Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matibrusik

matibrusik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 luty 2011 - 13:28

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju Witam. 4 dni temu kupiłem sobie Mf-255 i nie mam do niego żadnych zastrzezeń. Oleju nie bierze, ładnie zapala i pracuje, nic nie stuka. Tylko niepokoi mnie to, że chociaż silnik jest nierozgrzany, to po zgaszeniu ciągnika, kontrolka ciśnienia oleju gasnie po 1-2 sekundach. Skoro tak szybko gasnie, tzn. ze silnik niema cisnienia?? i trzeba mu zrobić remont???? Sprzedajacy mówił, że zrobił mu kapitalny remont, poł roku temu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju Dzisiaj, 07:06
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 luty 2011 - 13:36

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju To normalne, im szybciej gaśnie tym lepiej ;)

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 luty 2011 - 13:37

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju Raczej się zapala. Tak ma być. Jakby blikała na wolnych obrotach to podejrzane by było

#4 Share matibrusik

matibrusik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 luty 2011 - 13:55

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju Tak zapala się po 2 sek. Pomyliło mi się , bo przy zapalaniu gaśnie przecież.

No ale nie powinna zapalać się trochę poźniej??

Edytowany przez nasil90, 12 luty 2011 - 18:22.
Cytowanie posta

#5 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 12 luty 2011 - 14:02

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju Kolego jeżeli masz jakieś obawy co do ciśnienia oleju to najlepsze wyjście poprosić znajomego mechanika niech Ci sprawdzi ciśnienie oleju wkręcając zegar ciśnienia tam gdzie znajduje się czujnik. Ja taki zegar sobie kupiłem i jest ekstra kupując ciągnik czy kombajn podłączam i wiem z czym mam do czynienia. Zegar nie jest drogi mi się odbił po miesiącu bo znajomi przy zakupie jakieś maszyny zawsze mnie biorą żebym sprawdził ciśnienie. A ryzyko ze kupisz maszyna z ledwie dyszącym silnikiem maleje prawie do zera jeżeli masz jeszcze jak sprawdzić kompresje. Pozdrawiam

Edytowany przez Adriano1232, 12 luty 2011 - 14:04.

Adi1232

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 luty 2011 - 14:02

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju Raczej w normie. U mnie w 3512 też tak zapala się. Chyba że jak z oleju kit to dłużej nim zapali się. Ja na dobrym mobilu parę lat i jest ok.

#7 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 12 luty 2011 - 15:51

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju Bywały przypadki że kontrolka od ciśnienia oleju była zintegrowana z kontrolką od ładowania :lol:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#8 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 luty 2011 - 17:55

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju Jeżeli zapala się po 1-2 sek. od zgaszenia to wszystko jest ok.
U mnie na zimnym silniku po zgaszeniu zapala się po 5-6 sek. a na gorącym jak tylko silnik ustanie, jeżdżę na turdusie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 12 luty 2011 - 18:08

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju Nie masz się czym przejmować mój jest po remoncie ,robiliśmy go sami koszt nie całe 5 tyś i kontrolka zapala się po zgaszeniu silnika.