Polecane posty

robson79    1

W swoim 912 wkręciłem w gniazdo wywrotu zegar i po włączeniu dźwigni od 190 do 192bar-a i to jest poprawnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

kolego sprawdz pompe na dekielku z tylu lubia sobie walnac oringi jesli pompa bedzie dobrze to moze sie frez wypierdzielil od napendu pompy

 

 

 

 

Napęd działa, pompa się grzeje w czasie pracy. Nie da rady zaciągnąć oleju.

Odkręciłem i 1 oring pęknięty, brakowało z 1cm, drugi naderwany. I jakieś pierścionki z tworzywa tam są? Bo jakiś plastik tam znalazłem, jakby resztki z tworzywa.

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Jak dobrze pamietam z tylnego mostu bieze olej skoro filtry sa czyste to moze smok jest zapchany tak glupio powiem ale dmuchnij w obudowy filtrow powietrzem moze gdzies jakis sylikon albo cos zapchalo kanal pompe z tego co mi sie wydaje masz z tucholi zestaw naprawczy u nich kosztuje tyle co nowa pompa u mnie byla wzmocniona i i miala oringi 3x32 dwie sztuki 2x9 dwie sztuki i jeden 2x70 bo skoro oringi leza to pompa nie ma prawa podac oleju sam sie przekonalem i przezto tez sie grzeje i oringi sa zwenglone bo w zasadzie mieli olej tylko zebys nie zalozyl odwrotnie dekielka bo zmienisz jej kierunek pompowania oleju jak bedzie dobrze to musisz sie liczyc z wymiana pompy na nowa

Edytowano przez grzesmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqadak    0

Witam, chcę kupić do osiemdziesiątki pług 3 skibowy obrotowy, znalazłem dosyć duży pług firmy baeke, waży około 800kg założyłem go do osiemdziesiątki i bez problemu podniósł go, ale jak jest podniesiony to go nie obróci, nie ma ciśnienia w wężach hydrauliki, na opuszczonym obraca bez problemy, nic nie daje zmian położenia dźwigni wyrównywwacza i różna wysokość poniesienia. Przyczepę kipruje na wolnych obrotach 6t, tak więc myślę że oleju będzie ok. Wogóle czy osiemdziesiątka da sobie radę z obrotówką, czy lepiej szukać jakiś duży pług zagonowy?

Edytowano przez sqadak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqadak    0

Ursus robi na 10h kl 2 i 3 trochę pagurkowaty teren, oleju myślałem że jest ok skoro kipruje przyczepę bez problemu, półbiegi też dobrze chodzą, ewentualnie ile dolać oleju do której kreski bo ich chyba jest 3 jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqadak    0

A co poleciłbyś kolego do 4000, tylko pług musi być wysoki żeby kukurydzę przyorał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqadak    0

Oleju mam do pierwszej kreski, dzisiaj sprawdzałem i z pustym TUZ przy włączaniu kipra słychać obciążenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Panowie , mam taki problem w c-385 .

 

Mianowicie wczoraj orałem , rano gdy był zimny podnosił "skokowo" - ok powiedzmy ,że ma prawo (choć teraz nie jestem tego taki pewien ) , pojechałem orać , rozgrzał się - podnosił bardzo ładnie , przyjechałem do domu w srodku dnia , po kilku godzinach znów pojechałem , znowu podnosił "skokowo" przejechałem kilka razy i powinien już podnosić ładnie a on nadal tak szarpał powolutku do góry - wpadłem na pomysł by włączyć i wyłączyć pompę (pod schodkami) - pomogło zaczął znowu płynnie i ładnie podnosić .

Dziś pojechałem wykańczać orkę - myślałem ,że będę musiał pług z pola ściągać innym ciągnikiem bo za cholere nie chciał podnieść :mellow: kilka - kilkanaście razy włączałem i wyłączałem pompę - w końcu podniósł "skokowo" szarpiąc przy tym (jak to zwykle bywało rano) .

 

Na mój rozum jakiś frez , tryb , wypust się wyrobił i nie chce włączać pompy (teraz sobie myślę ,że to to powodowało szarpanie gdy był zimny olej ) , zdjąłem tą pokrywkę z dzwignią przy pompie i się załamałem bo nie widzę możliwości wykręcenia tej pompy (jak patrzę po zdjęciach nowych pomp to są tam tylko 2 śrubki ?) , czytałem ten temat i boję się ,że to może być jakieś uszkodzenie mechanizmu sprzęgającego pompę ? A tego nie można naprawić bez rozpoławiania ?

 

Chyba się załamię , bo orki jeszcze sporo , ale najgorsze jest ,że mam większy agregat i nie pociągnę go innym ciągnikiem ...

 

 

EDIT: wyjąłem pompę , nie widzę żadnej nie prawidłowości w niej , frez w najlepszym stanie , ręką nie mogę jej przekręcić , jest produkcji "Hydrotor" czy jakoś tak z 2004 roku .

 

Czyli kłania się rozpoławianie :( Ktoś ma pojęcie ile kosztują części ?

Mam podobny problem z 914. Pojawił się po remoncie wzmacniacza. Filtry wymienione. Tur działa bez zarzutu a podnośnik sobie powolutku cyka do góry obojętnie ile jest obciążony. W czym problem?


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Mam taki problem, że c-385 za nisko mi podnosi. Wieszaki mam dane już najwyżej i oleju też jest dość w skrzyni. Gdzieś kiedyś na forum napotkałem, że jest gdzieś jakas regulacja wysokości podnoszenia (jakaś śruba chyba), ale teraz nie mogę tego znaleźć. Jak to przestawić, żeby nie ruszać ramion na frezach? Jest to uciążliwe przy pługu bo jak ustawie żeby równo orał na łączniku, to tylna skiba idzie po ziemi. Próbowałem przestawiac na otworach łącznik i jest teraz ustawione najlepsze z możliwych ustawienie, ale tylna skiba dalej po ziemi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mój Ursus 1012 90r dzisiaj po wyjeździe z garażu z chęcią założenia pługa nie chce podnosić coś się zacieło....Myślę sobie że zaworek się zacioł ale mam problem ze znalezieniem jego,czy ktoś podpowie gdzie dokładnie się on znajduje? Chcę jechać orać bo popadało a tu na starcie problem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka12    0

Mam pytanie mam problem gdy cos ciężkiego podnosze to słysze jak mocno obciażona jest pompa a z okolic rozdzielacza słysze takie cpykanie jak by za duże ciśnienie, az ostatnim razem wywaliło mi przewód na skrzyni biegów co to może być.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Zawor bezpieczenstwa w rozdzielaczu. ja mam w swojej 385 jak zapinam agregat z siewnikiem to na rozlozonym hydropaku przy podnoszeniu popiskuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

On jest wkrecony w rozdzelacz okolo 15cm dlugi i 25mm gruby rozkrec go moze cos sie poprostu sie w nim zacielo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Panowie mam problem z moim 1212

Otóż podnośnik mi działa super podnosi prawie 1000kg agregat..

Gorzej z hydrauliką zewnętrzną ..

Talerzówke podnosi na siłowniku elegancko a wlasnie agregat 3.6 nie może złożyć tak troche ruszy nim i gdy mu pomogę delikatnie złożyć agregat to już idzie super o co chodzi ? :)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Witam U 1034 słabo podnosi, tzn jak 2 lata temu kupiłem talerzówkę z wałem waga ok 900kg dosyć długa to ją podnosił normalnie, po roku na gorącym oleju już nie podnosił do pełnej wysokości, a teraz na jesieni to ledwo odrywał od ziemi. Po robocie wymieniłem filtr ten papierowy, a ten drugi wyczyściłem, olej jest czysty, pompa hydrotor 19. Teraz mam zamiar jeszcze pomierzyć ciśnienie na wyjściu hydrauliki zewnętrznej no i jeśli będzie za niskie, to czy można zmierzyć ciśnienie na pompie, w ten sposób bym wiedział czy problem jest w pompie czy w rozdzielaczu. Może jest inny sposób, żeby sprawdzić co tam szwankuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może mi ktoś napisać w jakiej kolejności jest regulacja podnośnika siłowa ciśnieniowa itp ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka12    0

Mam pytanie czy zawor który jest w rozdzielacza ze sprężyną on powinien chodzić czy być nieruchomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj