Skocz do zawartości

Zdjęcie

CLAAS ATLES 936

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek820

tomek820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:15

CLAAS ATLES 936 Czy CLAAS ATLES ma bezstopniową skrzynie? jak tak to jak są zmieniane biegi ponieważ nierozumem tej skrzyni 18 do przodu i 8 do tyłu z rewersem?

Edytowany przez tomek820, 14 luty 2011 - 17:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CLAAS ATLES 936 Dzisiaj, 02:02
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:34

CLAAS ATLES 936 ta skrzynia to tzw. full powershit i jest jak najbardziej stopniowa. w odroznieniu od zwyklych powershiftow wszystkie biegi mozna zmieniac pod obciazeniem (przynajmniej w tych najnowszych konstrukcjach tak jest, w starszych bylo to tez dzielone na grupy, jak jest w atlesie to dokladnie nie wiem). efekt zmiany wszystkich biegow pod obciazeniem uzyskuje sie przez kombinajce powershiftow, nie ma tez potrzeby powtarzania wszystkich stopni do tylu, dlatego jest mniej biegow wstecz.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share tomek820

tomek820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:40

CLAAS ATLES 936 A nie wiesz czasami jak on ma zmieniane biegi, że np. bieg 1 i ile półbiegów do przodu a ile jest do tyłu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:47

CLAAS ATLES 936 nie ma zadnych polbiegow, wszystkie przelozenia uruchamiasz tylko przyciskiem tak jak polbiegi w prostszej skrzyni powershift.

moze byc tylko w zaleznosci od kontrukcji, ze we wszystkich nie ma przerwy w dostarczaniu momentu napedowego, badz moze byc np. miedzy biegami 6, a 7 i 12, a 13.
generalnie jak interesujesz sie kupnem ciagnika wyposazonego w ta skrzynia, to lepiej wziac zaufanego mechanika, ktory przy takich rzeczach robi, bo mozna sie koszty wpakowac. bardzo czesto trzeba wymienic pie***le w tych skrzyniach (np. uszczelnienie za zlotowke), ale robocizna jest bardzo droga.
droga, ale do ogarniecia takze w razie W, tez nic az tak wielkiego sie nie dzieje, po prostu lepiej sie zorientowac za wczasu.

Wulgaryzmy

Edytowany przez KRISTOFORn, 05 czerwiec 2013 - 21:57.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share tomek820

tomek820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 luty 2011 - 18:07

CLAAS ATLES 936 a możesz mi napisać ile on ma tych przełożeń bo nadal nie rozumiem, np. 12 bieg a jak włączę rewers do tyłu to jaki będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:26

CLAAS ATLES 936 prawdopodobnie taki jaki zaprogramujesz, badz taki jaki komputer uzna za stosowny.

przelozen ma 18, jak nie czaisz to nie wiem wyobraz sobie, ze masz 1 bieg i 18 polgiegow :) .