Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płyta gnojowa

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 13 luty 2011 - 22:26

Płyta gnojowa Cześć mam pytanie mam zamiar robić płytę gnojowa i nie wiem jakie są wymogi żeby takom płytę postawić cz potrzebne jest jakieś pozwolenie i np: ile metrów od granicy , od domu i w ogólnie wszystkie wymogi proszę o odpowiedzi z góry dzięki za pomoc ??????????????????????????????.
:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płyta gnojowa Dzisiaj, 03:54
  •  

#2 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 13 luty 2011 - 23:00

Płyta gnojowa pozwolenie jest na pewno potrzebne i za pewne 7 m od granicy...musi być też i zbiornik na gnojówkę...

#3 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 luty 2011 - 23:31

Płyta gnojowa POzwolene plan wszelkie dokumenty do spożądzenia planu. decyzja o warunkach zabudowy mapy do celów opinniodawczych i do celów projektowych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 luty 2011 - 08:24

Płyta gnojowa proponuje dokument zwany ustawa prawo budowlane to unikniemy cudów że na płytę trzeba pozwolenia itp
Wszystko zależy od wielkości (czy zgłoszenie czy pozwolenie).
Poza tym temat był poruszany - szukajka nie gryzie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 14 luty 2011 - 11:34

Płyta gnojowa Na sama plyte nie trzeba na pewno pozwolenia wystarczy zgloszenie. a zbiornik rowniez mozna zrobic bez pozwolenia ale tylko o pojemnosci do 25m sześciennych.

#6 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 14 luty 2011 - 12:15

Płyta gnojowa a jeśli płyty troche mam tylko jest za mała i chce tylko dolać np. 3m i jakiąś szambiarke dołożyć ?

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 14 luty 2011 - 20:37

Płyta gnojowa http://www.lodr-brat...echanizacja.htm
http://www.lodr.pl/p...ie-z-przepisami
Poczytaj, a się dowiesz. Co do zbiorników,powyżej 25m3 na zezwolenie, do 25m3 jest na zgłoszenie, ale nie ma ograniczeń co do ilości tych 25m zbiorników :lol: .

Edytowany przez agromatik, 14 luty 2011 - 20:41.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 23:17

Płyta gnojowa Tez mnie to czeka w niedługim czasie i ciekawi mnie czy miał ktoś z Was kontrole z agencji odnośnie wybudowanych płyt i zbiorników czy sprawdzają to skrupulatnie czy tylko by atest na zbiornik był? I jeszcze takie pytanie czy agencja będzie się czepiać jeżeli obsada zwierząt wymagała by zbiornika np. 70 tys. a ja będę miał 25? Czy w takim przypadku mogę posiłkować się np.tym ,że przyjedzie beczka z oczyszczalni i wypompuje to częściej ? czy np. jakaś umowa z sąsiadem na odbiór gnojowicy.Pytam bo nie będę miał tyle miejsca pod zbiorniki na tyle bo ciasno na działce.

Edytowany przez mlody2010, 17 marzec 2011 - 23:26.

#9 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 18 marzec 2011 - 08:02

Płyta gnojowa Mnie zastanawia jedna kwestia, a mianowicie czy płyta gnojowa jest bezwzględnie wymagana. W moim przypadku mam 30 krów, a weterynarz powiatowy nic nie mówi o ewentualnym wybudowaniu jej i wszystkie kontrole przechodzą mi bez żadnych problemów B) Powiedzcie mi jak to dokładnie jest? Słyszałem coś, że płyta gnojowa jest jedynie wymagana na obszarach ONW lub Natura 2000, ale nie wiem czy to jest prawda czy jakaś plotka. Obiło też mi się o uszy to, że jak ktoś korzysta z PROW-u to też jest zobowizany ją zrobić... Proszę napiszcie jakieś konkrety uzasadnione jakimiś rozporządzeniami...
pozdrawiam:)

Edytowany przez klaas111, 18 marzec 2011 - 12:35.

#10 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 18 marzec 2011 - 09:12

Płyta gnojowa Więc nie jest bezwzględnie wymagana ( poza obszarami narażonymi ), ale jest wymagane takie przechowywanie obornika w miejscu składowania, uniemożliwiające przesiąkanie wody gnojowej do gruntu :D . Teoretycznie ( praktycznie? ) może leżeć na folii - tylko co w takim przypadku w wodą gnojową? I co po wybraniu obornika wtedy nowa folia? Jakoś tego precyzyjnie doradcy rolni nie potrafią wytłumaczyć...
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 21:19

Płyta gnojowa Mam mały problem z sąsiadem. Trzyma on obornik u mnie i dzisiaj powiedziałem mu żeby go skasował bo mi przeszkadza. Nie mam dobrego dojazdu do mojego. On powiedział że zrobi go kolo mojego domu na jego działce. Z 200 metrów od stajni. Z tego co się dowiedziałem to może 30 metrów do mojego domu. Ale czy on nie będzie musiał postawić płyty gnojowej. Ma on z 15 świń jedną krowę i jakieś ciele. Co wy na to. Jak można mu ten pomysł wybić z głowy. http://www.agrofoto....e/331753-wiata/ na tym zdjęciu widać jego obornik. Kombajnem jak wyjeżdżam to zawsze po nim bo nie mogę się zmieścić.

#12 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 20 marzec 2012 - 21:33

Płyta gnojowa ja jak chciałem postawić murek od sąsiada do płyty gnojowej to nie mogłem ale jako pargan mogłem już go mieć hehe głupota inaczej coś nazwiesz i jest ok albo tak samo jak chciałem mieć ja do miedzy to nie mogłem ale jako częśćowe utwardzenie terenu może być ;D

#13 Share dulcyn95

dulcyn95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny Motoryzacja i Mechanika

Napisany 26 marzec 2012 - 15:42

Płyta gnojowa nie ma to jak dobre prawo :lol:

#14 Share thebest2895

thebest2895

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 17:42

Płyta gnojowa Jak się zastanowi to można dopatrzeć się jakiejś dziury w prawie. U nas tak jest że prawo nie jest doskonałe. <_<

#15 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:18

Płyta gnojowa wtam podłacze sie pod temat zeby na kope nie pisac nowego :P tez mam w planie zrobic płyte gnojowa przy starej oboze ktora troche poprawiłem tylko jest taki problem ze ona stoi przy drodze wzdłuz drogi dokładnie..... i tak samo bym musiał ta płyte zrobic czyli przy drodze <_< wyciag juz mam tylko az strach ruszac za tymi pozwoleniam itd bo pewnie ciezko bedze cos takiego wybudowac w tym miejscu? sasiadow blisko niemam. Wiec jak cos ktos wie na ten temat jak w takiej sytuacji to wyglada prosił bym o info??? :)

#16 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:30

Płyta gnojowa www.bip.stawiski.pl/zalaczniki/art/041021120427.rtf

#17 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 13 październik 2012 - 20:23

Płyta gnojowa dzeki za link kolego B) i z tego co tak pirazy dzwi przeczytałem to nic niema napisane o drogach publicznych....? ale jeszcze to poczytam w całosci o co z tym chodzi dokładnie...

#18 Share lukasz24

lukasz24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 11:22

Płyta gnojowa czy budując płyte obornikową ze swoich funduszy wymagane jest zgłaszenie budowy tej płyty ARIMR?

#19 Share mtz800

mtz800

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 19:30

Płyta gnojowa witam nigdzie nie mogę po szukać jaki był by kosz zrobienia płyty gnojowej o wymiarach tak 10*10 m i to mi chodzi o koszt samego towaru bez robocizny projektów zezwoleń itp .?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 21:41

Płyta gnojowa Kolego trzeba usiąść i policzyć gotowców nie ma ,każdy rejon to inne ceny ,zależy z czego chcesz robić czy bloczki na ściany czy szalowane żelbety ,czy oszczędzisz na jakości betonu ,czy dasz zbrojenie pod wylewkę ,izolacja jaka i z czego,to wszystko ma wpływ na cenę