Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proszę o radę - studia

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:16

Proszę o radę - studia Ale wszystko wymaga czasu. Sam piszesz że w Holandii studia mogą trwać nawet 15 lat a chcesz żeby w Polsce przez 5 lat nauczyli się tego samego. A to że sprawy tak długo się ciągną to wina przepisów ale i także samych obywateli którzy muszą się o wszystko prawować. Od przysłowiowej miedzy, po przerzucanie śmieci czy niby kradzieże warzyw czy owoców z drzewa. A niestety każdą sprawę trzeba osobno rozpatrzyć itd.
I nie bronię polskiego systemu nauczania i trzeba w nim jeszcze sporo zmienić ale najgorszy jeszcze nie jest.
Początkowo w liceum chciałem także iść na taki sam kierunek co ty(Samochody i budowa maszyn) tylko plany mi się zmieniły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proszę o radę - studia Dzisiaj, 10:54
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:19

Proszę o radę - studia przeciez napisalem, ze wtenczas stopniem mgr sie nie koncza, jak tak bedziesz pozwy pisal jak czytasz to slabo to widze :P

dobra tyle z mojej strony, dla mnie polski system ksztalcenia jest beznadziejny. dziekuje.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 14 luty 2011 - 17:21

Proszę o radę - studia Nawet nie wiesz jak szerokie są moje horyzonty ;) haha @brzozak2 zawsze mogłeś na studia wybrać się do Holandii, cóż stało na przeszkodzie? Otwarte granice, stypendia Polacy też spore dostają studiując na "dzikim" Zachodzie.

Edytowany przez Indiana, 14 luty 2011 - 17:25.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:24

Proszę o radę - studia "na zachodzie wszyscy maja praktyki prze9z cale studia, a nie jedna osoba z tysiaca chetnych, ktora sie gdzies fartem zalapie, na cos sensownego i moze sie spelniac".
@brzozak-nie wiem czy tak jest dokładnie (chociaż przez dwa lata mieszkałem w ichnim akademiku ) ale faktem jest że na praktyce u siebie w firmie (prowadzonej notabene na czarno :D ) miałem praktykantkę-studentkę architektury-smarowała parkiet klejem :D .
PS.Narkomana na odwyku (też studenta zresztą ) też miałem za praktykanta...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:25

Proszę o radę - studia Poprawną polszczyzną piszesz więc bez problemu zrozumiałem twój post więc nie wiem o co Ci chodzi. No ale w końcu uczę się w Polsce...

Tak z ciekawości. Jak rozwiązaliście problem skrzyni biegów w tym Golfie?

#26 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 14 luty 2011 - 17:27

Proszę o radę - studia @jaro haha widać "mocny" klej miałeś :D to ci odwyk

I jak działająca na czarno firma mogła podpisać umowę z uczelnią o realizacji praktyk? hm ;)

Edytowany przez Indiana, 14 luty 2011 - 17:31.

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:45

Proszę o radę - studia Już tłumaczę-pracowałem jako podwykonawca w fimie całkiem legalnej-"Holz&Bau Profiteam" :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Khozak

Khozak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 luty 2011 - 17:14

Proszę o radę - studia

Witam serdecznie,
Zamierzam podjąć studia podyplomowe na kierunku Podstawy ekonomiczne, technologiczne i hodowlane nowoczesnej produkcji mleka i wołowiny (link; http://www.ar.krakow.pl/edu/mleko.htm ). Czy może ktoś z użytkowników forum jest absolwentem tego kierunku ??. Jeśli tak proszę o opinię czy warto. Do pozostałych mam pytanie czy warto zaczynać , wiem sam po sobie praktyka najwięcej uczy ale widzę tutaj możliwość obcowania z specjalistami światowymi oraz osobami pracującymi w tej branży.

Ja jestem studentem IV roku zootechniki studiów dziennych w Krakowie. Nasz wydział szczerze polecam dla hodowców bydła (a także koni). Ważne jest z kim są zajęcia...bo są lepsi i gorsi dydaktycy. Zapewne UR Kraków ma bardzo mocną Katedrę Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa na czele z prof. Kowalskim ;) A w produkcji mleka najważniejsze jest żywienie. Od rozrodu i hodowli też są dobrzy.
Co do praktyk, to kto chce, to i zdobędzie praktykę podczas studiów. Uczelnia możliwości daje... U nas w Krakowie mamy zajęcia w jednej sali przechodzimy przez korytarz i wchodzimy do zwierząt... Mamy owce, świnie, konie, drób (kury i gęsi) i jedną krowę. Niestety nie ma krów...ale organizowane są często wyjazdy do pobliskich ferm hodowlanych. Z hodowli mamy 8 tyg praktyk w czasie studiów i spora część osób odrabia je w Ośrodkach Hodowli Zarodowej, a tam jest poziom. Ja osobiście byłem w Osięcinach i Dobrzyniewie...to są stada krów...
Jak ktoś chce, to może podczas studiów jeździć jako doradca w terenie i nabywać doświadczenia, tak jak ja to robię. Zacząłem od współpracy z jednym terenowym weterynarzem, później kupiłem poskrom i zacząłem robić racice. Dzisiaj dzwonią do mnie rolnicy zapraszając mnie abym im rozwiązywał problemy żywieniowe w stadzie i za to płacą. Również doradzałem w inwestycjach budowlanych...jak tanio postawić oborę. W tym roku zamierzam zalegalizować mój interes, ponieważ coraz więcej rolników chce faktury.
(podkreślę, że nie jestem dilerem żadnej firmy)

Polecam Kraków i zapraszam na studia. Siła rolnictwa jest w wiedzy. Pozdrawiam ;)

Edytowany przez Khozak, 18 luty 2011 - 17:17.