Skocz do zawartości

Zdjęcie

u1614 problem z podnosnikiem

80 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 20:28

u1614 problem z podnosnikiem od pewnego czasu mam problem z podnosnikiem, otóż co chwila mi opuszcza sie (dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie) czasem nawet nie moge z agregatem zawrócic bo podniose, zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrócić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani nie chce sie opuscic ani wyzej podniesc
co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wszystkie zawory, pompke wspomagającą (obecnie jest zaslepiona bo mówili ze ona moze to powodowa c i nic to nie dało) :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
u1614 problem z podnosnikiem Dzisiaj, 15:34
  •  

#2 Share cygi

cygi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja,

Napisany 11 sierpień 2007 - 20:41

u1614 problem z podnosnikiem wg mnie przydalo by sie skontrolowac stan cylindra, tloku i pierscieni - teraz prywaciaze robia niezly bubel... jest tez (nie potrafie tego fachowo nazwac) zaworek do ktorego sa przykrecone weze od powrotu oleju z silownikow wspomagajacych podnosnik. jak odkrecisz te weze (jedna sruba) to weź dluga srubke m8 i wlóż ja do otworu a nastepnie stuknij delikatni mlotkiem.. w mojej 1614 i w 1604 takie rzeczy sie zdarzaja, tyle ze objawami jest to ze traktor nie podnosi lub nie opuszcza... ale sprawdz bo to nic nie kosztuje a moze pomoze - nie daje sobie glowy uciac ze pomoze, pozdrawiam
pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

#3 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 20:43

u1614 problem z podnosnikiem Sprawdź stan i jakość oleju.

#4 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 21:06

u1614 problem z podnosnikiem stan oleju to co chwila sprawdzam i jest ful, cylinder i pierscienie na tłoku nowe

#5 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 05:24

u1614 problem z podnosnikiem stan (poziom) oleju to jedno, a jakość i rodzaj to inna sprawa

#6 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 09:13

od pewnego czasu mam problem z podnosiniek, otóż co chwila mi opuszcza sie ( dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie)czasem nawet niemoge z agregatem zawrucic bo podniose zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrucić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani niechce sie opuscic ani wyzej podniesc
co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wsyztskie zawory, pompke wspomagającą ( obecnie jest zaslepiona bo mwóili ze ona moze to powodac i nic to nie dało)

mieliśmy kiedyś podobny problem z naszy 914. nie wiem jak to się fachowo nazywa ale powodem takiego stanu rzeczy była ułamana dzwigienka w mechanizmie sterującym która ma zadanie spószczać olej z cylindra podnośnika i ma jeszcze jakieś funkcje. ona sie znajduje w pobliżu wejścia przewodu spływowego oleju z hydrauliki zewnętrznej.

#7 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 11:13

u1614 problem z podnosnikiem a było tak ze nagle jakby olej znajdywał ujscie i podnosnik opadał, to gdzies w okolicy tego zaworu cosie zakreca zeby np podnosnik nie opadł??
bo mi nawet jak zakrece to jak stoi to nie opadnie, jak gdzie podskoczy czy cos to odrazu słychac, ze gdzies olej puscił i opada

#8 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 09:42

u1614 problem z podnosnikiem Tam za tym zaworem dławiącym jest zawór bezpieczeństwa cylindra, najlepiej wymień go i będzie ok.

#9 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 21:58

Tam za tym zaworem dławiącym jest zawór bezpieczeństwa cylindra, najlepiej wymień go i będzie ok.

witam. jestem tutaj pierwszy raz ale stronka mi sie podoba! mam ten sam problem co Wojtek pompa nowa rozdzielacz nowy zawory nowe tłoczysko tez i nie moze podniesc 1,5 tony.podniesie i zaraz opusci,słychac jak olej gdzies przeleci. z mniejszymi ciezarami sobie radzi!!!!! pomocy!!!!!

#10 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 10:37

u1614 problem z podnosnikiem u mnie wszytskie zawory sa nowe, a jak miejszy cieżar jest to wystarczy ze maszyna podskoczy i tez slychac jak olej gdzies przepusci i na ziemi maszyna, i jest jesczcze cos dziwnego a otóż np pług waży tone a agregat z pelnym sienwikiem zboza około 1800kg i jak mi sie na jakim dołku gdzie nie było koszone bo wymokło pług zapcha nawet tyko na jednym korpusie troche to już nawet go nie ruszy do góry bo mu za ciezko a ziemi jest najwyzej tam 200kg jak sie zapcha a agregat podnosi no czasem mu odwali to nie podsniesie albo podniesie do konca i wszystko jeczy bo dalej chce jeszcze wyzej podnosic, teraz chyba dam plecak na wymiane i jak to nie pomoze to ciagnik sprzedaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 13:30

u1614 problem z podnosnikiem Ja w swojej 16 tce mam taki problem z bardzo wolno opadającymi ramionami podnośnika nawet jak jest uczepiny spory ciężar to opada dość wolno. Kręcenie tą śrubą pod siedzeniem nic nie daje zaglądałem do tego zaworu nie jest zapiaszczony ani zacięty śrut zamykający na swoim miejscu. Może ktoś miał taki przypadek jak się domyślam bez zdejmowania podnośnika się nie obejdzie ale warto by było wiedzieć czego się szuka.

#12 Share massey12

massey12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 21:47

u1614 problem z podnosnikiem wojtek po co tą 16-stke trzymac oddaj ją do chomeja i po sprawie ja na twoim miejscu już dawno bym sie pozbył tego szmelcu kup se np jd lub inny zachodni a tak cały rok siedzisz pod 16-stka i silikonem ją kleisz :) :) :)

#13 Share MasseyFerguson15

MasseyFerguson15

Użytkownik

• userphoto
  • Banned
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, simtractor i wszytko co rolnicze

Napisany 03 wrzesień 2007 - 11:39

wojtek po co tą 16-stke trzymac oddaj ją do chomeja i po sprawie ja na twoim miejscu już dawno bym sie pozbył tego szmelcu kup se np jd lub inny zachodni a tak cały rok siedzisz pod 16-stka i silikonem ją kleisz :) :) :)

Silikon to gówno ja mam 2 km do stagrolu warmia i po byle jaką uszczelkę sobie jade i biore :)
Deutz Fahr -Marka godna zaufania !!!!!!!!!!!!!!!! :D

#14 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 17:00

u1614 problem z podnosnikiem podnosnik juz zrobiłem <_< ;) :D

#15 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 20:51

u1614 problem z podnosnikiem czesc.napisz co zrobiłes bo ja ciagle nie moge zrobic!!!!!!!

#16 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:03

u1614 problem z podnosnikiem Panowie ja proponuje wymontowac podnośnik,zapakować w samochód i do porządnego warsztatu zajmującego sie profesjonalna naprawą.Ja tak zrobiłem jak mi się podnośnik knocił.DO dzi s chodzi bez zażutów!

#17 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:07

u1614 problem z podnosnikiem ja tak wczoraj zrobiłem i sprawdzili.oki tylko ze dzis po godzinie jak poszedł w pole to znów to samo

#18 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:11

u1614 problem z podnosnikiem Tzn.gdzie sprawdzili bo wiesz są fachowcy i "fachowcy"Ja znam takich dobrych w moich stronach to jest dokładnie w Gnieżnie,dają gwarancje i podnośnik nie ma prawa nie chodzić.Polecam. <_<

#19 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:27

Tzn.gdzie sprawdzili bo wiesz są fachowcy i "fachowcy"Ja znam takich dobrych w moich stronach to jest dokładnie w Gnieżnie,dają gwarancje i podnośnik nie ma prawa nie chodzić.Polecam. <_<

daj jakies namiary i jak długo robia?????? maja jakies czesci na wymiane w razie czgo??? do Gniezna mam tylko 100km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:29

u1614 problem z podnosnikiem ja robiłem w Tucholi firma AGROMEX tylko u nich wszystko było oki a w polu juz nie