Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki?

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 14 luty 2011 - 17:46

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? Witam! chciałbym się dowiedzieć ile MTG mają wasze fendty i czy miały jakiekolwiek usterki?
Dziękuje za wszelkie odpowiedzi ;) .

Oto mój:412 vario 2009r. 1000mtg narazie bez usterek B) .

Wasza kolej.

Edytowany przez andrzej2257, 14 luty 2011 - 17:49.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? Dzisiaj, 07:48
  •  

#2 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacja:Podlaskie pow Wyskie Mazowieckie gmina Ciechanowiec Koce Piskuły
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 15 luty 2011 - 12:43

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? ale chcesz lacznie zliczajac z fendtami strszych typow i te taki ktore mja po 30 lat i wiecej??
jesli tak to moj 611ls z 81r ma albo 14,5tys motogodzina albo i wiecej jak narazie u mnie od 5 lat bez ustrki

#3 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 15 luty 2011 - 14:52

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? Tak te starsze także wchodzą w gre ;) .

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#4 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 luty 2011 - 21:12

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? Fendt 611 LS z 1980roku ma 8500mth od 8 lat u mnie, jeśli chodzi o usterki to jak na razie pompa wody była zmieniana koszt ok 250zł :) , zakleszczony mechanizm różnicowy (wina śrubki blokującej - odkręciła się i za mocno wcisnąłem dźwignię) i czeka mnie wymiana uszczelniacza na zwolnicy (powoli zaczyna sączyć się olej) poza tym ciągnik nie do zajechania.
Fendt 312LSA z 1991roku ma 13000mth od 3 lat u mnie, usterki to cięknący rozdzielacz oleju (wymiana oringów na nowe) oraz wymieniona pompa olejowa od hydrauliki włączającej wszystkie mechanizmy (WOM itp).

#5 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 16 luty 2011 - 14:49

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? fendt 412 vario 2005r -4600 motogodzin bez usterki
fendt 309Ci 2005r- 4700 motogodzin wymieniane sprzęgło (chodzi pod turem)

#6 Share Tomek3101

Tomek3101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:55

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? fendt 714 450mth
bez usterek;)
nie licząc urwanego lusterka ;)
pozdrawiam

#7 Share radix8

radix8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:26

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? 926 7700 mth sprzęgiełko łączące silnik ustawiania skrzyni Vario, uszczelnienie Turbo(wina operatora)

#8 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:37

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? Widziałem egzemplarz serii 800 w ubiegłym roku miał 44 tysiące motogodzin. Pękła tuleja w silniku poza tym śmiga.

#9 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 25 luty 2011 - 13:17

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? Mirro. Ile miał mtg ten Fendt? :blink: To na jakim areale on pracował. Słyszałem do tej pory o przebiegach rzędu 20 tyś, ale 40 to nigdy...

#10 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 25 luty 2011 - 17:47

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? Chłopaki mają kilkaset ha i z tego co mówili mechanicy na tej maszynie w sezonie wymieniało się dwu operatorów. Taki wynik widziałem na wyświetlaczu w kabinie bo również na słowo nie chcialem wierzyć. Chyba licznika nikt nie podganiał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:50

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? 44 tys. godzin to jest 5 lat jazdy non-stop. Nie uwierzę ze ma tyle godzin przejechane. Musi byc jakis problem z wyswietlaczem. Ciagnik z takim przebiegiem byl by zupelnie nierentowny. W tym czasie trzeba by generalnie wyremontowac co najmiej 2-3 razy silnik, i z 4-6 razy sprzegla polbiegow....o innych dolegliwosciach wiekowych juz nie wspomne.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#12 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:00

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? Pamiętam że bodajże w RPT był artykuł o Zetorze 7211 który miał nastukane ponad 30 tys mth (oczywiście na jednym silniku :D )-chciałbym nadmienić że w Zetorze mth nie równa się godzinie zegarowej-ba czasami 1mth
= ponad dwie (i więcej też) godziny zegarowe-to ile miałby nastukane w "skali Fendta" ?

#13 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:12

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? W farmerze jest artykuł o niezniszczalnej serii 6010 JD. I opisany 6210 z łądowaczem ma 23tyś mth bez poważniejszych awarii.

#14 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:59

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki?

W farmerze jest artykuł o niezniszczalnej serii 6010 JD. I opisany 6210 z łądowaczem ma 23tyś mth bez poważniejszych awarii.

Mozesz podać numer farmera w jakim jest to opisane.

#15 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1510 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 25 luty 2011 - 20:35

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? W RPT kilka lat temu był tez artykuł o same dorado 70 w 10 lat 24 tys godzin w tym czasie 10 operatorow byl poobdrapywany ale w tym czasie wysiadl jeden pompowtrysk i mechanizm roznicowy bo ostatni operator smigal po asfalcie z właczona blokada hehe
Moim skromnym zdaniem dowodzi to tylko jednego w kazdej marce sa ponadprzecietnie trwale egzemplarze ale rownie dobrze mozna trafic na kompletnego zbuka ktory nawet pola nie zobaczy i sie rozkraczy

#16 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:00

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? moim zdanie zalezy to od tego "jak kto dba tak ma" wymieniasz filtry, oleje itd. zgodznie z danymi producenta.

#17 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:05

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? http://www.agrofoto....avorit-515-hts/

Fendt ze zdjęcia ma obecnie 22 tys godzin, z tego co mi wiadomo z powazniejszych awarii robiony był silnik przy 8tys. i półbiegi przy 12 tys. godzin.

Edytowany przez favi515, 25 luty 2011 - 21:10.

#18 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:19

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? Ot po prostu opisuję co widziałem. A tak swoją drogą to może coś być w tym co mówi KOSTI. Mam takie dziwne wrażenie że w naszej 312 motogodziny na liczniku lecą szybciej niż w MF. Ale może to w MF lecą wolniej? A teraz pytanie z zakresu wiedzy dziwnej i ulotnej. Czy nie macie wrażenia że od kiedy sprzęt jeżdżący stanie się waszą własnością te przebiegi drastycznie wzrastają?

#19 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1291 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 25 luty 2011 - 21:25

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? Fendt 310 lsa 90r 11000mtg mam go 6 lat i zrobilem 4tys. awarie złamany kluczyk w stacyjce koszt 500zł :lol:
hehe jak na razie super, oby tak dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share magcx64

magcx64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 20:24

Ile MTG mają wasze Fendty? Czy występowały usterki? fendt 611lsa 88r 10800 mth mam 8lat robiona pompa wody a silnik moge powiedziec zegareczek :)

Dodaj odpowiedź