nowy1989

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nowy1989    0

http://agrokom-rolnicze-pl.kupsprzedaj.pl/...6199,212,3.html

 

 

Znalazłem cos takiego, czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to działa i do jakiej kosiarki to się nadaje

 

Już wiem więcej, znalazłem coś takiego tu:

 

http://www.allegro.pl/item175097145_roztrz..._twoj_czas.html

 

Jestem ciekawy jak to się sprawuje, ma ktoś takie cudo?

Edytowano przez andrzej2110
połączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

pamiętam że kiedyś w top agrarze był podobny wynalazek. cztery setki za takie coś to trochę dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Dużo? Wydaje mi się że bardzo mało bo nie trzeba ,,latać" po polu z rozbijakiem do pokosów. Zaoszczędzi się troche paliwa, nie mówiąc o czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Niedawno mi kumpel opowiadał że u niego we wsi jedeń do rotacyjnej zakłada dwa łańcuchy na to duże koło pasowe. rozwala nieżle tylko za daleko bo po 5 przejeździe jeszcze leci na droge.

Ja na własne oczy widziałem jak jeden rozwalał pokosy po rotacyjnej kopaczko konno. Miał odkręcony szpadel i zamontowane jakieś kółko. Kiedyś u mnie tak się rozwalało obornik (jak jeszcze nie było rorzutnika).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

To troche za mocno, a ciekawe jakby zamontować jakąś blache żęby ograniczała wyżut trawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie wiem, może... , mi to się nie wdzi. Wolał bym coś takiego jak na to co znalazłeś do sprzedania. Ten na allegro widziałemz rok temu i myślałem sam go zrobić ale nie niechciało mi się ;). Teraz kupiłem przewracarke karuzelowo więc nie będe się w to bawił ;).

to z allegro miałem ci wczoraj zapodać ale już mi się nie chciał szukać a dziś już sam znalazłeś ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Jak bym wiedział że nie wyżuca aż tak mocno to bym kupił od razu, ale jak tak to trzeba jeszcze przemyśleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mocno zuca łańcuch u tego gościa o którym mi kumpel mówił a teń roztrząsacz tak mocno nie będzie żucał gdyż jest napędzanyz małego koła a przy nim jest doże więc obroty bedo mniejsze. Ale jak to rożuca to nie wiem , nie widziałem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ma ktoś namiary do tego gościa, albo aktualny link to tego roztrzasacza z allegro.

Z góry dzięki .


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FendtFarmer    0

Witam. Mój tato kilka lat temu dorobił do naszej kosiarki rotacyjnej przedsasacz do trawy, swietnie zdaje to egzamin, nie trzeba juz wjezdzac na łąkę przewracarką, pokosy sa od razu rozkopane. Jeżeli ktos chce to moge wysłać fotki ;) Pozdro. Prosze moderatora o zatwierdzenie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Wrzuć fotki jak to jest zrobione. Może ktoś wykorzysta to i sobie zrobi bo to fakt wygodniejsze i na pewno ekonomiczniejsze


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
o ile mi sie wydaje taki roztrząsacz jest na allegro ale kosztuje 599zł nie wiem za co no ale:);)

 

to właśnie jest największy problem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

ciekawo czy dało by sie taki roztszącacz zrobic z gwiazdy od kopaczki konnej.........


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Ja właśnie takowy roztrząsacz zrobiłem tylko czeka go test w pokosie szerokości kosiarki.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

<_< to jak z tymi fotkami? wrzuc na "wynalazki i udoskonalenia" do galerii <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Witam FendtFarmer to moje stare konto. Teraz jestem JohnDeere6030 <_< Jezeli chodzi o przetsasacz to jest swietny i zdaje egzamin <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

tylko jakieś foty wrzuć... to bym podpowiedzial tatowi i byłoby git <_<


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

jeśli ma ktoś Top Agrar Polska to w gazetach z lat 2002-2005 można znaleźć w dziale wynalazki i udoskonalenia gwiazdę przymocowaną do kosiarki

sora za nie precyzyjne podanie ale wszystkie gazety rolnicze mam wymieszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pamiętam, że w Top Agrar było zamontowane skośnie jak przy przewracaniu koło od przewracarki(u mnie nazywają go "wicher"). Nie wiem tylko czy poradzi to sobie z dużymi pokosami. Mimo to spróbuję zamontować takie coś, bo to tanie udoskonalenie, które oszczędza czas i paliwo.

Jeśli ktoś chce to mogę wrzucić tę fotkę. Chyba właściciel nie będzie miał mi za złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

fotki możesz wrzucić, zawsze się przydadzą ;) A czy właściciel będzie miał coś do tego, to raczej wypada zapytać czy możesz zrobić zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

FendtFarmer przedsasacz

dawid12 roztszącacz

JohnDeere6030 przetsasacz

przetrząsacz, roztrząsacz...błagam Chłopaki nie róbcie takich błędów, wiem że nikt nie jest doskonały ale przetsasacz????


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel271    0

Pozwolicie ze sie wypowiem na temat tego urządzenia , kupiliśmy coś takiego na wiosne, wyjechaliśmy w pole trzydziestkom

Miejscami jak była mała trawa to elegancko rozrzucało ale tam gdzie była wielka trawa to sie tak zapychało ze sie paski dymiły i więcej czasu trzeba było stać. I jak szybko to zapieliśmy tak szybko żeśmy to wyrzucili. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj