Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz22    1

U mnie w 8045 też raz tak było że podniósł , a nie chciał opuścić i odwrotnie , a w końcu doszliśmy że opiłek znalazł się w rozdzielaczu. Wyczyściliśmy i było ok. Masz cylinder pomocniczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

to chyba wina pompy bo przy rozdzielaczu zazwyczaj pada jedna czynność np. wywrot ale zdarzają się różne przypadki i mam jedną radę jak dawno pompy nie wymieniałeś to gdy ją wyjmiesz to (dokładnie nie wiem bo ja taką sztuczkę stosowałem w c-360)w pompie powinny takie podajże 3 dziurki które upuszczają nadmiar oleju i zaspawaj 2 albo wiecej w zależności ile ich tam jest i zostaw tylko jedną żeby pompy nie rozerwało powinno na jakiś czas pomóc nie jest to ideał ale zawsze coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Filtra nie masz czasem zaje**** bo my mieliśmy tak "brudny" że albo nie podnośił albo nie opuszczał, że Karcherem myliśmy i później chodził jak nowy. Niestety i tak później wymieniliśmy cały podnośnik bo stary po 20 latach już się wysłużył.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

to ja sie tak wtrace troszku w temat bo ja mam inny problem mianowicie ursus c385 normalnie wszystko łdnie podnosi , podnisnik trzyma tylko jak postoi np z 2 dni to po odpaleniu podnoscnik juz nie podnosi , poprostu sie zapowietrza, czym moze to byc zpowodowane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmm27    0

WITAM Mam problem z podnośnikiem w ursusie 1222 czasami podnosił ale teraz przestał podnosić nawet na wywrotkę nie idzie olej podejrzewam że to pompa ale nie jestem pewien nawet odkręciłem przewód od oleju żeby sprawdzić czy pompa pompuje olej ale czasem sama załapie na chwilę i przestaje i strzela powietrzem proszę o pomoc jeżeli to pompa to czy ona jest tam przymocowana na dwie śruby z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

to ja sie tak wtrace troszku w temat bo ja mam inny problem mianowicie ursus c385 normalnie wszystko łdnie podnosi , podnisnik trzyma tylko jak postoi np z 2 dni to po odpaleniu podnoscnik juz nie podnosi , poprostu sie zapowietrza, czym moze to byc zpowodowane??

też mi tak robi - pompa się kończy tam są takie oringii w pompie i jak się wyrobią to pompa łapie powietrze i nie działa, wymiania oringów nie jest trudna ale to nie jest rozwiązanie na dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tez miałem ostatnio problem z podnosnikiem :) podniósł i opasc nie chciał ale to była wina tego zaworu w kabinie - pukałem w niego i nie pomagało az wziąłem srubokret i wypstryknąłem ten taki hm... cos jak smarowniczka która wystaje z zaworu i działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12741    11

Ja też tak miałem to tylko ten zawór pod siedzeniem odkręciłem i jak narazie jest dobże


Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19artur22    0

Witam.

Mam problem z ursusem c-385. M.in nie mozna czasami opuscic maszyny. Normalnie jest podniesniona biore wajche od podnosnika na dol i nic. A jak np plug opadnie to pozniej juz wszystko dziala normalnie. Co prawda zdarza mi sie to rzadko bo w zeszlym roku raz i w tym roku juz tez raz. Chcialbym wiedziec co sie dzieje.

 

A po drugie interesuje mnie ta wajcha co wychodzi obok kipowania i wajchy od podnosnika. Ona ma chyba pobajze 4 czy 5 przelozen ale za bardzo nie wiem o co w niej chodzi.

 

Prosze pomozcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dokładnie jak pisze kolega wyzej ;)

u mnie wiosną podnosnik tez nie chciał opasc , ile się namęczyłem to tylko Ja wiem ... a pomogło podwazenie tego "pipka" cos na kształt kalamitki do góry w tym zaworze za siedzeniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Ta dźwignia jest od regulacji siłowej, pozycyjnej, ciśnieniowej i dwóch mięszanych i dotyczą podnośnika. Ciężkie ursusy mają tak że jak olej w skrzyni się przegrzeje to jak się podniesie podnośnik to nie opuści aż olej trochę ostygnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19artur22    0

A co masz dokładnie na myśli z tą przekładnią siłową i ciśnieniową?

Możesz to troche bardziej opisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

Z tym podnośnikiem jest tak, że jak się nagrzeje olej, lub podnosnik jest rzadko używany, albo jest przeciążony to na 99% zacina Ci się zawór i dla tego nie opuszcza. Wystarcz odkrecić na obudowie podnośnika z tyłu nad zaczepem śrubę o ile pamiętam na 32 lub 36 klucz i popchnąć wystającą srubę z nakrętka ( często używam srubokręta i mołotka), a jeżeli masz wzmocniony podnośnik siłownikiem to do tej śruby ( 32-36 ) jest przykręcony górny wąż od siłownika.

Ważna informacja często się to dzieje jezeli jest mało oleju w skrzyni lub zapchany jest filter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Witam! Mam problem, wczoraj podczas podorywania po około godzinie pracy C 385 podniósł pług i nie chce go opuścić, próbowaliśmy już pukać w tą dziure z tyłu podnośnika czy kręcić tym zaworem i nic :\ Pomóżcie bo ciągnik jest dość potrzebny :\


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorz79    0

Koledzy podnośnik na zimnym oleju w miarę podnosi 3 skiby obrotowe .Natomiast gdy się olej rozgrzeje to podnośnik klęka ma problemy z podniesieniem i obróceniem pługa .Dopiero przy dużych obrotach powoli idzie .Wymieniłem pompę na nową 25 wzmacnianą nowy filtr nowe uszczelki na tłoczysku i lipa na wolnych sam opada .Co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

mozliwe ze rozdzielacz tak jak kolega napisał wyzej słabo trzyma i jak spada cisnienie oleju to olej zaczyna sie cofac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas6230    0

napewno rozdzelacz bo mialem to samo.dalem do naprawy zwiekszyli cisnienie do 200 i zalozylem drugi silownik pomocniczy i dzwigal czworke bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Bardzo prawdopodobne że to rozdzielacz


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj