Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5090M czy New Holland T5050??

105 odpowiedzi na ten temat

#41 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 luty 2011 - 12:56

:lol: :lol: Faktycznie swą wiedzą porawiłeś humor :lol: NH TD jest z Włoch a seria TT była z produkowana w Trcji :P

JX i TD są produkowane i we Włoszech i w Turcji, z tym że aktualnie na Europe są te z Jesi

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Dzisiaj, 13:11
  •  

#42 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 luty 2011 - 12:58

mbpiotr i co w tym filmiku takiego cudownego-orka na 10cm a raczej podorywka wiec zadnych fajerwerków tu nie widze a co do 5M dalej twierdze ze naprawde ładny to on jest ale reszta to słabizna i niestety awaryjnośc też duza a mówiąc ze nim nie jeżdziłem to sie mylisz bo nawet chciałem go kupić ale niestety po zaczerpnięciu informaci o nich zrezygnowałem i kupuje co innego-poprostu nie stać mnie na paliwo do niego i na częsci do niego-poprostu gdy bym go kupił to za każdym wyjazdem w pole bym sie modluił by nic nie siadło bo koszty napraw gigantyczne.ps-co do paliwa to radze przeczytać artykuł z top agrar-to jest kpina by 80 konny JD palił tyle co 150 konny DF-JEDNO ZDANIE BRZMI-najlepiej jeżdzić do 1200obr bo ciągnik wdedy oszczedny-śmiech na sali-kup se TD to zobaczysz ile on spali.

Piszesz o dużej awaryjności JD 5M ,możesz dać przykłady komu i co się popsuło ,tylko konkretnie. A NH TD jednak nie kupię po co mi złom na podwórku.

#43 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 14 luty 2011 - 13:38

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? mbpiotr używając słów ZŁOM tylko potwierdzasz ze masz rozum jak dziecko-jeśli sie napaliłeś na 5M to ok nikt cie nie krytykuje tylko wiedz ze to nie pierwsza liga i poziom td którego tak ujołeś jednym słowem-kończe z tobą rozmowe bo widze ze w następnym poście z braku argumentów zaczniesz mi ublirzać a po co mi . Co do skanu tego artykułu z top agrar to nie mam takiej możliwosci niestety ale wiele osób z forum je prenumeruje więc prosze zapytać-do bogdan-UMIE CZYTAĆ TABELKI.koledzy czy możecie sie wypowiedzieć na temat tego filmiku na ile cm jest tam orane? mbpiotr jeśli tam jest 25cm to ty chyba nigdy nie orałeś kolego i nie poniżaj sie ublirzając mi.

Edytowany przez PRZEMEK321, 14 luty 2011 - 13:43.

#44 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 14 luty 2011 - 13:42

:lol: :lol: Faktycznie swą wiedzą porawiłeś humor :lol: NH TD jest z Włoch a seria TT była z produkowana w Trcji :P

NH robi z TD podobnie jak JD z 5M, podzespoły (tylny most,skrzynia, podnośnik, przedni most) przyjeżdżają z Turcjii a makaroniarze dokańczają robotę :P
Miłej lektury http://www.turktrakt...SHOW_2Q2010.pdf
Jeśli nie znajdziesz tam nic o tym to służę pomocą :D

Edytowany przez adikpl1, 14 luty 2011 - 13:45.

#45 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 14 luty 2011 - 14:48

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? ale po co te nerwy wszystko zależy od operatora <czytaj traktorzysty> i jego nogi oraz umiejetnego urzywania sprzegła, biegów szczególnie w skrzyniach z rewersem mechanicznym po za ty mkazdy ma swoją teorie co do interpretacji tabelek winna ona byc jedna <czyli taka jak w tabelce>

#46 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 luty 2011 - 14:52

mbpiotr używając słów ZŁOM tylko potwierdzasz ze masz rozum jak dziecko-jeśli sie napaliłeś na 5M to ok nikt cie nie krytykuje tylko wiedz ze to nie pierwsza liga i poziom td którego tak ujołeś jednym słowem-kończe z tobą rozmowe bo widze ze w następnym poście z braku argumentów zaczniesz mi ublirzać a po co mi . Co do skanu tego artykułu z top agrar to nie mam takiej możliwosci niestety ale wiele osób z forum je prenumeruje więc prosze zapytać-do bogdan-UMIE CZYTAĆ TABELKI.koledzy czy możecie sie wypowiedzieć na temat tego filmiku na ile cm jest tam orane? mbpiotr jeśli tam jest 25cm to ty chyba nigdy nie orałeś kolego i nie poniżaj sie ublirzając mi.

to powiedz mi gdzie DF spalił w l/h mniej od JD? bo spalania w g/kWh przy ciągnikach o diametralnie różnej mocy nie da się realnie porównać

#47 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 14 luty 2011 - 15:25

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? co sie bede z wami sprzeczał jak nie mam zadnego interesu w tym-gdybym to wymyślił to ok mozecie nie wierzyć ale jak już test pokazuje ze prawie 150 konny df spalał na pusto mniej od jd5080m no to chyba coś nie tak-poczytajcie a nie zaraz wszyscy na mnie.

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2011 - 15:31

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? No to opublikuj ta tabelkę zamiast się kłócić :D .

#49 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 14 luty 2011 - 15:34

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? jaro ja sie z nikim nie kłuce bo naprawde nie mam w tym żadnego interesu i gdybym tylko to mógl opublikować to bym to zrobił.

#50 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 luty 2011 - 15:38

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? wystarczy zrobić zdjęcie i wstawić na jakiegoś imageshacka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2011 - 15:39

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Ale zrozum mnie-ja na podwórku mam same paliwożerne potworki...a jak się dokładnie dopytam to wychodzi na to że te najbardziej oszczędne palą tyle samo ile te moje paliwożerne-stąd moja ciekawość :D .

#52 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 14 luty 2011 - 15:47

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? jak dla mnie to Panowie Piotr z Przemkiem powinni się troszeczke wyluzować;D jak już ktoś powiedział, zresztą też tak uważam oba modele są klasy "niższej" i obydwóm wiele do ideału brakuje, my za 5080m daliśmy 148tyś brutto. jeżeli teraz cena dochodzi do 150tyś netto :blink: to powtórnie napewno byśmy go nie kupili.. za te pieniądze to 100 razy wolał bym "troche" dołożyć i kupić MFa albo 5R w dużo dużo lepszym wyposażeniu. ale co do samego JD to w momencie gdy moi rodzice go kupowali, naprawde się naszukałem, naczytałem i sam go zasugerowałem, bo na ówczesne czasy miał moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do wyposażenia.
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#53 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 14 luty 2011 - 16:05

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Panowie ale o co wy się kłócicie??? Przecież wiadomo że dla jednego jest lepszy JD a dla drugiego NH i niech tak pozostanie :lol: Każdy ma swoje zdanie i nie musi się zgadzać z drugą osobą. Dla mnie osobiście z tych trzech ciągników najlepszy jest MF.
A mam pytanie czy Ty bierzesz pod uwage tylko te trzy ciągniki? Bo ja osobiście zaproponowałbym Ci dużo tańsze rozwiązanie pol-mot h. Pewnie zaraz wszyscy powiedzą że to złom i tak dalej ale to jest valtra A i silnik PERKINS -1104D EURO III. Na allegro jest za 117000zł brutto 92km. Podaję ulotkę http://supertraktor....ka_polmot_h.pdf

Edytowany przez ozon87, 14 luty 2011 - 16:08.

#54 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 luty 2011 - 16:54

mbpiotr używając słów ZŁOM tylko potwierdzasz ze masz rozum jak dziecko-jeśli sie napaliłeś na 5M to ok nikt cie nie krytykuje tylko wiedz ze to nie pierwsza liga i poziom td którego tak ujołeś jednym słowem-kończe z tobą rozmowe bo widze ze w następnym poście z braku argumentów zaczniesz mi ublirzać a po co mi . Co do skanu tego artykułu z top agrar to nie mam takiej możliwosci niestety ale wiele osób z forum je prenumeruje więc prosze zapytać-do bogdan-UMIE CZYTAĆ TABELKI.koledzy czy możecie sie wypowiedzieć na temat tego filmiku na ile cm jest tam orane? mbpiotr jeśli tam jest 25cm to ty chyba nigdy nie orałeś kolego i nie poniżaj sie ublirzając mi.

