Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z cielakiem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 13 luty 2011 - 13:20

Problem z cielakiem witam,posiadam cielaka ok 3msc i ciagle jest wzdety jak lezy,jak wstanie to juz mu troche przechodzi,ma barzo duzy brzuch,siano,słome je tak sobie,po za tym dostaje srute i od czego moze to byc spowodowanie,co zrobic,czy czyms to grozi,jak zaradzic temu problemowi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z cielakiem Dzisiaj, 16:29
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 13 luty 2011 - 14:10

Problem z cielakiem odsatw śrutę i wezwij weterynarza. zrób mu wywar z rumianku, daj wódki, sposobów jest wiele...jak jest na uwieźi to go spóść jak masz możliwość i niech mocno pobiega. pogoń go poprostu. jest wiele sposobów na wzdęcia

#3 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 13 luty 2011 - 14:12

Problem z cielakiem nie zawadzi dać mu drożdży rozrobionych z ciepłą wodą, albo wlać do pyska ćwiartkę wódki(stary chłopski sposób na dolegliwości żołądkowe) rozrobionych z ciepłą wodą,

#4 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 18 luty 2011 - 22:13

Problem z cielakiem Podaj mu antybiotyk Langomax pod skórnie 3 cm i ze 2 cm do żołądka to zatrzyma trochę nadmierne trawienie i wydzielanie gazu . Ale jak tego nie robiłeś to lepiej skorzystaj z usług weterynarza. przy podaniu antybiotyku do żołądka grubą igłą można przy okazji spuścić nadmiar powietrza.nie jest to trudne ale jak się takich rzeczy nie robi to koniecznie lekarz

#5 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 luty 2011 - 15:42

Problem z cielakiem pewnie nie ma bakterii ktore w zoladku rozkladaja pokarm,dawaj mu jedzenia ktore krowy obslinily. najlepszy sposob to swieza tresc z zoladka zabitej krowy jak masz blisko jakas ubojnie to warto sprubowac efekt natychmiastowy.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:57

Problem z cielakiem Jeśli problem się często powtarza to może mieć różnego typu wady w żołądku i za dużo mu nie pomożesz. Przerabiałem taki problem u siebie z jednym cielakiem i po dorośnięciu do 250 kg prawie co 2 dzień był napompowany - lekarz weterynarii stwierdził że ma wady w ułożeniu ksiąg w żołądku czy coś podobnego i jedyna rada to go sprzedać do rzeźni puki żyje. I tak zrobiłem poszedł za śmieszne pieniądze ale zawsze jakieś bo gdy padnie to już nic nie ma.

#7 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 luty 2011 - 16:08

Problem z cielakiem ogrodnikPPL-też tak miałam co pare dni trza było z niego powietrze spuszczać potem dieta przez tydzień na sianie i wodzie i jak znów dostawał normalnie jeść to znowu wzdęcie i tak w kółko... wezwij weterynarz,poobserwuj trochę i jak nic nie przejdzie do na ubój-a taki mały to sobie ubij dla siebie-tylko formalności sobie pozałatwiaj żebyś potem z paszportem nie został...

#8 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 26 luty 2011 - 22:41

Problem z cielakiem Miałem problem z jednym cielakiem ale jak był pojony mlekiem w proszku zawsze był napompowany,mleko zamieniłem na siemie,poprostu mleko było za tłuste dla niego i problem zniknoł,ale jak to nie pomoże to zaś wet. ale i to czasem nie zawodzi więc jesli ciele ma do 6msc to możesz je ubic, ale to ostatecznośc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:17

Problem z cielakiem Teraz ten pech dopadł też mojego cielaka. Ma 100kg jest u mnie miesiąc po dwóch tygodniach zaczoł dostawać wzdęć. W ciągu tych dwóch tygodni wzdeło go już ze 4 razy albo i więcej za każdym razem był lekarz , został raz przebity a wczoraj miał spuszczane wężykiem. Dostał trochę granulek i dzisiaj już od nowa jak balon. We wtorek w bliskiej ubojni będą bić krowy i już rozmawiałem ze znajomym ma mi załatwić tej treści z żołądka. Jeśli ktoś to praktykował to niech napisze ile temu cielakowi tego podać do zjedzenia i czy to się sprawdza