Polecane posty

margoo78    533
A co ma to pokrętło do tego, ono służy do zablokowania podnośnika w górnej pozycji lub ewentualnie do zmniejszenia prędkości opuszczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

No może, ale w którym miejscu ?   W jaki sposob zostaje zassane to powietrze??  i czemu nie slysze tego powietrza nigdzie tylko tur ładnie podnosi (bez zadnych skoków, przerywań, a po 2min totalnie stop). Nie wystarczy wymienić uszczelnień w pompie ? te oringi i pierscienie gumowe ? 

 

 

 

Powiedzcie mi prosze   czy w tym ukladzie hydraulicznym są dwa filtry olejowe czy jeden ? za co jest  odpowiedzialny ten drugi ??

 

Edytowano przez wiki868

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielJot    0

Witam

A ja mam taki oto problem:

Mój znajomy kupił nowy podnośnik hydrauliczny podstawowy do C-385. Dzisiaj go założyliśmy i przy montażu okazało się, że w miejscu jednej ze śrub montażowych M10 jest jakiś dziwny otwór do którego nie pasuje ani śruba M8 ani M10, Złożyliśmy więc tylko na 2 śruby i po podłączeniu z tego otworu cieknie olej. 

Do czego może służyć ten otwór? Dodam, że w mojej 80 mam w tym miejscu wkręconą śrubę M10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie mam pojęcia gdzie może przez tryby. U mnie pomagało  odkręcenię węża i odpowietrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus219    0

Witam, mam taki problem z podnośnikiem, gdy ramiona podniose do połowy i jadę na pole to nagle zaczyna sobie sam podnosić w górę mimo że nie ruszam dźwignią, problem jest tylko gdy ramiona nie są podniesione na max. wysokość. Wszystko działa, nic nie szarpie, hydraulika działa, podnośnik podnosi maszyny bez problemów. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus219    0

nie wiem czy dobrze kojarze, ale jest jakiś zawór który podnosi podnośnik jeśli trochę opadnie np. przez nieszczelności na tłoku. jak podnośnik zaczyna opadać to się załącza i podnosi do tego poziomu zanim opadł. Nie wiem czy to nie będzie przyczyną, tylko nie jestem pewien i nie wiem na co tam mam patrzeć? sprężyny były całe bo w zeszłym roku ściągałem podnośnik i były ok, a problem występuje o wiele dłużej

Edytowano przez ursus219
edycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

Witam, mam taki problem, ciągnik ma problemy z podnoszeniem, jak olej jest zimny to jeszcze w miarę podnosi, po rozgrzaniu jest problem.Pompa nowa, olej świeży, filtry wymienione, dodam też że gdy zaczepię pług to w regulacji pozycyjnej, pług stale podnosi i opada, siłowa podniesie i trzyma.Słyszałem że może to być zawór bezpieczeństwa który przepuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Mam to samo Podobno to wina zaworu odcinającego dopływ oleju do którego jest dostęp od tyłu przez dziurę zaślepiona dużym korkiem  Jeszcze nie patrzyłem do niego ale coś musi być na rzeczy bo jak przełożę zawór i skieruje olej na dodatkowy rozdzielacz to falowania niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

Jak uda ci się to zrobić to daj znać, dzisiaj orałem to przez 2h w miarę podnosił, na końcu to dużo gazu trzeba żeby uniósł pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

mam problem z moja 912 a mianowicie podnosi normalnie natomiast opuszczanie trwa do 1-4 min na pelnym obciazeniu.. co moze byc przyczyną? dodam ze  w kabinie  slysze  caly czas taki podzwiek jakby  pompa caly czas  pompowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Może pod wpływem drgań zakręcił Ci się zawór pod siedzeniem odpowiedzialny za prędkość opadania podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, ponieważ dziś jak pojechałem w pole z kultywatorem to po zjechaniu z góry nie mógł już podnieść, odpiąłem kultywator pojechałem na podwórko nic nie podnosiło sprawdzałem zawór itd. i nic, później wyczytałem, żeby postawić ciągnik przodem w dół i chwilę zostawić i wtedy próbować i faktycznie zaczął działać.
Zacząłem się zastanawiać teraz czy to wina pompy czy poziomu oleju, bo mam bagnet jakiś w zasadzie nie mogę go wkręcić i według niego poziom oleju jest ponad normą tylko, że bagnet jest długi a kreski są dość nisko i czy mógłby mi ktoś zmierzyć, na jakiej wysokości znajdują się kreski? (mierząc od góry oczywiście, bo nie wiem  czy dolewać oleju. Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

siłownik wspomagający - jak sprawdzić czy jest szczelny? Czy jak wezmę ten cienki przewód powrotny wsadzę w jakąś bankę i podniosę ramiona na pusto to może pójść olej przy uszkodzonym siłowniku??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Na pustym słabo, musi już być w bardzo słabym stanie. Ja sprawdzałem z podniesionym pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

hmm, po prostu poszedł mi olej z tego cienkiego węzyka który nie był przypięty żadną opaską (powrót). Założyłem opaskę i dokończyłem orkę ale zastanawiam się teraz go rozebrać, tylko pytanie czy warto?
Czy jest mi potrzebny? Talerzówka 2,7metra unii, V&N 4skiby zagonowy swoje ważą a głównie tego do niego używam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Ma ktoś może jakieś namiary na sklep gdzie można zakupić komplet uszczelnień tłoka podnośnika. Chodzi mi o jakieś dobre nie o jakieś zamienniki z piątego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

też bym poprosił bo gdzie nie pójdę do guma bardziej przypomina plastik niż gumę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Czesc. Próbuje uszczelnic moja c-385. Niestety nie mam katalogu(mam jedynie do 912) a nie wiem co prawidłowo powinno byc włozone pod zawór przepływu oleju. dokładne miejsce zaznaczyłem na zdjęciu strzałka. Wcześniej podłozyłem podkładkę miedziana, niestety po pewnym czasie  z powrotem zaczyna sączyć. Czy tam nie powinien być oring?  Może dać ta podkładke z oringiem/gumka w środku?  Co dajecie pod kruciec wkręcany w pompę hydrauliczną? Zwykła miedzianą podkładkę? Czy może podkładkę i oring? Prosze o szybką poradę. 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/3bf828d15415af7a

Może ktoś ma katalog do c-385  i podeśle fotkę strony z tym zaworem

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tam chyba idą miedziane.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Ja u siebie (zetor 8111) dawałem podkładkę miedzianą i tez ciekło zmniejszyłem ciśnienie na zaworze na 170 i poszły nowe króćce i podkładki miedziane i teraz jest sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podnosnik nie za kazdym razem podnosi przesuwam dzwignia a on nic bez reakcji a czasami jest ok i czasami wolniej a czasami szybciej podnosi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

Więc tak ostatnio rozebrałem cały podnośnik, wymieniłem cały tłok + uszczelniacze, cylinder gładki, ładny.Dodatkowo wymieniłem zawór bezpieczeństwa cylindra od hylmetu.Dzisiaj gruberowałem i  było ok, podnośnik ładnie podnosił ale tylko na pozycji siłowa.Po zrobieniu 3ha zaczął mi cieknąc olej z wałka wom, tam na uszczelniaczu, po zrobieniu jeszcze 2ha pompa zaczęła wyć i nie chciał podnosić.Cała obudowa skrzyni była gorąca.Jedyne co mi tak zostało do zrobienia to rozdzielacz, czy to może być to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
3 minuty temu, michal666 napisał:

Po zrobieniu 3ha zaczął mi cieknąc olej z wałka wom, tam na uszczelniaczu

Moim skromnym zdaniem ten wyciek nie ma związku z podnoszeniem Wyła pompa bo uciekł olej ze skrzyni i dlatego tez sie grzała A olej mógł uciec przez rurki doprowadzajace olej do sprzegła wom Tam olej tłoczy mikropompa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj