Skocz do zawartości

Zdjęcie

sianokiszonka w kostkach

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wojtekpodkarpacie

wojtekpodkarpacie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:07

sianokiszonka w kostkach dodatkowo tak prasa nie jest przystosowana do prasowania podsuszonej trawy. Moim zdaniem często prasa by się zapychała i iglice mogły by się łatwo zginać.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sianokiszonka w kostkach Dzisiaj, 15:16
  •  

#22 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 15:10

sianokiszonka w kostkach I tak czy siak kostke sianokiszonki ciężko by było widłami nosić :P

#23 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 15:54

sianokiszonka w kostkach gdzieś już chyba na AF był już właśnie taki temat. Albo gdzieś indziej w w necie. Chyba na YT dokładniej. Ogólnie patent jest możliwy, ale więcej z tym zachodu niż wygody później. Załadunek tego byłby fajny, gdybyś miał taki automat do zbierania kostek. Kojarzysz?
norweskie-lesne.pl

#24 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:09

sianokiszonka w kostkach z224 nie sprasujesz takiej trawy, moze jakas zachodnia
a co do owijania to chyba nie byloby problemu, chyba na agroshow byla taka owijarka, ale czy jest dostepna?

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:33

sianokiszonka w kostkach http://www.agrofoto....wijarka-mchale/
tylko kto bedzie chcial podawać takie kostki podawac
wozek od zwykłej przerobic i jazda
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#26 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 16:05

sianokiszonka w kostkach Ja wam powiem tyle że ostatnio chciałem sobie z nudów zakisić trawę taką malutką żeby dla królików było to wziąłem czarny worek na śmieci ale są dwa rodzaje takie cienkie i takie sztywniejsze ( prawie jak te po nawozach) nawaliłem do niego świeżej trawy na ful tak żeby dało się tylko zawiązać, posypałem to cukrem bo słyszałem że się lepiej zakisi :) no a potem wziąłem 2 worek i założyłem w drugą stronę tak żeby otwór tego pierwszego worka znalazł się dnie tego drugiego, zawiązałem to i siedziało to sobie z miesiąc otworzyłem to i była lux kiszonka 0% strat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 17:23

sianokiszonka w kostkach

Ogólnie rzecz biorąc to wszystko da się zrobić bo owijarki do kostek są, prasy kostkujące też nawet i do robienia sianokiszonki więc jak dla mnie jak miałbym wybierać i kupować kiedyś kiedyś prasę to wolałbym kupić nawet używaną dużą kostkę jakiegos Krone lub Claas niż nową rolującą. Wygoda bo nie trzeba się zatrzymywać, dużo mniej miejsca zajmuje bo miedzy nimi nie ma tyle pozostałej przestrzeni jak po rolce, więc w transporcie zasadniczo też wejdzie więcej na 1 przyczepę, a i tak 1 kostka ma dużo więcej materiału w sobie niż rolka, jest bardziej zbita. A tak jak wy piszecie że gorzej by taką podawać krowom, moim zdaniem nie prawda każdy wiej jak kostka jest zbita warstwa do warstwy, wiec kostke siup pod drzwi stajni ładowaczem przywozisz i po jedej warstwie czy po 2 rozrzucasz. Jak dla mnie to tylko i wyłącznie kostka.