WOM, to ona jest tylko od właczania WOM czy ma cos wspolnego z podnośnikiem?

#238 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2013 - 15:54

Podnośnik w Ursusie C-385 Ona jest tylko od WOM , z podnośnikiem nic nie ma wspólnego.

#239 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 10 luty 2013 - 21:24

Podnośnik w Ursusie C-385 jak będziesz włączać WOM tą dźwignią po prawej stronie siedzenia to staraj się na możliwie jak najniższych obrotach silnika (nawet go możesz gasić i cały czas podczas gaszenia załączaj WOM tą dźwignią i powinna zaskoczyć) i żeby wajcha przy kierownicy była wyłączona max do kierownicy, nigdy nie może być w pozycji włączonej. Poza tym to ta dźwignia (obok siedzenia) służy do mechanicznego przeniesienia napędu na WOM ze skrzyni a ta wajcha przy kierownicy to tylko zaciska tarczki w WOM-ie i dopiero wtedy się kręci.
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 11 luty 2013 - 02:05

Podnośnik w Ursusie C-385 Mechaniczne sprzęgło WOM włączamy tylko na zgaszonym silniku.