Skocz do zawartości

Zdjęcie

u1614 problem z podnosnikiem

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krzychu

krzychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 październik 2007 - 21:09

u1614 problem z podnosnikiem miałem podnośnik od 1204 w Gnieżnie i za bardzo chłopaki się nie postarali po pół roku zaczął przeciekać pod ramionami podczas orki nie trzyma zadanej głębokości i po zgaszeniu ciągnika opadają zawieszone maszyny. :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
u1614 problem z podnosnikiem Dzisiaj, 15:57
  •  

#42 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 06 październik 2007 - 11:06

u1614 problem z podnosnikiem a podnosnik z wymiany z tucholi po dwuch gwarancjach w ciagu tygodnia podnosi tylko na pełnym gazie a jak sie gaz popusci to opada odrazu :angry: nie da sie nic robic tata dzis dzwonil to nawte niechcą przyjechac zobaczyc cos ie dzieje tylko zeby im przyweisc i co z tego ze przyworze sprawdzą i mówią ze jest ok podczepiam pług i jest ciagle tak samo, starego podnosnika niechcą oddac i kasy bo tak to teraz bym se swój naprawił i bym mogł cos robic,
a do tego co napsial @wojtus to sie zgodze, jak mis ie przekreciła panewka na głównym i wydrało blok to musialme zawieśc do zakładu zeby mi napawali mosiądzem ale remont silnika juz zrobilimsy sami

#43 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 październik 2007 - 19:14

jednak nie rozdzielacz tylko urwało sie takie ramie co wpycha tłok i ta czesc co pekła, ten bolec co tłok wpycha i tłok wypadł i wszytko wpadło do tylnego mostu, naszczescie sczesliwe powpadało w takie meijsca ze zebatka w tylnym moscie nie chwyciła,
zawieźlismy podnosnik do tucholi wymiana kosztowała 740zł ale umnie było pekniete to ramie to wyszło około 1200zł
i odrazu odradzam z korzystania z usług tego zakładu agromex bo dali mi podnosnik na wymianie gorszy niz miałem, podczas zakładania zauwarzylismy ze druby mocujace tą tuleje co w niej tłok chodzi były luźne i tak samo nie był dokrecony rozdzielacz ze podkładkami mozna bylo pokrecic
dzisaj pojechałem orac to katastrofa ledwo do domu z pługiem wruciłem bo wogule niechce podnosic a jak juz podniesie to zanic opasc niechce, i wrac z dzwignią od podnoszenia chodzi dzwignia od przestawiania na ( pozycyjne. mieszane siłowe)

Jeśli chodzi o remonty w Tucholi to ja też uważam,że najlepsza jest firma-jak dobrze pamiętam Hydrotor.Co do Agromexu to mam mieszane uczucia.
Najlepiej będzie rozeznany w firmach Tucholskich @Turbina (przynajmniej tak mi się wydaje). ;)

#44 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 październik 2007 - 19:37

miałem podnośnik od 1204 w Gnieżnie i za bardzo chłopaki się nie postarali po pół roku zaczął przeciekać pod ramionami podczas orki nie trzyma zadanej głębokości i po zgaszeniu ciągnika opadają zawieszone maszyny. :angry:

Sprubuj zadzwonić do nich,powiedz o co chodzi jeśli masz gwarancje na pół roku to może się dogadasz.Myśle że na tyle są uczciwi,żetelni i poprawią fuszerkę.

#45 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 08 październik 2007 - 03:09

Jeśli chodzi o remonty w Tucholi to ja też uważam,że najlepsza jest firma-jak dobrze pamiętam Hydrotor.Co do Agromexu to mam mieszane uczucia.
Najlepiej będzie rozeznany w firmach Tucholskich @Turbina (przynajmniej tak mi się wydaje). :P

tylko ze Hydrotor nie naprawia podnosników tylko pompy i rozdzielacze a Agromex naprawia tylko podnosniki a nie pompy a juz o rozdzielaczach nie wspomne!!!!

#46 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 08 październik 2007 - 19:07

u1614 problem z podnosnikiem W tych podnośnikach wszystko oprócz rozdzielacza można spokojnie naprawić we własnym zakresie. Jeżeli dodatkowo cieknie nam olej w okolicach ramion sama wymiana oringów i pierścienie filcowych nie zda się na wiele, trzeba także wymienić tuleje na wale podnośnika. Mam rozdzielacz naprawiany w firmie Hydrotor i narazie sprawuję się bez zastrzeżeń.

#47 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 październik 2007 - 19:15

u1614 problem z podnosnikiem Ja tam dokładnie nie wiem co Hydrotor remontuje,podnośnik woziłem do Gniezna i jestem jak narazie zadowolony.
zts-masz racje całą reszte prucz rozdzielacza można naprawić samemu. :P
Co do podnośnika to był to od 360 i remontowali mój bo nie jestem zwolennikiem na wymiane a czeka mnie naprawa do 914 i aż boje się spytać ile będzie kosztował :angry:

#48 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 08 październik 2007 - 19:58

Ja tam dokładnie nie wiem co Hydrotor remontuje,podnośnik woziłem do Gniezna i jestem jak narazie zadowolony.
zts-masz racje całą reszte prucz rozdzielacza można naprawić samemu. :P
Co do podnośnika to był to od 360 i remontowali mój bo nie jestem zwolennikiem na wymiane a czeka mnie naprawa do 914 i aż boje się spytać ile będzie kosztował :angry:

juz ci mowie rozdzielacz po regeneracji 350złnowe tłoczysko300złpompa nowa wzmacniana420złzawór bezpieczenstwa 100złreszta to juz pare zł

#49 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 październik 2007 - 20:26

u1614 problem z podnosnikiem A widzisz to by było ok. połowe taniej jakbym dał do remontu. :angry:Co do tej pompy to jakiej firmy bo w 360 mam nową,też wzmacnianą właśnie z Agromexu no i nie wiem czy nie lepsza byłaby z Hydrotoru a nie mam porównania w każdym bądż razie jest lepsza od tej starej. :P podnosi na wolnych obrotach jak gupi. :P

#50 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 09 październik 2007 - 06:57

A widzisz to by było ok. połowe taniej jakbym dał do remontu. :angry:Co do tej pompy to jakiej firmy bo w 360 mam nową,też wzmacnianą właśnie z Agromexu no i nie wiem czy nie lepsza byłaby z Hydrotoru a nie mam porównania w każdym bądż razie jest lepsza od tej starej. :P podnosi na wolnych obrotach jak gupi. :P

Agromex nie robi pomp oni zakładaja lub sprzedaja ale nie swoje bo sie tym nie zajmuja!!!! ja kupiłem z Hydrotoru i jest oki. powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maniak5702

maniak5702

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:35

u1614 problem z podnosnikiem Dobry!
mam ciągnik Ursus 914, podnośnik podnosi do góry lecz nie opuszcza się do dołu ? Czym to może być spowodowane?

#52 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:45

u1614 problem z podnosnikiem Dzwignia od hydrauliki zewnetrznej nie zatrzymuje sie w pozycji pływającej . Tam jest jakis zatrzask, sprezynka?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#53 Share maniak5702

maniak5702

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 16:15

Dzwignia od hydrauliki zewnetrznej nie zatrzymuje sie w pozycji pływającej . Tam jest jakis zatrzask, sprezynka?

mogłbyś to pisać bardziej szczegółowo ?

#54 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 17:48

u1614 problem z podnosnikiem Ten zatrzask jest w rozdzielaczu.

#55 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:17

mogłbyś to pisać bardziej szczegółowo ?

Po popchnięciu dzwigni od hydrauliki zewnetrznej do przodu i puszczeniu wraca sama do pozycji neutralnej. Nie zatrzymuje się (po drodze) w pozycji w której olej spływa np z siłownika od wywrotu przyczepy.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#56 Share Gospodarz1990

Gospodarz1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Af,itp.

Napisany 28 marzec 2010 - 09:54

u1614 problem z podnosnikiem A wiecie co może być za przyczyna ze podnosi do pewnego momentu(zawsze tego samego)i koniec zawor odcina jak zgasze ciagnik to nie opusci wiec dobrze trzyma ale nie podnosi do konca tylko do pewnego momentu.Mam tloki wspomagajace.Czasami mi sie przytnie ale pukne z tylu i jest ok. ;)

#57 Share Szymon070

Szymon070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo co :D

Napisany 31 maj 2010 - 17:52

u1614 problem z podnosnikiem Witam.. Mam duży problem ze swoim Ursusem 1614 de luxe . Mianowicie podnośnik nie opada.
Orząc na polu podniosłem pługi na uwrociu i potem mi one nie opadły. Co może być tego przyczyną ??
Pompa została wymieniona w lutym tego roku więc to nie jej wina . Sprawdziłem również zawór do zakręcania jest ok wiec co mogło jeszcze się stac ?
Prosze o szybką odpowiedź..

#58 Share Wojtas3c

Wojtas3c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 maj 2010 - 18:08

u1614 problem z podnosnikiem Najprawdopodobniej zacioł ci sie rozdzielacz.

#59 Share Szymon070

Szymon070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo co :D

Napisany 31 maj 2010 - 18:12

u1614 problem z podnosnikiem Hmm. Sprawdze i tą propozycje..
Po odkręceniu przewodów olej wytrysną i pługi opadły więc może byc przyczyną zacięcie sie roździelacza . Dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 31 maj 2010 - 18:14

u1614 problem z podnosnikiem Odkręć z tyłu śrubę tą co są podłączone wężyki z siłowników wspomagających i dodatkowe złącze hydrauliki włóż jakiegoś pręta lub śrubokręta i uderz powinno się odblokować.Przyczyną jest brudny jakiś paproch w oleju i zacina rozdzielacz.