Skocz do zawartości

Zdjęcie

u1614 problem z podnosnikiem

80 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 31 maj 2010 - 18:57

u1614 problem z podnosnikiem Miałem taki przypadek też w 16145 rozbieraliśmy podnośnik 3 razy i pochodził chwile i to samo siłowniki wspomagające wymienialiśmy itp aż końcu rozdzielacz wymieniliśmy an nowy i teraz chodzi ale jeśli byś wymieniał rozdzielacz to wymień olej w skrzyni bo jeśli ci się zaciął to będziesz maił syf :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
u1614 problem z podnosnikiem Dzisiaj, 06:09
  •  

#62 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 12:54

u1614 problem z podnosnikiem

Po odkręceniu przewodów olej wytrysną i pługi opadły więc może byc przyczyną zacięcie sie roździelacza .

Jeśli było tak jak mówisz to pewnie rozdzielacz - sąsiad miał też taki problem w 1222 ale przyczyną była bodajże wychaczona wajcha od dociążania w tylnim moście, która coś blokowała (przy okazji załatwił sobie pompę), też podniósł agregat i go nie opuścił :D

#63 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 02 czerwiec 2010 - 16:15

u1614 problem z podnosnikiem zacięty zawór zrób tak jak opisał tomek73 a będzie chodził a po za tym takich tematów było już milion

#64 Share Zvrek

Zvrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Rowery, Sport

Napisany 09 czerwiec 2012 - 13:20

u1614 problem z podnosnikiem Panowie trochę odświeżę temat.
Mam problem z podnośnikiem w Zetorze 16145(wiadomo to to samo co 1614)
Mianowice objawy są takie podczas podnoszenia agregatu uprawno siewnego ok 2.5t podczas dojazdu do uwrocia dźwigam agregat a on unosi się do ok 3/4 wysokości podnoszenia i to jest koniec muszę się zatrzymać opuscic i dźwignąć jeszcze raz i wtedy podnosi normalnie prawie za każdym razem. Próbowałem na każdej pozycji siłowej mieszanej i pozycyjnej i nic na każdej dzieje się to samo. Takie objawi pojawiły się na jesieni z początku objawy były sporadyczne raz lub 2 razy nie podniósł na dniówkę ale teraz na wiosnę praktycznie co chwile się tak dzieje.
Dodam że pompa nowa, filtry i olej nowe rozdzielacz po regeneracji tłok i tuleja podnośnika nowe.
Pozdrawiam Tomek

#65 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 czerwiec 2012 - 21:39

u1614 problem z podnosnikiem No to jak mówisz że wszystko dobrze to chyba problem tkwi w rozdzielaczu żę nie otwiera sekcji.Ja w to mam tak że zacznę kiprować to jak puszczę wajchę to mi przyczepa opada.Jak przełączę na inne szybkozłącze to jest dobrze.Na początki myślałem że to szybkozłącze ale jak zmieniłem to dalej to samo.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#66 Share Zvrek

Zvrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 22:53

u1614 problem z podnosnikiem czyli trzeba zainwestować parę groszy w nowy rozdzielacz...
A może być tak że zawór bezpieczeństwa cylindra wysiadł?? bo czasem słychać jak olej przepuszcza?

#67 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:03

u1614 problem z podnosnikiem Może i wysiadł ale to by chyba przy obciążeniu nie chciał wcale dźwigać?
Podejrzewam że to coś ze sterowaniem jest tam tych dźwigienek w pip .
Tą łopatkę od wyboru regulacji należy przełączać jak wajcha od podnośnika jest przesunięta max w przód , bo inaczej coś tam może się spieprzyć i to nie jest mój wymysł tak mówi instrukcja napraw.
Ten traktor ma pompkę wspomagającą ?Bo słyszałem że ZTS-y tej pompki nie mają , tylko URSUS zwariował i tą pompkę montował .
Ogólnie trza polukać , u mnie w robocie też było parcie wymienić cały plecak-podnośnik na regenerowany w U-1224 ale po złych doświadczeniach z regenerowanymi serwami postanowiłem sam zobaczyć co w trawie piszczy tym bardziej że pokrywa cała a zespół cylinder-tłok-rozdzielacz trzymał aż miło wymieniłem takie widełki w sterowaniu podnośnika bo sie rozleciały i wpadły do mostu potem pompę i 12-stka smiga aż miło.
A tak założył bym regenerowane gówno i bym się wkur.......
Analogicznie było z tymi serwami mój szef już wyszedł z siebie i stanął obok nawet zawołał starego wygę , ale wyga stwierdził to samo co my i za trzecim razem trafiliśmy w miarę dobre servo :):):)

#68 Share Zvrek

Zvrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 15:06

u1614 problem z podnosnikiem ogólnie podnośnik był cały w regeneracji tyle że oni sprawdzali rozdzielacz i te dźwinienki, dwie były skrzywione to wymienili. Reszta tłok cylinder wymieniane we własnym zakresie.
Plecak zawoziłem swój bo innego nie na wymianę nie chciałem i nie chce. Pompki wspomagającej nie ma.
No nic bede musiał to wszystko rozebrać i szukać przyczyny krok po kroku.
Dzięki za pomoc.

#69 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 20:13

u1614 problem z podnosnikiem Kolego moim skromnym zdaniem to jest jednak coś z tymi dźwigienkami bo u mnie jak np. nie wezme jej dobrze do końca na dół lub do góry obojętne to jest to właśnie podniesie tak na 3/4 wezmę np. do końca do góry lub na dół tą dżwigienkę(w zakleżności z czym pracuje) i podnosi na maxa do góry -mówiłem o tej dżwigni od tych 4 pozycji

#70 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 21:39

u1614 problem z podnosnikiem To jest norma. Na siłowej podnosi na inna wysokość niż na pozycyjnej.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Zvrek

Zvrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 14:18

u1614 problem z podnosnikiem Tyle że u mnie na każdej pozycji dzieje się to samo. w dodatku tak słychać jakby jakiś zawór przepuszczał olej.

Edytowany przez Zvrek, 11 czerwiec 2012 - 14:21.

#72 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 15:58

u1614 problem z podnosnikiem Tak zgadzam się ale nie podniesie wtedy nawet na tą inną wysokość. Po następne poradziłem się starszego fachowca i zdanie jego jest takie iż ; z tyłu masz tą śrubę taką dużą tam jest ten zawór bezpieczeństwa (raz mi się zaciął podnośnik i wystarczyło w niego puknąć) a u ciebie będzie źle wyregulowany mechanizm podnośnika tam w środku działa to tak że za szybko przepuszcza olej zaworem i nie podniesie wyżej tyle wiem nie są to zbyt dokładne informacje ale mogą Cie kolego doprowadzić do rozwiązania twojego problemu. Co o tym sądzicie?

#73 Share marcinb8

marcinb8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 11:08

u1614 problem z podnosnikiem Witam.
Mam pewien problem ze swoją 16stką. Ciągnik nie trzyma agregatu tzn.(agregat uprawowo siewny talerzowy ok.1,5t i siewnik polonez talerzowy). Rozdzielacz, pompa (wszystko) był wymieniony rok temu, ale to nic nie pomogło a na dodatek ostatnio cos się stało i pompa podnosi tylko wtedy, gdy regulacja siłowa podnośnika podniesiona jest do samej góry na pozostałych pozycjach podniesie talerzówkę bardzo powoli ok 20-30cm. Ciągnik zalany jest agrolem.
Co mogę zrobić żeby podnośnik normalnie działał?
Nie dałoby się wsadzić jakiegoś mocniejszego (lepszego) rozdzielacza, lepszego tłoka z np. większa ilością pierścieni żeby nie przepuszczał oleju?
Czy wsadzenie dodatkowych tłoków pomocniczych cos pomoże oryginalnie są dwa a myślę wsadzić jeszcze dwa tylko nie wiem, jakie mogą pomóc?