Panie PRZEMKU321 to gdzie te przykłady awaryjności JD 5M ,chyba tylko w Twojej głowie. Jeśli się coś pisze to trzeba mieć na to popierające dowody.

#55 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:55

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? mbpiotr sam sie łapiesz na to co piszesz-napisałeś ze td to złom więc możesz pokazać te rozlatujące modele stojące na szrocie bo tam jest złom-ja cały czas tylko sugeruje ze jak td tak i 5m to jedno licho tylko ze td dużo tańszy i mniej spala a ty jesteś taki bystry i nawaliłeś kasy za M-ke i teraz chcesz chyba sam sobie udowodnić ze dobrze zrobiłes a jak byś był taki bystry to byś poszukał i bys znalazl w tamtym okresie czasu DF agrofarm 420gs i to wypasionego za 135 tys netto bo kumpel takiego kupił za tyle a nie to drogie chińskie barachło-bo tak można to nazwać za tą cene-pozdrawiam PRZEMEK321.

Edytowany przez PRZEMEK321, 14 luty 2011 - 17:58.

#56 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 14 luty 2011 - 18:53

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? pokaż jakim barachłem Ty jeździsz;D dla mnie to jest naprawde super traktor i wszystko co możliwe nim robie na 100% jest lepszy, wygoniejszy i bartdziej komfortowy czy to od TD(tym niestety nie miałem okazji pracować) czy np od zetora forterry. u nas objął wszystkie prace te lżejsze, nie wiem czy nie będzie kolejnej Mki w gosp. mamy kilka wariantów zakupów i jeden z nich zakłada montaż na 5080 tura i zakup 5070m czyli myślę że roczne użytkowanie o czymś świadczy, a np nigdy w życiu więcej nie pozwole rodzicom kupić zetora bo niby traktor bezawaryjny z grubsza ale już kilka miesięcy truje głowe tacie żeby go sprzedać i kupić albo 6330 albo case maxuma z ładowaczem.
Sprzedam:

#57 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:05

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? adrianos wiem ze cie uraziłem to pisząc ale mi chodziło o to ze to dobry ciagnik za max 120 netto a nie jak teraz prawie 140 bo to już przesada i za tą kase można mieć lepszy ciągnik a ja odniosłem sie do mbpiotr który tak chwali m-ke za 140 kafli netto a gani td za 100 netto więc wypowiadając sie na temat jakiegoś ciągnika trzeba zawsze brać pod uwagę stosunek jakości do ceny a nie jak mbpiotr-ma m-ke to td już szrot-poprostu dziecko i tyle.

Edytowany przez PRZEMEK321, 14 luty 2011 - 19:07.

#58 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:14

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? mnie nie uraziłeś;D ja się za traktory nie gniewam. hahaha i jak już mówiłem nie pozwolił bym kupić Mki za 140netto... bo jak już mówiłem my niecałe 150brutto za naszego daliśmy rok temu, wersja comfort, skrzynia 40, klima, rewers elektro hydrauliczny, komplet obciążników, grzałka i nie wiem co tam jeszcze było opcjonalnie zamawiane... przy obecnej cenie Mki myślał bym o case JX prawdopodobnie, bo jak trafnie napisałeś, liczy się cena odnośnie jakości, np ja wiem że fendt jest najlepszy i nikt mi nie wmówi że tak nie jest, ale my zamówiliśmy case pume cvx a za te pieniądze był by fendt ale serii 400 a nie 700 i niestety nie stać nas jeszcze na tak drogie zabawki.
Sprzedam:

#59 Share Duplo

Duplo

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:36

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Dobrze że siedzicie przed kompami daleko od siebie bo coś czuje że nie kazdy tą debatę skończył by z całą mor(twarzą)ja osobiściebył bym zadowolony gdybym miał choc jeden z tych ciągników. Ja za 5m 150 tyś bym nie dał już bym wolał TD za 100 ale jak ktoś by mi chciał zafundowac jeden z tych ciągników wybrał bym 5m. Dodam że jestem z mafi John deera.
"Nothing Runs Like a Deere" ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:40

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? i cały czas o tym pisze i wreszcie ześmy sie dogadali-TO PO CAŁYM PANOWIE-ZDRÓWKO...

Dodaj odpowiedź