Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5090M czy New Holland T5050??

105 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 12 luty 2011 - 22:24

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? ADRIANOS mam pytanie dlaczego td odpada? czym jest gorszy od 5080m co? bo mi sie wydaje ze niczym no może JD jest ładniejszy a tak to awaryjność na tym samym poziomie, podnosniki tak samo mocne,poziom chałasu taki sam ,masa taka sama tylko ze td dużo mniej spali i utrzymanie jest wiele tańsze i już nie wspomne o cenach cześci no i sama cena zakupu dużo niższa w TD więc chyba nie wypada tak pisać bo i jest wielu rolników zadowolonych z td i oby tak było za kilka lat z JD M.wracając do tematu zdecydowanie NH T5050 ale jesli miał by to być JD R wtedy wybrał bym R-ke.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Dzisiaj, 23:24
  •  

#22 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 13 luty 2011 - 13:31

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? słuchaj to moje subiektywne zdanie... nikt nie musi się z nim zgadzać, ale widziałem ten traktor nowy i teraz jak jest użytkowany. Wiesz lub nie ale do 5m bardzo dużo mu brakuje, myśle że pod każdym względem. a to że ludzi kupują no to normalne, nie wszystkich stać na maszyny z najwyższej półki, i takie traktory typu"kompakt" cieszą się ogromnym zainteresowaniem w polsce. a faktem jest że zarówno 5m jak i TD należą do segmentu traktorów skierowanych do mniej zamożnych rolników.
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#23 Share frycek

frycek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 13 luty 2011 - 15:30

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Odpowiem za kolegę Adrianosa dlaczego TD odpada... Bo robią go turasy a JD Niemcy z podzespołów chińskich. Jeden i drugi ma coś ze wschodu jednak jakość 5M jest na wyższym poziomie niż TD.

#24 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 13 luty 2011 - 15:55

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? frycek widze ze jesteś mało zorientowany gdzie produkowany jest td bo w całości składany jest we włoszech a czy 5m jest na wyzszym poziomie niż td to bym nie powiedział bo awaryjność też jest dość duża a moje zdanie jest takie ze td i 5m to ta sama liga tylko ze 5m ładniejszy ale td tańszy mniej spali i utrzymanie też sporo tańsze ale wiadomo ze lepiej powiedzieć komuś ze sie ma JD niż NH.

#25 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 13 luty 2011 - 16:14

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? A ja bym proponował jakiś wziąść za model bazowy np. JD 5090M z tym wyposarzeniem:Kabina - Standardowa
Przednia oś napędzana
tlne regulowane felgi 420/85R34
Ane ogumienie 420/85R34
Przednie regulowane felgi 340/85R24
Przednie ogumienie 340/85R24
Przekładnia Power Reverser 16/16, 40km/h
Tylny WOM, 2 prędkości ( 540/ 540E obr/min )
Dwa standardowe gniazda hydrauliki zewnętrznej serii 205
TUZ kategorii 2, haki
Łącznik górny z hakiem, kategoria 2
Stabilizatory cięgieł dolnych lewy i prawy zwykły
Klimatyzacja i ogrzewanie
Stała przednia szyba; prawe drzwi
Siedzisko operatora z mechanicznym tłumieniem drgań
Prawe i lewe standardowe lusterko zewnętrzn
Transport ciężarówką
Pompa ydrauliczna o wydajności 94l/mi
Tłumik w narożniku kabiny
Regulacje wieszaków tylnego TUZ
Podstawa obciążników 60 k
Przednie błotniki stałe
Katalog części zamiennych
Poszerzenie błotników
Oświetlenie robocze na dachu kabiny 2 przód i 2 tył
Światło ostrzegawcze (kogut
Uchwyt tablicy rejestracyjnej z oświetleniem
Światła odblaskowe tylni
Wycieraczka tylnej szyby
Gniazdo
Popielniczka
Instalacja pneumatyczna do hamulców przyczepy 2+
Zaczep transportowy, regulacja 10 pozycyjna
Zaczep rolniczy

Za 140tys netto do odbioru bez możliwości negocjacji w Chempest a kontra NH T5060 z firmy Osadkowski za 140tys netto z wyposarzeniem:

Firma Osadkowski S.A. oferuje Panu zakup:
1. Ciągnika Rolniczego New Holland T5060 w następującej specyfikacji:
-silnik 4 cyl.,poj. 4500 cm 3 106 KM
-skrzynia biegów Dual Comand Power Shuttle (24x24) 40 km/h
-przycisk sprzęgła w dźwigni zmiany biegów
-pojemność zbiornika paliwa 127l
-pompa hydrauliczna wyd.61l/min
-udźwig podnośnika 5.740kg
-kabina ogrzewana, klimatyzowana
-fotel amortyzowany pneumatycznie
-instalacja pneumatyczna 1 i 2 obwody
-ogumienie tył: 520/70R34, przód: 420/70R24
-EHR
-szyberdach szklany

