Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gusin24

gusin24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 18:12

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Witam. Mam zamontowany taki roztrzasacz jak z allegro w swojej rotacyjnej (1.6m), jest to mega dobra sprawa. Mówiąc szczerze to po zamontowaniu zaczelismy sie smiac z ojcem z tego wynalazku ale mina nam sie zmienily jak zobaczylismy efekty:) pozwala oszczedzic sporo czasu i złotowek na przewracaniu. nie rozrzuca daleko bo powoli sie kreci. Montaz trwa około godziny, zalezy jak kto jest wprawiony. ja zaplacilem chyba 599zl ale uwazam ze byl to zakup jak najbardziej trafny. roztrzasacz radzi sobie nawet w wysokiej trawy, nie zapycha sie. w najgorszy wypadku slabiej rozrzuca. Szczerze polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Dzisiaj, 20:53
  •  

#42 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 02 grudzień 2010 - 22:14

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej ja też mam ten oryginalny z allegro i powiem waż że jest super, dokonałem kilka przeróbek co do napinania paska bo ciągle mi się luzowała śruba a jak dokręciłem na max to wzięła mi się urwała to ją wywaliłem dałem nową utwardzaną na to sprężyna , podkładka, nakrętka (coś w stylu napinania pasków w rotacyjnej) Jak spotka jakąś przeszkodę tą się odchyli i teraz jest idealnie. Skoszone około 40 ha i nic się nie dzieje a ile czasu za oszczędzone i jedno przetrząsanie z głowy. Fakt trochę drogo ale jak najbardziej się opłaca. Dodam że samemu montowałem jakieś 40 minut. Haha z początku to założyłem te łapki co przetrząsaja odwrotnie wtedy to 3 metry w górę rzucało i 2 na bok ale przy dobrej pogodzie to ani razu nie przetrząsałem tylko tym skosiłem i siano było suche jak pieprz po 4 dniach
:)

#43 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:11

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej U mnie ojciec ma to 3 lata i powiem wam że to jest spoko. Traktorowi żadnej różnicy to nie robi a robota się sama robi. U mnie jest taka przekładnia na pasek a do niej 3 pary tych długich sprężyn (jak do np. podbieraka) u mnie istnieje możliwość rozluźnienia napięcia paska bez jakichś skomplikowanych akcji jest wajcha i nią się reguluje. Na pierwszym przejeździe jest wyłączona (bo by wyrzucała poza pole)a potem normalnie. Mogę dać fotki. Koszt to około 70 zł = pasek sprężyny i przekładnia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share szyszko

szyszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, maszyny rolnicze i dziewuchy :p

Napisany 13 luty 2011 - 11:00

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Witam. Napotkałem się na allegro.pl na roztrząsacz pokosów. Ma już ktoś takie urządzenie? Jak to sprawuje egzamin? Proszę o porady i opinie użytkowników.
Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

#45 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:28

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Mam takie coś, i przy małej trawie jest ok, problem pojawia sie gdy trawa jest duża i owija się na roztrząsacz aż potrafi stanąć
<_<
Kupowałem nowy z ogłoszenia w tygodniku rolniczym, ale niezdaje to do końca egzaminu :(

#46 Share kotos573

kotos573

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:33

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej miałem kiedyś roztrząsacz polskiej produkcji dwie gwiazdy zajmował dwa pokosy i współpracował z C-330 nawijała się na niego trawa i było pełno problemów obecnie pracuje 4 gwiazdowym Fella i działa bez zarzutu 2 lata super sprzęt pomyśl nad czymś takim.

#47 Share LukaszNZUL

LukaszNZUL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i żużel :)

Napisany 13 luty 2011 - 11:40

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Sąsiad sam sobie drobił do rotacyjnej taką gwiazde z tyłu i rozwala mu pokos. Tyle ze ma tak zrobione ze rozwala na bok. Z tego co widziałem to fajnie mu to działa

#48 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:52

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej myślę że to nie jest za dobre rozwiązanie lepiej najpierw skosić a później roztrząsnąć

#49 Share LukaszNZUL

LukaszNZUL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i żużel :)

Napisany 13 luty 2011 - 12:05

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Jak na sianokiszonke to dobre rozwiązanie. Za jednym przejadzden skosi i rozwali trawe. Potem jedzie tylko zgrabić i prasować. Ale też musi to dobrze działać i dobrze rozrzucać.

#50 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 13 luty 2011 - 12:33

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej @lamboEVO100 uzasadnij dlaczego? Dla mnie było by to dobre rozwiąznie:
- oszczednośc czasu
-oszczędność paliwa
-szybsze przeschnięcie materiału
np. gdy mam oddaloną o 10km łakę było by dla mnie to dużym udogodnieniem za jednym razep jechac i skosić i rozrzucić ;)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:49

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Ja kupilem w sklepie rolniczym w kielcach zaplaciłem 500zl zdaje egzamin ładnie rozrztszaca lecz przy dużej trawie trzeba wolniej jechac bo sie owija

#52 Share szyszko

szyszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, maszyny rolnicze i dziewuchy :p

Napisany 13 luty 2011 - 14:59

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Właśnie Kolego @Belarusik ja mam łąki oddalone o 6 km od domu, oszczędzałbym czas i paliwo. Przeważnie sieję lucernę i koniczynę. Zastanawiam się nad tym , ale 600 zł wywalić to jest sporo.

Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

#53 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 13 luty 2011 - 18:18

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej no ja też do mojej kosiarki bym założył :) Gdybym miał większy roztrzasacz to może bym sie powstrzymał ale że jest 2 i w dodatku na pasek to trzeba coś działać
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#54 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 13 luty 2011 - 19:32

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Wejdź do galerii w dział udoskonalenia i zobacz jak to jest rozwiązane,można zrobić takie coś samemu i mniejszym kosztem.

#55 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 16:44

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Witam. Chciałbym dokupić roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej, niestety nigdzie nie moge znaleźdź żadnych filmików jak to sie sprawuje w praktyce. może ktoś używa tego oto wynalazku i mógłby co nie co na jego temat napisać.

Dodany obrazek
Zdjęcia:
http://www.fotosik.p...763bb285a5.html

#56 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 17:50

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Kolego ja mam taki roztrząsacz, dałem za niego bodajże z 2 lata temu 500 zł. Powiem tak, w małej i średniej trawie ładnie rozrzuca (2-3 pokos) ale jak na pierwszy to się nie nadaje. Te łapki są za słabe i nie daje rady.. Ale jak mój ojciec jak za 500 zł to opłacało się kupić.

#57 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 18 styczeń 2012 - 11:22

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Też takie cos planuje kupić i prosiłbym o więcej opini na ten temat, bo podobno z tym sprzetem trzeba troche wolniej jezdzić. Ja kosze 3P na 3 to moim zdaniem na ten sprzęt prędkośc w sam raz no i trawy mam młode i dość dobrej jakości.
Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

#58 Share wom

wom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 09:35

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej uzytkuje taki rozbijak z c360, sprawdza sie dobrze jest problem w wysokiej trawie powyzej ok 80 cm bo zaczyna sie zawijać na łopatki- przeszkadzaja osłony. Kosiarka z rozbijakiem nie kosi do tyłu. Szybkośc to 3 i obroty ok 1800

#59 Share Damianrolnik158

Damianrolnik158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 01:16

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej a może ktoś sam takie cos wykonał?;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 30 kwiecień 2013 - 06:33

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej Miałem robić coś takiego jak przetrząsacz pokosów z allegro.Ale trzeba by było wszystko kupić i dorobić.Za same materiały i części spokojnie 200 zł . Znalazłem tego producenta ,a że wiózł niedaleko mnie to i podrzucił,i z ceną,przyjemnie się obszedł :) Roztrząsacz spokojnie obleciał ze 100 ha,. każdemu jak najbardziej polecam.pracuje przy 180 rotacyjnej, jest w mojej galerii