Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Ursusie C-385

355 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 07 listopad 2008 - 08:59

a ja spytam jak ustawis czułość tej regulacje siłową albo cisnieniowa chodzi mi ze jak jade sobie i powoli zaczyna mi ciagnik buksowac to nic sie nie dzieje nie działa w tedy zadna z regulacji chociaż jest włączona a gdy jade i rospedzony i wjade na jakąś gline albo margiel i raptownie mi ciagnik staje to w tedy dopiero zadziała ale nie zawsze co moze byc zle u mnie w ciagniku przy tej sprezynie jest taka sruba jak ona powinna być ustawiona bo u mnie sporo odstaje od sprezyny

A możesz mi kolego powiedzieć gdzie znajduje sie ta regulacja bo nie miałem z nią do czynienia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Ursusie C-385 Dzisiaj, 02:38
  •  

#62 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 09:39

Podnośnik w Ursusie C-385 pod tylnim mostem po lewejstronie spręzyna jest i w sprezynie wkreca sie sruba i nie wiem czy to akurat nią sie reguluje i czy wogóle da sie regulowac ale tak mi sie wydaje i pytam bo moze wie ktoś jak prawidłowo to zrobić

#63 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:04

Witam kolegów ,wtrącam się w dyskusję ponieważ mam ciągły problem z podnośnikiem 12 wygląda to tak:Podnośnik sprawuje sie całkiem dobrze podnosi , opuszcza bez problemu ,nie zależnie od temperatury,problem polega na tym ,ze gdy podniosę coś ciężkiego( talezówką 3,2 m ,czy uprawowo siewny 3m) to podnośnik w górnej pozycji bezustannie pracuje w zakresie około 5 cm(podnosi i opuszcza),fatalnie prowadzi sie wtedy ciągnik w transporcie a pozatym kilka razy w sezonie wywala mi uszczelkę tuż przy pompie.Dzieje sie tak niezaleznie od wyboru regulacji pozycyjna ,mieszana itp.Czym to moze być spowodowane?

Mam podobnie.
Bo jak miałem mało oleju i starą pompę to jak się jechało drogą to było słychać jak pompa cały czas pracuje a podnoszenie i opuszczanie jest tak że jakby nie było wogule pozycji w której nie opuszcza i nie podnosi. Teraz gdy jeżdzę drodą to podnoszę i zakręcam ten zawór z tyłu i mam problem z głowy. Ale widzę ze koledzy piszecie o jakiejs regulacj. Wiem gdzie ona jest ale czy mój przypadek kwalifikuje się do regulacji??

#64 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 17:37

Podnośnik w Ursusie C-385 Witam. Rok temu robiłem remont podnosnika w moim 1614,kupiłem nowa pompe ,rozdzielacz po regeneracji bo tego typu nowego nie mogłem dostac,wymieniłem wszystkie zawory złozylismy podpinamy pług i nadal nie sprawuje sie tak jak powinien.Mianowicie podnosic podnosi tylko ze trzeba uwazac bo mozna kabine podniesc,jak troszke dwignie opuszcze w dól to jest ok.Wyglada to tak jagby pompa podawała non sto oliwe i w tym momecie nie moge obrucic pługa dopiero jak lekko opuszce w dół to wszystko działało az do dzisiaj bo dzis musiałem na pełnych obrotach podnosc i to tez kiebsko szło a o obracaniu to moge zapomniec!!!!POMOCY!!!!Dodac musze ze podnosnik miałem zawieziony do 2 firm ktore nic nie stwierdziły w zeszłym roku :angry:

#65 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 19:50

Podnośnik w Ursusie C-385 Ja w tym roku wymieniłem podnośnik na regenerowany bo mi po kupnie nowego pługa przestał podnosić. Dodam , że przy okazji wymieniłem pompe, wzmacnianą to teraz jest spoko tylko nie mogę się pozbyć przecieków na przewodach!!! :angry:

#66 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 20:58

Ja w tym roku wymieniłem podnośnik na regenerowany bo mi po kupnie nowego pługa przestał podnosić. Dodam , że przy okazji wymieniłem pompe, wzmacnianą to teraz jest spoko tylko nie mogę się pozbyć przecieków na przewodach!!! :angry:

Ile to cie kosztowało???? Słyszałem ze pompa musi byc dopasowana do rozdzielacza.

#67 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4277 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 09:51

Podnośnik w Ursusie C-385 Odnośnie dopasowania rozdzielacza to nie wiem, ale do pomp o większej wydajności powinna być chłodnica oleju, przed chłodnicą wody.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#68 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 11:36

Podnośnik w Ursusie C-385 Podnośnik kosztował mnie równy tysiąc. Troche dużo no, ale cóż. Jeśli chodzi o pompe to coś około 450 zł. Też mi się wydaje , że lepiej jakbym miał zamontowana chłodnicę to by było lepiej. :lol:

#69 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 12:18

Podnośnik w Ursusie C-385 Chłodnice olejowa to ja mam.

#70 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 13:49

Podnośnik w Ursusie C-385 @benek79 do kogo zawoziłeś ten podnośnik???,że nic nie stwierdzili? Ja zawoziłem do Gniezna i to nie tylko do tego ciagnika, ale i do 360 i w nim mam też wzmacnianą pompe ijak narazie jest OK. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 17:09

Podnośnik w Ursusie C-385 Byłem z nim w Tucholi i nic nie stwierdzili,zamontowałem i nadal lipa . Pojechałem do Gniezna wymienili rozdzielacz i juz było lepiej ale jak pisałem wyzej nie było to jak byc powinno.

#72 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 17:58

Podnośnik w Ursusie C-385 To nie wiem. Ostanie oleju i filtrach to nie wspomnę. A czy jakąś gwarancje jeszcze masz?

#73 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 07:58

Podnośnik w Ursusie C-385 Gwarancja była na rok :lol:

#74 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 19:16

Podnośnik w Ursusie C-385 mam takie pytanie i to pilne jest dosyc: jaki olej powinien być w skrzyni biegow w 385? wiem że hipol ale nie wiem o jakiej lepkości. aha no i sory że tak ni z gruszki ni z pietruszki z tym wyskakuje ale to mi niezmiernie potrzebne po awarii wywrotki. z góry dziękówa!
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

#75 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 18:12

Podnośnik w Ursusie C-385 Koledzy mam u-902 i ciągnik słabo podnosi.Jak zimny to jeszcze jak cię mogę ale jak się nagrzeje to straszna lipa. Wymieniona trzy lata temu pompa na wzmocnioną . Rok temu regenerowana pokrywa. Została tylko mikro pompa do wymiany . Ciągnik jak podniesie to nie opuszcza czyli rozdzielacz jest dobry.Czasami jest tak że jak chcę podnieść i przesunę dźwignię podnośnika do góry to nie ma żadnej reakcji,muszę dźwignię opuścić i jeszcze raz podnieść i wtedy podniesie. Dodam że ostatnio z niewiadomych przyczyn rozwaliło mi filtr oleju od skrzyni. Jak można sprawdzić ciśnienie jakie daje pompa? Czy pompka wspomagająca może być temu winna?Jak ewentualnie można ją zaślepić ?

#76 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 14:38

Podnośnik w Ursusie C-385 ja miałem tak w 385 i była to wina pompy
oringi były zużyte i pompa dawała ciśnienie ale nie miała siły zassać oleju ze skrzyni, jak poluzujesz przewód którym idzie olej i zakręcisz jeszcze raz to bedzie działać ale jest to uciążliwe więc lepiej pompe do regeneracji

#77 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 14:48

Podnośnik w Ursusie C-385 u mnie jak ciagle pompa chodziła to wina była usccelniacza na tłoku i nic sie nnie dzieje juz cczwarty rok
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#78 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 25 listopad 2008 - 21:21

Podnośnik w Ursusie C-385 pompy nie radze regenerować bo to jest gówno warte a kosztuje tyle co pół nowej ale ta inwestycja się opłaci bo oryginał z tucholi kosztuje coś koło 4 stówek

kolego ty możesz mieć problem z zaworem na rożdzielaczu koszt nie duży ale rozbierania sporo do mnie jak przywiózł gościu pokrywę po regeneracji założyliśmy a on nie chciał 200 kilo podnieść a cała reszta jest nowa ale rozebraliśmy nowy zaworek (koszt 50zł plus uszczelka) to teraz jest super a w tym starym zaworze tłoczek się zapiekł i sprężyna go nie mogła wysuwać ja bym stawiał na to.

#79 Share markus02mb

markus02mb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:nowe technologie motoryzacja muzyka , rozkręcanie wszystkiego co ma śrubki

Napisany 26 luty 2009 - 16:23

Podnośnik w Ursusie C-385 witam mam taki problem w u912 wymieniałem pompę i uszczelniacze na siłowniku bo strasznie opuszczał i słabo podnosił a
teraz gdy to złożyłem to podnosi dobrze ale opuszcza gdy sie ciągnik zgasi a nie powinno ...?!
czego to może być przyczyna ...? dodam też ze ten zawór pod siedzeniem gdy przekręcam to też tak samo opuszcza.
co może być nie tak .....??? :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2009 - 19:04

Podnośnik w Ursusie C-385 Ile lat ma ten sprzęcik oraz to stary czy nowy typ podnośnika?