Nie wiem co się tak pieracie przy tej ramie ja mam najlichszego z słabych MTZ 82 i przez 9 lat ładuje po 3,5t paszy każdego dnia na obory i musi ją w sezonie jeszcze w balotach zwieść jeszcze ful robót ziemnych ładowania nawozów itp jak to ładowacz i nie popękał to co mam się bać zakupu NH, DF, FENDT bo ramy nie mają litości, co do skrętu to nie wiadomo bo i JD robi różene zawyżenia np. w M jest pompa hydrauliki 74litry a w opcji 94 litry a w NH 61LITRÓW tylko że JD ma te 74litry na cały ciągnik czyli np. skręcając kierownicą szybko i podnosząc ładowacz jest mniej niż 50litrów do dyspozycji niekiedy dużo pisze a dużo mniej może taki ciągnik, a najbardziej to mnie wkurza to że przyjmuje się podzial na to kto gdzie i co produkuje np. Class ma silnik JD i perkinsa skrzynie ZF "DEUTZ" caly poskładany ale jest mega bo Niemiecki i CLASS a jak Renault to dziad, JD ok. bo w Niemczech składany z części produkowanych w Chinach przecierz gołym okiem widać że jest tam oszczędzane jak się da w R jes ośka Cararo w M jakaś Chińska i są najlepsze a jak podeszłem do R i miała o trzy cyfry mniejszy nr. na metce niż ta oś w moim Zetorze 11441 to mówią że moja się sypie i dziad a w JD to liga tylko ciekawe że te duże JD mają znaczek JD na osi i smarowniczki na krzyzakach czego nie ma ani w R ani w M, nawet opony są BKT co się dalo wybrali z tej M trzeba przyznać że wygląd ładny acha najlepiej chwalą na max w profi z topo agrar z lutego że mega ale patrząc na paliwo to mały włos a JD 5080M spalił by więcej niż dwie strony dalej opisywany DF M420 150KM, i najlepiej to nim nie gazować koło 1000-1200obr bo inaczej to cysterna za sobą tzeba mieć a nh T 5050 Napewno mniej paliwa spali w każdej pracy niż 5080m
Miłej lektory ale się wyżylem ogólnie w DF jest siła hih

Edytowany przez krzysiu, 13 luty 2011 - 16:49.

#26 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 luty 2011 - 19:16

frycek widze ze jesteś mało zorientowany gdzie produkowany jest td bo w całości składany jest we włoszech a czy 5m jest na wyzszym poziomie niż td to bym nie powiedział bo awaryjność też jest dość duża a moje zdanie jest takie ze td i 5m to ta sama liga tylko ze 5m ładniejszy ale td tańszy mniej spali i utrzymanie też sporo tańsze ale wiadomo ze lepiej powiedzieć komuś ze sie ma JD niż NH.

Nie zgodzę się, że JD 5M i NH TD5000 to ta sama liga. W JD możesz dołożyć rewers EH i 2 biegi zmieniane pod obciążeniem dodatkowo możesz mieć EHR. A czy w NH serii TD 5000 możesz też to mieć? Z tego co wiem to nie ma takiej możliwości. A więc JD 5M może mieć lepsze wyposażenie niż NH TD5000.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#27 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 13 luty 2011 - 20:39

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? tylko ze jak już doposażysz tą M-ke w to co piszesz to zobacz na oferte którą przedstawił krzysiu-wtedy masz NH t5060 wypasionego mega i ta M-ka robi sie biedniutka wiec dalej twierdze ze M-KA to liga dla td5000 i taka jest prawda .A poza tym po co doposażać M-ke jak wtedy można kupić r-ke za niewiele większe pieniądze -zresztą sam o tym wiesz.

Edytowany przez PRZEMEK321, 13 luty 2011 - 20:40.

#28 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 luty 2011 - 21:44

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Dlatego przy niewielkiej dopłacie lepiej wsiąść serie 5R niż 5M. Gdyby 5M nawet z tymi dodatkami co wymieniłem było by tańsze jeszcze o około 10-15 tys zł niż kosztuje dziś, to ten ciągnik byłby warty swojej ceny. Jakbym miał wybierać między JD 5M a NH TD5000 - wybrałbym zdecydowanie JD, ale gdybym miał wybierać między JD 5M a NH T5000 to tu bym wybrał chyba NH.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#29 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:52

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Ja miałem bardzo podobny dylemat M od kolegi z klimatyzacja a reszta standard za 124tys zl albo td5030 od dilera za 110tys zł i wybrałbym pewnie M ale wybrałem td przez wzgląd na cena bo po nowym roku były upusty i wyrwałem td5030 za 90 netto ale bez klimy.

