adrian07091994

Zbiornik pod kabiną

Polecane posty

Witam chciałbym zamontować w moim c 360 zbiornik paliwa pod kabina i mam taka prośbę jeżeli ktoś ma takie coś zamontowane to bardzo proszę o fotki i opinie z góry dzięki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam nie bardzo widzę tam miejsce na te kilkadziesiąt litrów zbiornik ale sam jestem ciekaw może ktoś wykombinował coś takiego ,jeszcze z dołu pompka by musiała ssać czy by się nie zapowietrzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

przepraszam bardzo, ale czemu ma służyć taki zabieg??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Witam. Koledzy nie ma co se głowy zawracac, wuja jest mechanikiem i kiedyś mu przyprowadzono ursusa c-362 ( one zbiuornik mają pod kabiną ) i mówi że zapowietrzał się. To mówi że cały układ paliwowy nowy wsadzili i miesiąc było dobrze. Takrze ja odradzam. Sam mam zetora 5211 i też ma zbiornik pod kabiną to czym to paliwo złapie obieg to troche musi pokręcić o tej porze oczywiście.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

I kolejna historia z cyklu " Bo ja słyszałem......" Odkąd umiem jeździć nigdy mi się C-362 nie zapowietrzyło. A co do pomki ti jest tylko zasilająca przy pompie wtryskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za opinie chciałem w miejsce zbiornika zamontować nagrzewnice a i tak zbiornik mam zmniejszony o polowe na potrzeby wspomagania i myślałem z można go zamontować tak jak właśnie w zetorach i wiem ze ktoś tak właśnie zrobił bo widziałem kiedyś zdjęcie w galerii a teraz nie mogę go znaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

A jak by wyciąć lewą skrzynkę na akumulator i tam wstawić jakiś zbiornik? Zamiast dwóch akumulatorów po 6 Volt wstawić do lewej skrzynki jedną 12kę. I mamy trochę miejsca :D


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adriano masz racje ale nadal nie wiem czy taki zbiornik będzie się dobrze spisywał czy tez nie najlepiej jak by się jakiś mechanik wypowiedział czy pompa da rade z dołu pociągnąć czy też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Jak to nie da? przecież pompki zasilające przy 60tce są praktycznie takie same jak w bizonie i bizon jakoś daje rade pociągnąć paliwo. O co trzeba tylko zadbać to dobrze uszczelnić układ zasilający i będzie grać:D


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Na problem z zapowietrzaniem jest sposób bo można przecież wstawić w zbiornik pompkę elektryczną która będzie cały czas pompować paliwo tak jak mają silniki benzynowe w samochodach na wtrysku sam już kiedyś o tym myślałem ale puki co dałem sobie na luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

Jak dla mnie pociągnie. Dużo zależy od stanu pompy. Na pewno trzeba zainwestować w zaworek zwrotny przy zbiorniku. a Zbiornik tak zamontować by go nie urwać.

Tak czy tak takie rozwiązanie jest szeroko stosowane.

Najlepiej sam spróbuj, weź baniaka z paliwem i podłącz do niego przewody( w sumie jeden bo od przelewu na razie zostaw). Przepompuj i zobacz.

Sąsiad twierdzi że przez to że bak pod kabiną jak u niego z zetorze serii 52XX jest czuły na czystość filtrów, objawia się to słaba czułością na gaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W galerii wynalazki i udoskonalenia był zbiornik paliwa z żuka w c360, zamotowany w miejscu zbiornika z powietrzem. Miał nawet czujnik poziomu paliwa. Musisz tylko poszukać strona po stronie. Ja Ci nie znajdę, bo mam wolny internet i zajmie mi to kilka godzin. Zacznij szukać od obrazków dodanych 1 rok temui starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze już wiem jak to zrobić wywalę lewa skrzynkę na akumulator i zamontuje tam butle gazowa z tarpana ma ok 40 litrów i jest okrągła wiec zajmuje mało miejsca trzeba do niej tylko wspawać kranik i zrobić wlew, na przewodzie zamontuje zawór zwrotny a butle zamontuje na takich opaskach tak jak ta od powietrza jak myślicie zda to egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Ogólnie podoba mi sie pomysł! Ale z tą butlą? chyba tylko z nową bo używane od gazu mają straszny syf w środku ale jak masz dużo czasu to jakoś go wypłukasz

Edytowano przez antonio86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

Tylko pamiętaj kolego o odpowietrzniku zbiornika np. w korku, bo inaczej nie będzie działać.

Pomysł z przeniesieniem baku to nie tylko miejsce na nagrzewnice ale tez wygodniejsze tankowanie. Kwestia godna rozważenia we własnym ciągniku :rolleyes:

Edytowano przez sawo10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Moim zdaniem to najlepszy zbiornik byłby z jakiejś osobówki tylko trzeba zmierzyć ile jest wolnego miejsca i pojeździć po szrotach może coś ciekawego znajdziesz za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik będzie jednak z butli gazowej która będzie przecięta, skrócona i wyczyszczona dzisiaj były już pierwsze przymiarki:-) wielkie dzięki za wszystkie rady :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj