r3s

System do zarządzania gospodarstwem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
r3s    0

Witam. Jestem studentem informatyki i jako temat pracy magisterskiej wybrałem sobie do napisania system wspierający zarządzanie gospodarstwem. Wymyśliłem sobie, że taki system powinien zawierać następujące funkcjonalności:

- zarządzania środkami ochrony roślin (kupowanie, zużywanie, przechowywanie, sprzedawanie)

- zarządzania nawozami sztucznymi (kupowanie, zużywanie, przechowywanie)

- zarządzania zbiorami upraw (gromadzenie informacji o dorocznych plonach)

- zarządzanie inwentarzem - bydło, trzoda chlewna, drób (urodzenia, zgony, sprzedaż, eliminacja gospodarcza - bicie dla własnych potrzeb)

- zarządzania środkami produkcji - głównie paliwo, oleje, smary (kupno, zużycie, kontrakty, itd...)

- zarządzania zasobami ludzkimi, czyli HR w przypadku gospodarstw, które zatrudniają pracowników z zewnątrz - gromadzenie informacji o pensjach,

wypłatach, ilości przepracowanych godzin, itd...

- zarządzania maszynami (kontrola terminów przeglądów, wymiany olejów w maszynach, ciągnikach, samochodach wykorzystywanych do produkcji, itd...)

 

Czy z perspektywy rolników znajdujecie jeszcze jakieś funkcjonalności, które powinny zostać zawarte w takim systemie? Chciałbym, aby był on możliwie jak najbardziej przydatny dla użytkownika, czyli aby mógł on wykonywać w nim wszystkie niezbędne czynności potrzebne do prawidłowego zarządzania gospodarstwem.

 

Chciałbym wzorować się na zbiorze funkcjonalności zawartym w aplikacji Agroasystent (http://www.agroasystent.pl/index.php?site=opis_funkcji), ale nie jestem do końca przekonany, czy wszystkie funkcjonalności, które zawiera ta aplikacja są rzeczywiście przydatne dla użytkowników, stąd pytam Was o opinie.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

jeszcze zapomniałeś dodać sprzedaż własnych polonów


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minik89    0

moze cos dolaczysz o planowanym rozwoju i inwestycajch w gospodarstwie:) ale ogolnie chyba najwazniejsze rzeczy zostaly ujeste. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Jakiś wykres cen miesięczny......???? np. płodów rolnych,środków ochrony roslin, nawozów itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

ja też jestem studentem informatyki i właśnie jestem na etapie kończenia (końcowy bugfixing) podobnej aplikacji jako pracy magisterskiej, jednak o wiele mniejszej funkcjonalności (nie chce mi się teraz wszystkiego opisywać, generalnie tylko produkcja roślinna, bez magazynowania - pisałem ją pod swoje potrzeby, głównie pod kątem generacji wniosków o dopłaty, ewidencji oprysków...)

 

technologia to Java, Derby, Toplink i JavaBeans, JasperReports (wszystko w NB 6.8), Ty myślałeś już nad swoją drużyną?

 

zajęło mi to do tej pory jakieś 500-600 godzin z tym, że praktycznie uczyłem się Javy, JavaBeansów i poznawałem NB (i uważam że jest cholernie niedopracowany - do tej pory pisałem tylko w C++,C# i MsVS)

 

co do funkcjonalności to wg mnie podstawą przy produkcji roślinnej jest zarządzanie działkami ewidencyjnymi/polami/podpolami co wg Ciebie zawiera się w punkcie "- zarządzania zbiorami upraw (gromadzenie informacji o dorocznych plonach)", a nie jest wcale prostą sprawą.... wiele działek na jednym polu, wiele pól na jednej działce, wiele działek na wielu polach, wiele podpól na jednym polu, jedno podpole w danym sezonie (to też się zmienia) to znowu kilka działek podzielonych w jakiśtam (dokładnych) proporcjach i tak dalej i tak dalej - przy projektowaniu banalnych wniosków o dopłaty bezpośrednie można się z tym - wybaczcie za określenie - usrać :D

 

generalnie - jak dla mnie to Twoja funkcjonalność to tak ze trzy razy za dużo jak na mgr - ale sam musisz znać swoje możliwości... :) jeśli nie znasz dobrze tematyki, albo nie masz fachowca do zrobienia NAPRAWDĘ dobrego projektu - to prawdopodobnie przeceniasz swoje ambicje :)

 

mam nadzieję, że nie zdemotywowałem do kończenia studiów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Niestety, mogę powiedzieć, że tego typu system się nie sprawdzi :(, chyba, że w gospodarstwach 1000ha, zatrudniających xyz osób - i to też coś nie za bardzo by się sprawdził. Rolnictwo to nie bank, rolnictwo to praca w terenie. Żeby ten system był efektywny to powinien być połączony z ciągnikiem, - wysiew nawozów - ocena plantacji. itd, itd.. Najpierw polecałbym zrobienie systemu - ciągnik sam jedzie, np. C360 - 3P, proste tylko kto to zrobi, a jak cene przywali to kto to kupi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

Piszę właśnie pracę mgr. na temat programów komputerowych wykorzystywanych w rolnictwie. Jeżeli chcesz pomóc wejdź na link i uzupełnij ankietę. Jeżeli możesz prześlij go do znajomych którzy posiadają gospodarstwa(nie muszą być wcale duże, ani posiadać tychże programów), liczy się liczba wejść. Wyniki są ogólnie dostępne w skutek czego mogą się komuś przydać jako podpowiedz w wyborze aplikacji. Z góry dziękuję.

 

http://www.ankietka.pl/ankieta/68286/programy-komputerowe-w-rolnictwie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dionizy    0

Ewentualnie jeszcze Berberis. Kwestia wersji systemu i dopasowania funkcji, ale ogólnie coś takiego robi kolosalną różnicę i naprawdę szybko jesteście w stanie ją zauważyć. Powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez miki86
      Witam,czy miał może ktoś do czynienia z niespełnieniem jednego z punktów umowy w programie Młody Rolnik,przez 1 rok,gdzie trzeba było siać rośliny wysokobiałkowe przez 3 lata,a były tylko siane 2 lata,jakie sankcje grożą,może ktoś wie?
    • Przez miki86
      Witam,czy miał może ktoś do czynienia z niespełnieniem jednego z punktów umowy w programie Młody Rolnik,przez 1 rok,gdzie trzeba było siać rośliny wysokobiałkowe przez 3 lata,a były tylko siane 2 lata,jakie sankcje grożą,może ktoś wie?
    • Przez janbers
      Biznes i dodatkowe stałe dochody jako Ambasador wsi. Jako ambasador projektu przede wszystkim zyskujesz uznanie mieszkańców dostarczając im różne udogodnienia i korzyści. 
      Otrzymujesz dostęp do ekskluzywnych promocji oraz rabatów na wszystkie produkty i usługi firm w setkach branż które z nami współpracują. 
      Zyskujesz również możliwość dodatkowego, pasywnego zarobku bez konieczności rezygnowania ze swoich obecnych obowiązków i przyjemności. 
      Bycie naszym partnerem nie jest pracą. To przywilej który dostaje tylko jedna osoba w całej społeczności każdej wsi. 
      Powyższa osoba dostaje tym samym wyłączność uczestnictwa w strukturze krajowej oraz szereg dedykowanych dla niej profitów. Więcej na stronie oraz po kontakcie  https://www.bezkredytu.net/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj