Skocz do zawartości

Zdjęcie

System do zarządzania gospodarstwem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share r3s

r3s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 luty 2011 - 20:32

System do zarządzania gospodarstwem Witam. Jestem studentem informatyki i jako temat pracy magisterskiej wybrałem sobie do napisania system wspierający zarządzanie gospodarstwem. Wymyśliłem sobie, że taki system powinien zawierać następujące funkcjonalności:
- zarządzania środkami ochrony roślin (kupowanie, zużywanie, przechowywanie, sprzedawanie)
- zarządzania nawozami sztucznymi (kupowanie, zużywanie, przechowywanie)
- zarządzania zbiorami upraw (gromadzenie informacji o dorocznych plonach)
- zarządzanie inwentarzem - bydło, trzoda chlewna, drób (urodzenia, zgony, sprzedaż, eliminacja gospodarcza - bicie dla własnych potrzeb)
- zarządzania środkami produkcji - głównie paliwo, oleje, smary (kupno, zużycie, kontrakty, itd...)
- zarządzania zasobami ludzkimi, czyli HR w przypadku gospodarstw, które zatrudniają pracowników z zewnątrz - gromadzenie informacji o pensjach,
wypłatach, ilości przepracowanych godzin, itd...
- zarządzania maszynami (kontrola terminów przeglądów, wymiany olejów w maszynach, ciągnikach, samochodach wykorzystywanych do produkcji, itd...)

Czy z perspektywy rolników znajdujecie jeszcze jakieś funkcjonalności, które powinny zostać zawarte w takim systemie? Chciałbym, aby był on możliwie jak najbardziej przydatny dla użytkownika, czyli aby mógł on wykonywać w nim wszystkie niezbędne czynności potrzebne do prawidłowego zarządzania gospodarstwem.

Chciałbym wzorować się na zbiorze funkcjonalności zawartym w aplikacji Agroasystent (http://www.agroasyst...te=opis_funkcji), ale nie jestem do końca przekonany, czy wszystkie funkcjonalności, które zawiera ta aplikacja są rzeczywiście przydatne dla użytkowników, stąd pytam Was o opinie.

Z góry dzięki za pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
System do zarządzania gospodarstwem Dzisiaj, 03:38
  •  

#2 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 13 luty 2011 - 20:54

System do zarządzania gospodarstwem jeszcze zapomniałeś dodać sprzedaż własnych polonów
Miłość :P

#3 Share minik89

minik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:26

System do zarządzania gospodarstwem moze cos dolaczysz o planowanym rozwoju i inwestycajch w gospodarstwie:) ale ogolnie chyba najwazniejsze rzeczy zostaly ujeste. POzdrawiam

#4 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:42

System do zarządzania gospodarstwem o amortyzacji chyba nie wspomniałeś...:rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 13 luty 2011 - 23:38

System do zarządzania gospodarstwem Jakiś wykres cen miesięczny......???? np. płodów rolnych,środków ochrony roslin, nawozów itp...

#6 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 luty 2011 - 00:22

System do zarządzania gospodarstwem ja też jestem studentem informatyki i właśnie jestem na etapie kończenia (końcowy bugfixing) podobnej aplikacji jako pracy magisterskiej, jednak o wiele mniejszej funkcjonalności (nie chce mi się teraz wszystkiego opisywać, generalnie tylko produkcja roślinna, bez magazynowania - pisałem ją pod swoje potrzeby, głównie pod kątem generacji wniosków o dopłaty, ewidencji oprysków...)

technologia to Java, Derby, Toplink i JavaBeans, JasperReports (wszystko w NB 6.8), Ty myślałeś już nad swoją drużyną?

zajęło mi to do tej pory jakieś 500-600 godzin z tym, że praktycznie uczyłem się Javy, JavaBeansów i poznawałem NB (i uważam że jest cholernie niedopracowany - do tej pory pisałem tylko w C++,C# i MsVS)

co do funkcjonalności to wg mnie podstawą przy produkcji roślinnej jest zarządzanie działkami ewidencyjnymi/polami/podpolami co wg Ciebie zawiera się w punkcie "- zarządzania zbiorami upraw (gromadzenie informacji o dorocznych plonach)", a nie jest wcale prostą sprawą.... wiele działek na jednym polu, wiele pól na jednej działce, wiele działek na wielu polach, wiele podpól na jednym polu, jedno podpole w danym sezonie (to też się zmienia) to znowu kilka działek podzielonych w jakiśtam (dokładnych) proporcjach i tak dalej i tak dalej - przy projektowaniu banalnych wniosków o dopłaty bezpośrednie można się z tym - wybaczcie za określenie - usrać :D

generalnie - jak dla mnie to Twoja funkcjonalność to tak ze trzy razy za dużo jak na mgr - ale sam musisz znać swoje możliwości... :) jeśli nie znasz dobrze tematyki, albo nie masz fachowca do zrobienia NAPRAWDĘ dobrego projektu - to prawdopodobnie przeceniasz swoje ambicje :)

mam nadzieję, że nie zdemotywowałem do kończenia studiów :D

#7 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:53

System do zarządzania gospodarstwem Niestety, mogę powiedzieć, że tego typu system się nie sprawdzi :(, chyba, że w gospodarstwach 1000ha, zatrudniających xyz osób - i to też coś nie za bardzo by się sprawdził. Rolnictwo to nie bank, rolnictwo to praca w terenie. Żeby ten system był efektywny to powinien być połączony z ciągnikiem, - wysiew nawozów - ocena plantacji. itd, itd.. Najpierw polecałbym zrobienie systemu - ciągnik sam jedzie, np. C360 - 3P, proste tylko kto to zrobi, a jak cene przywali to kto to kupi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ZdrowyChlopZeWsi

ZdrowyChlopZeWsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 18:02

System do zarządzania gospodarstwem Hej
Piszę właśnie pracę mgr. na temat programów komputerowych wykorzystywanych w rolnictwie. Jeżeli chcesz pomóc wejdź na link i uzupełnij ankietę. Jeżeli możesz prześlij go do znajomych którzy posiadają gospodarstwa(nie muszą być wcale duże, ani posiadać tychże programów), liczy się liczba wejść. Wyniki są ogólnie dostępne w skutek czego mogą się komuś przydać jako podpowiedz w wyborze aplikacji. Z góry dziękuję.

http://www.ankietka....rolnictwie.html

Dodaj odpowiedź