Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne

84 odpowiedzi na ten temat

#81 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 10:43

Naucz się czytać , napisałem że na dobrym oleju wytrzyma przykładowo 2 tys mth dłużej do remontu głównego oczywiście lejąc go od nowości i wymieniając na czas... Nie mówię już o czystości silnika po superolu. Ja leje do wszystkiego dobre oleje a sprzęty z lat 80-tych - w kombajnie miałem swego czasu magnateca - walnął przewód olejowy, w ciągu chwili wywaliło cały olej z silnika, na pełnych obr i temperaturze pracy - zauważyłem że kontrolka się świeci i zgasiłem silnik, zmieniłem przewód, zalałem olej i chodzi już 4 sezony jak chodził, na superolu by panewki poszły się je.....ć 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Dzisiaj, 09:40
  •  

#82 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 23:43

Nie wytrzyma bo silnik nie składa się tylko z wału i panewek...

#83 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 13 sierpień 2016 - 23:26

2 tys do remontu??? A to ciekawe!! że na superolu 2 tys do remontu pochodzi To ciekawe że za komuny nic innego nie było i lali ten właśnie znienawidzony chyba przez ciebie superol i ciągniki latały po 7-8 tyś i nic im się nie  działo Przy czym mało kto w PGRach się przejmował zmianami olejów czy czymkolwiek innym

A mieli wybór jak był tylko ten tu musieli lać  albo na oleju lub bez i tyle.Dziś  o wiele  poprawiła się jakość więc jest w czym wybierać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#84 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 20:19

U mnie ojciec kupił 3 letniego ursusa 4011 obrabiał usługowo praktycznie 70% wsi, orka, snopowiązałka, kopaczka itp, śmieszą mnie ludzie co szczycą się że mają nie ruszaną 60-tkę z 85r i to super traktor bo się nie psuje a odpalają ją tylko na siew i na żniwa.... Na strychu w papierach znalazłem chyba 3 kwity z wymiany całego silnika w POM-ie, za garażem na złomie tyle samo zdartych wałków wom, ja sam pamiętam 2 remonty... Takie pytanie - czemu w zachodnich silnikach wał zdziera się na gładko ( co myli strych mechaników że jest jak nowy więc nie ma co go ruszać) a w ursusie są rysy że paznokieć można złamać ? Wina jakości? A może właśnie oleju 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#85 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 05 wrzesień 2016 - 23:58

Głównie oleju i użytkowania i złożenia jaki dasz  luz na panewce inni dają zbyt mało  2 setki lub 1 setka tylko i są efekty z stąd.Zależy ile taka 60-tka z 85 przerobiła bo jak 2 tyś czy 3 tyś to nie jest  gdzie 4011 zrobiła 5 razy więcej i do dziś chodzi,a 60-tka zrobic 6 tyś albo most leci już lub silnik