Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne

84 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mar86

mar86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:37

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Panowie a jaki olej idzie do pompy wtryskowej i filtra i ile wchodzi? czy ten sam co do silnika czy inny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Dzisiaj, 11:54
  •  

#42 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:44

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne ten sam co do silnika. Do filtra chyba 0,5 L (do tej kreski wyprofilowanej) do pompy według instrukcji 0,6 a pompiarz radził lać mi mniej 0,2L bo jak za dożo to wywala uszczelniania i coś tam jeszcze nie lubizawysokiego poziomu.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#43 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 07 luty 2013 - 20:30

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne a 0,2l to nie za mało troszkę do pompy ?? bo też o tym słyszałem żeby nie lać za dużo do pompy oleju

#44 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 luty 2013 - 23:46

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne też tak mi trochę mało to się zdawało ale gość jest naprawdę dobrym fachowcem z kilkudziesięcioletnim stażem. tak wlałem (no może z 0.25) i na razie wszystko dobrze
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#45 Share Kamo330m

Kamo330m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 luty 2013 - 03:15

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne powinno wejść trochę ponad 6 l + okej do pompy wtryskowej (ok. 0,3l) i w filtrze powietrza ale tam masz zaznaczone dokąd lać . nasmarować możesz układ kierowniczy i łożysko oporowe... nie polecam smarowania pompy cieczy chłodzącej gdyż też jestem posiadaczem "emki" i wiem jak to się kończy. :D

#46 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:05

też tak mi trochę mało to się zdawało ale gość jest naprawdę dobrym fachowcem z kilkudziesięcioletnim stażem. tak wlałem (no może z 0.25) i na razie wszystko dobrze

skoro mówisz że gość jest dobrym fachowcem i ma dużą praktykę to pewnie ma racje

@Kamo330mo co chodzi z tym że nie polecasz smarować pompy cieszy

#47 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 08 luty 2013 - 20:31

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Jak za dużo dasz tam smaru to możesz rozszczelnić pompę i zacznie ciec ( w instrukcji pisze 5 suwów smarownicy) ale teraz niektóre pompy mają smarowniczkę niektóre nie, ja u siebie też tego nie smaruję.
A co do ilości oleju to wlewam 0,5 litrową buteleczkę po Sobieskim ;)

#48 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 08 luty 2013 - 21:09

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne to u mnie w pompie nie ma smarowniczki może i dobrze bo nie wiedziałem szczerze mówiąc o tym że pompa przy dużej ilości się rozszczelni , znając życie najpierw bym smarował a potem bym płakał że pompa leje :P

#49 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 luty 2013 - 22:20

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Mar86 na początek uznanie za posiadanie "M'-ki z tak małym przebiegiem. :) Toż ona dopiero niedawno się ułożyła. B)
Co do oleju w pompie, to pompiarz mówił mi, że 0,5 L wystarczy. Z doświadczenia wiem,że około taka ilość zostaje po wygonieniu nadmiaru przelewem. W instrukcji jest nie wiadomo czemu, właśnie 0,6 L, ale to za dużo. Nawet jesli wlejesz nieco więcej to nic, bo wygoni przelewem.
Kiedyś przez nieuwagę wleliśmy aż poszło przelewem i nic się nie stało. W czasie jazdy próbnej ciągnik reagował jak szalony :) :) Więc jeśli pompa jest dobra, to początkowy nadmiar nie wpłynie na pracę. Niby jest miarka, ale mało na niej znać. Skoro nadmiar przewidzieli na taką ilość, to tyle musi być. Możesz do butelki spuścić olej i zobaczyć ile chłopaki w Ursusie tam wleli.
Instrukcja zaleca do pompy olej klasy Superol 30. Gęściejszego nie stosuj, ponieważ zimą może powodować początkowo opory w działaniu regulatora. Podobno w pompie 325 stosowano właśnie mniejszą ilość ok.0,3 L
Możesz wymienić tez płyn chłodzący. W filtrze nie wlej za dużo, ponieważ utrudni to przepływ powietrza. Przemyj też wkład filtra powietrza.
Jesli silnik będzie glośniej stukał, możesz kiedyś zapobiegawczo sprawdzić luz zaworowy. Reszta tak jak koledzy wczesniej pisali. :)