#74 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 13:08

u1614 problem z podnosnikiem Najlepiej plecak dać do serwisu,a nie bawić się w większą ilość pierścieni,bo w taki sposób wymienisz połowę traktora i dalej będziesz niezadowolony ,co prawda to tu znachorów jak w Moskwie rakiet

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#75 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 13:41

u1614 problem z podnosnikiem A wymieniłes cylinder i tłok w plecaku ? U mnie cylinder zrobił się jajowaty i wywalało uszczelniacze a chwile wcześniej były objawy podobne do twoich

#76 Share marcinb8

marcinb8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 13:56

u1614 problem z podnosnikiem Tak wymieniałem tłok i cylinder. Pewnie będę musiał szukać jakiegoś serwisu ma ktoś jakiś namiar na dobry serwis na południu albo gdzieś w polsce

#77 Share Domino27

Domino27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 17:38

u1614 problem z podnosnikiem ja miałem kiedyś od nowości 1224 i spokojnie podnosił zestaw uprawowo siewny 2.5t więc 2 siłowniki ci wystarczą to nie ich wina...po pewnym czasie zaczął się zawieszać itd.próbowalismy robić nawet facet z archimedesu Wrocław przyjeżdżał(regenerują tam podnośniki)ale i to nie dawało rezultatu na długo..najlepszym sposobem jest wymiana swojego podnośnika na regenerowany (krótki postój) lub swój oddać do regeneracji....porządna firma po naprawie bierze plecak na stół, podłancza przewody hydrauliczne i tak przygotowany plecak ma wykonać jak się nie myle 100 cykli pod jakimś tam obciążeniu...

nie wiem skąd jesteś..ale jeżeli zdecydował byś się wymienić swój na regenerowany to niedaleko mnie jest taka możliwość mógłbym się dowiedzieć ile teraz kosztuje i dać ci namiary. Pozdrawiam

#78 Share marcinb8

marcinb8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 12:32

u1614 problem z podnosnikiem Ja jestem z małopolski. Mógłbyś mi podesłać jakiś namiar to zadzwonię i się popytam jak to jest i ile kosztuje. Dzięki :)

#79 Share FROG1979

FROG1979

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 11 październik 2013 - 09:07

u1614 problem z podnosnikiem Kolego polecam Archimedesa Wrocław. Archimedes S.A. Narzędzia pneumatyczne, szlifierki, frezarki, młoty wyburzeniowe. Robotnicza 72, 53-608 Wrocław.tel. 71 782 71 01. Dzwoń. Umawiają na konkretny dzień. Zdejmujesz cały plecak. Myjesz. Ladujesz do samochodu i autostradą jesteś za 2h. Naprawa trwa ok.2h. Gwarancja 6miesięcy. Przed odebraniem podnośnika przechodzi on test w twojej obecności na stanowisku pomiarowym pod obciążeniem 5t. U mnie wymiana rozdzielacza na regenerowany+wymiana wału(był skręcony-prawdopodobnie złą robotę robił siłownik pomocniczy zamontowany z jednej strony- teraz są dwa)+wymiana tulei i wszystkich uszczelnień+przegląd i wymiana prowadnic wyniosła mnie ok.2000zł brutto (FV VAT). Doliczyć musisz oczywiście paliwo 300zł i autostrada ok 80zł.
Sumując czas całej operacji to na zdjęcie plecaka ok2h. 1dzień wycieczka do Wrocławia. Na koniec dnia po powrocie z Wrocławia można jeszcze wszystko powoli składać. Finansowo max 2500zł co równa się cenie nowego rozdzielacza. Satysfakcja gwarantowana. U mnie od lipca po zmianie pracuje bez zarzutu z agregatem ścierniskowym 1200kg, pług zagonowy 700kg, rozsiewacz do nawozu 1000kg, agregat uprawowo siewny 2,7m z poznaniakiem. Nie opuszcza i pracuje na wszystkich zakresach jak nowy. Jeżeli jesteś z okolicy miechowa to możesz podjechać i zobaczyć w pracy

Zapomniałem dodać, ze panowie polecali tylko i wyłącznie do Ursusa Hipol6. Mówili że najczęściej uszkodzeniu/zatkaniu ulega rozdzielacz. Zmieniałeś może olej na nowy o innych właściwościach i poszedł brud do rozdzielacza. Jeżeli masz kasę to zmodyfikują ci plecak nawet na 7t bo mają zajeb...te doświadczenie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jaco19900

jaco19900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 17:14

u1614 problem z podnosnikiem Witam. Ja proponuje sprawdzic filtry olejowe pod kabiną.