Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne

84 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Szudy

Szudy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:30

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne

taniej Cię wyjdzie używany, kupisz sprawny i masz pewność że będzię działał długi czas

PS.Aprilia Di-Tech to silnik Morini, PureJet to P/G

Ops,moja gafa,juz nie pamietam gdyz to byl jeden z silników bardziej zaawansowanych technicznie co robilem;ptak to 139qmb,czasem podrobe minarelli horizontal...swoja droga pjure-jet to sa silniki orginalne piaggio??czy tak jak apka minarelli albo moto morini,z tego co wiem tgb jedzie na moto morini,i niezbyt udane to sa silniki...

Edytowany przez Szudy, 15 luty 2011 - 14:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Dzisiaj, 02:41
  •  

#22 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 18:50

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Witam.

Czy ma ktoś schemat smarowania? I proszę o poradę jak to robić najwygodniej. Strzykawką np? Mam smarowniczkę taką ręczną, ale dużą ma dosyć końcówkę przez co ciężko smar wprowadzać.

I jaki smar? Czy to nie ma znaczenia czy ŁT-42 czy 43?

#23 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 20:12

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne CZy kolega może jaśniej napisać co chce smarować? Bo z tego co jest napisane to niestety nie wiadomo o co chodz.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#24 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 18 lipiec 2011 - 20:57

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne kolega pewnie chce przesmarowac tawotem traktor to ja ci polecam tak dobra tawotnice wziąść lub kupic a nie szczykawka a ile suwów trzeba dac to pisz na email to ci wysle instrukcje obsługi do c330 tam jest wszystko napisane ile i co jaki czas kowaw88@gmail.com

samr jak smar ja zawsze łt-42 zielonym i jest super oczywiscie niektórzy smarują wysoko temperaturowym ale po co jak i tak i tak co 10 motogodzin trzeba wszystko przesmarowac od nowa bo tak jest napisane w instrukcji

Edytowany przez Ursus328, 18 lipiec 2011 - 20:59.

--- URSUS C-328 ---

#25 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 18 lipiec 2011 - 21:16

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Google nie gryzie :P
http://instrukcja.pl...lugi_ursus_c330

#26 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 11:21

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Chodziło mi o przesmarowanie wszystkiego co się powinno smarem stałym.

Mam te instrukcje, ale tam (strona 101) to jest mało wyraźnie pokazane na zdjęciach (po wydrukowaniu słabo widoczne).

Ma ktoś może jakąś bardziej widoczną wersję?

Co do smarowniczki to mam, ale jak pisałem taką większą, chyba za dużą: ma długość ok. 1 metra.

O smar ŁT-3 zamiast ŁT-4 mi chodziło:) Może być ŁT-3?

Pzdr.
Gege

#27 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 10:04

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Już wszystko się wyjaśniło:). Potrzebowałem dokładnego rysunku/zdjęcia, bo nie wiedziałem, że do smarowania służą grzybki wmontowane w różne miejsca.

I teraz mam kolejne pytania:
1. do niektórych grzybków smar nie chce wchodzić, od razu przy pierwszym suwie wyłazi na zewnątrz. Raczej nie jest zapchany brudem, bo próbowałem przetykać igłą. Chyba, że jest pełny smaru? Ale po tylu latach nie wydaje mi sie.
2. do niektórych nie chce się zaczepić smarownica, tak jakby były nieco mniejsze (te przy układzie kierowniczym). Czy to możliwe?
3. i co to znaczy "do ukazania się smaru"? Gdzie ma się ukazać? Te przy układzie kierowniczym to nawet po 30 suwach nic sie nie pojawia nigdzie, a smar ciągle jakby włazi.

Dzięki z góry,
Gege

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 10:50

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Igła to raczej do czego innego służy nie do dziubania kalamitek. Wciśniesz kólkę do środka i tak ją zatkasz. Na dzień dobry wykręć jedną na wzór i kup sobie od razu ze dwadzieście. Jeśli się nie myle to w 30-ce są wszystkie takie same. Grosze to kosztuje a jest podatne na uszkodzenie i zatkanie. Jak dasz nową i smar nie pójdze to znaczy że zamulony jest otwór głębiej lub nawet cała tulejka. Ale tym to się pomartwimy jak dasz nowe kalamitki.

Nie ma mniejszych. Załóż nowe.

Gdzie przy układzie kierowniczym w 30-ce jest kalamitka? Lecąc od kierownicy to są cztery gałki na drążkach i po dwie na zwrotnicy.

Takie miejsca jak zwrotnice, sworzeń osi, tylny, prawy wieszak, osie drążków hamulcowych smarujesz do mometu ukazania się smaru w najbliższej okolicy kalamitki. Łożysko sprzęgła, gałki na drażkach kierowniczych wciskasz systematycznie raz za czasu 3-4 razy i tyle. Pompa wody... nowsze nie posiadają kalamitki, starsze mają i pchasz do momętu ukazania się smaru w małym otworze w górnej części pompy lub 3-4 razy systematycznie.

KPK Kumurun Team

#29 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 12:50

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Dzięki za odpowiedź!

A co z tym faktem, że nawet po bardzo wielu suwach smar nigdzie nie pojawia się (na tych na drążkach z przodu)?

#30 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 13:21

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Masz zapchane kalamitki lub zapowietrzoną smarownice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gege

gege

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 17:10

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Zapchane - to by od razu wyłaził smar na zewnątrz - tak się dzieje w niektórych. Ale w innych to tak jakby nie było dna - mogę suwać i suwać a tu nie ma końca:)

Zapowietrzona smarownica? To raz by działała raz nie? Jak to sprawdzić i odpowietrzyć ją? Mam taką metalową raczej starsza niż nowsza, wygląda dosyć porządnie. Coś w tym stylu http://allegro.pl/sm...1731883465.html ale w znacznie lepszym stanie;).

G

#32 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 17:45

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Ale przeciesz jak smarownica zapowietrza sie, to odrazu idzie wyczuc czy podaje smar czy nie...
Sprawdz dokładnie wszędzie czy smar wychodzi, jak nie to jest go w danym elemęcie zamoło, i jedziesz dalej-proste
Mam tą samą smarownice co ty, i jescze orginalną ruską cccp :lol:

#33 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2011 - 18:08

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne tylko przy pompie wodnej 3-4 suwy nie wiecej bo pompe szlak trafi ja tak zepsułem stara zaczeła wode przepuszczac a w intrukcji pisze ile suwów i nie po 30 tylko po 3 i co jakis czas
--- URSUS C-328 ---

#34 Share mar86

mar86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:50

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Witam Wszystkich Użytkowników, to mój pierwszy post na forum :)
Posiadam ciągnik Ursus C 330 M z 1992 roku, przebieg 920 mtg. Przebieg jest oryginalny, mój ojciec kupił go nowego. Jest mało jeżdzony i od kilku lat nie było nic przy nim robione, olej ostatnio to chyba z 7 lat temu wymieniany. Jak tylko zrobi się ciepło chcę przeprowadzić w nim remont/serwis tzn. wymienić wszystkie płyny, filtry, nasmarować poczyścić i mam kilka pytań do użytkowników 30 odnośnie tego.
a mianowicie:
Jaki olej? i ile wchodzi?
co jeszcze wymienić opócz filtra oleju i paliwa? i jak odkrecić filtry paliwa? coś słyszałem o odstojniku, da rade go wyczyścić?
co mogę wyczyścić/nasmarować we własnym zakresie?
co jeszcze zrobić przy okazji? albo co należało by zrobić? Wszystkie uwagi bedą dla mnie cenne ponieważ zgubiłem instrukcję obsługi.
Pozdrawiam

#35 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 04 luty 2013 - 22:16

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne W zasadzie to przy dobrych chęciach znalazłbyś odpowiedzi na wszystkie te pytania na forum .
Oleju około 6 litrów , silnikowy najlepiej mineralny średniej klasy powiesz do czego to w sklepie zaproponują
Filtry paliwa - trzeba odkręcić tą śrubę z góry na 13 klucz i kielich z filtrem wyjmujesz do dołu , w odstojniku jest wymienny wkład ale można też wyczyścić da radę

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#36 Share mar86

mar86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:25

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Dzięki za odp., fakt, że na forum jest wiele tematów o 30 ale jeszcze wszystkich nie przeczytałem :)
A jak mogę sprawdzić czy działa podgrzewanie swiec żarowych? ta żółta kontrolka nie działa jak się wciśnie dzwignie startu

#37 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:30

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne świece wykręć dotknij obudowa do masy i włącz na chwile.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#38 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:38

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Sprawdzić czy grzeje to trzeba wykręcić, a jeśli chcesz się tylko przekonać czy wyłącznik działa to wystarczy przewód z pierwszej odkręcić i sprawdzić próbówką

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#39 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 04 luty 2013 - 23:12

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Na dobrą sprawe nie trzeba nawet odkręcać świecy tylko potrzymać ok 10 sekund i ręką sprawdzić czy ciepła. A smarować i czyścic możesz w sumie wszystko, tylko poszukać gdzie kalamitki i jazda ze smarem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 05 luty 2013 - 07:51

Ursus C-330 płyny eksploatacyjne Wymienić też należałoby olej w pompie wtryskowej i w filtrze powietrza