#50 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 luty 2013 - 09:00

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne @Mariusz-330M w filtrze powietrza jest wyraźnie zaznaczony poziom , więc nie trudno zalać właściwy stan . ale żeby za duży stan utrudniał przepływ powietrza?? No chyba że do pełna :D

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 10 luty 2013 - 09:51

Z doświadczenia wiem,że około taka ilość zostaje po wygonieniu nadmiaru przelewem. W instrukcji jest nie wiadomo czemu, właśnie 0,6 L, ale to za dużo. Nawet jesli wlejesz nieco więcej to nic, bo wygoni przelewem.

No właśnie ten pompiarz twierdził ze wypłynie nadmiar (tez podobnie mu argumentowałem) ale uszczelnienia dostają po d.

#52 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 10 luty 2013 - 10:09

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne A w jaki sposób uszczelnienia mogą dostać po d....

#53 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 10 luty 2013 - 10:31

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne akurat spieszyłem się i dokładnie nie wnikałem w temat, w każdym razie twierdził iz wlewanie za dużej ilości oleju mimo iż jest przelew zle wpływa na pompę.

#54 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:15

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Mariuszd93 wiem że nalewa się olej do przetłoczenia w misce filtru. Napisałem tylko żeby kolega przypadkiem nie przesadził. Co za bzdury wypisujesz, że nadmiar oleju nie utrudni przepływu. Oczywiście przepustowosć filtra zaprojektowana jest z rezerwą, ale w przypadku przybrudzenia wkładu, każdy opór zaczyna mieć znaczenie. :blink: Przecież tamtędy przepływa zasysane powietrze i zmniejszenie szczeliny na pewno ma swój wpływ. Poza tym uważasz, że to przetłoczenie w misce filtru zrobili tak dla żartu? ;) Napewno ma to swój cel.
Co do ilości oleju w pompie, to raczej umieścili by przelew nizej, gdyby było to konieczne. Przecież zawsze można nalać ok. 0,4 L i będzie kompromis. :) Ilość ok. 0,2 wydaje sie być nieprawdopodobnie mała. Gdy pracujemy np. przy dużym nachyleniu przodu ciągnika jadąc z góry, cały olej spłynie do przodu pompy i regulator pomykałby bez oleju. Pompiarz wspominał tylko o możliwości minimalnego rozrzedzania oleju śladową iloscią ON, w celu zmniejszenia oporów stawianych przez zimny olej. Znów się rozpisalem, dziękuję za uwagę. :)

#55 Share usiu4513

usiu4513

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 luty 2014 - 18:16

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne -- połączono --

witam jaki wlać olej do pompy wtryskowej w ursusie c-330 ??

Edytowany przez Marcin91, 09 luty 2014 - 23:05.
dublowanie tematów

#56 Share Mmarecki

Mmarecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 luty 2014 - 18:21

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Wg. mnie taki jak do silnika.

#57 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 09 luty 2014 - 18:29

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne tak jak kolega mówi wyżej dokładnie taki sam jak do silnika wchodzi 0,25-0,3L

#58 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 09 luty 2014 - 18:45

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Taki jak do silnika, bo jak masz np w ciężkich zetorach w silnikach nowego typu centralne smarowanie pompy olejem z silnika .
Pozdro
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#59 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 09 luty 2014 - 18:56

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Ja leje to samo co do silnika czyli Turdus.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 14:11

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne W pompie powinien byc olrj silnikowy. Nie wiem dokladnie ile wchodzi ale lepiej nalac dote go poziomu min na wslazniku a wlewac korkiem na regulatorze i sprawdzac wskaznikiem. Bo gdy bedzie za duzo to jest przelew, a na pochylosciach bedzie lepsze smarowanie a uszczelnien nie powinno poeywalac ze wzglrdu na ten przelew. Co innego np w zwolnicach, gdzie nie ma korkow odpowietrzajcych to nawet dobrze jest co jakis czasje polu zowac zeby odpowietrzyc. Ale i tak w pompkach zasialjacych tych co mialy rolke ponoc czesto przpuszczaly paliwo do pompy.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.