#30 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:18

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Jak czytam Wasze wcześniejsze wypowiedzi to widzę ,że cena JD 5m troszkę skoczyła. Jak ja rok temu kupowałem traktor JD 5080M Comfort plus jeszcze kilka dodatków to cena zdecydowanie była atrakcyjniejsza i dodam ,że traktor był fakturowany po kursie powyżej 4zł za euro (nie było wtedy promocji 3,5zł) a mimo to cena była fajniejsza (ale to było jak traktor dopiero co wchodził na rynek). Ja nie brałem pod uwagę NH a to dlatego ,że jak wsiadłem na próbnej jeździe do NH TD i jak skrzynia zaczęła szarpać i strzelać przy zmianie biegów a o trzeszczących plastikach w kabinie nie wspomnę to marka ta od razu u mnie była spalona. Więc jak ktoś stawia NH TD w jednym rzędzie z JD 5m to chyba nie wie co pisze lub ma na celu popsuć opinie JD. Dziś wiem ,że dokonany wtedy wybór był słuszny ,traktor świetnie się spisuje i myślę ,że będzie tak dalej. Przykro mi ,że posiadacze NH TD muszą się teraz męczyć i pocieszają się ,że inne traktory wspomniany JD 5m są również awaryjne o ile mi wiadomo to żadnych poważnych usterek w serii 5m nie było a jak były jakieś usterki to mało znaczące ,które szybko usunięto. Na pocieszenie powiem ,że NH TD na pewno lepszy jest od Ursusa c-360. Pozdrawiam!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 13 luty 2011 - 23:26

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Kolego mbpiotr z tego co wiem t M jest bardzo młodą wersją wiec nic dziwnego ze nie słyszałeś o żadnej poważnej awarii tej serii zresztą nikt nie wchodzi od razu na AF i nie opisuje swoich przygód z awariami ani w M-ce ani w td-kach. Wersje TD są w Polsce wersją bardzo popularna i uznaną przez wielu rolników biorąc pod uwagę cenę do jakości wyrobu. Ale wracając do tematu to moim zdaniem nie można porównywać NH TD z JD M bo w chwili obecnej w cenie M mamy NH T5000 ciągnik o półkę wyższy niż wersja TD. Szanowny kolego na pocieszenie powiem że MIMO IŻ ZIELONY TO I TAK Z CHIN!!!

#32 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 luty 2011 - 23:45

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? MDSikor dla jasności forum pogubiłeś śię w wypowiedzi dwa razy napisałeś JD5M a zapewne chodziło o JD5R. drobna literówka.

#33 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 14 luty 2011 - 08:31

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? mbpiotr-odrazu widać ze nawet sie jechałeś skoro twierdzisz ze w td biegi szarpią i ze coś strzela przy zmianie biegów bo akurat to bardzo silna strona tego traktora i biegi chodzą jak w samochodzie wiec te wypowiedzi sa naprawde złosliwe-na koniec powiem ze w 5M biegi chodzą o wiele gożej i tam co nie co wyje więc o tym może napisz.

#34 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 14 luty 2011 - 10:11

Kolego mbpiotr z tego co wiem t M jest bardzo młodą wersją wiec nic dziwnego ze nie słyszałeś o żadnej poważnej awarii tej serii zresztą nikt nie wchodzi od razu na AF i nie opisuje swoich przygód z awariami ani w M-ce ani w td-kach. Wersje TD są w Polsce wersją bardzo popularna i uznaną przez wielu rolników biorąc pod uwagę cenę do jakości wyrobu. Ale wracając do tematu to moim zdaniem nie można porównywać NH TD z JD M bo w chwili obecnej w cenie M mamy NH T5000 ciągnik o półkę wyższy niż wersja TD. Szanowny kolego na pocieszenie powiem że MIMO IŻ ZIELONY TO I TAK Z CHIN!!!

A ja na poprawienie humoru dodam MIMO IŻ NIEBIESKI TO I TAK Z TURCJII :P (oczywiście TD)

#35 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 luty 2011 - 10:14

mbpiotr-odrazu widać ze nawet sie jechałeś skoro twierdzisz ze w td biegi szarpią i ze coś strzela przy zmianie biegów bo akurat to bardzo silna strona tego traktora i biegi chodzą jak w samochodzie wiec te wypowiedzi sa naprawde złosliwe-na koniec powiem ze w 5M biegi chodzą o wiele gożej i tam co nie co wyje więc o tym może napisz.

PRZEMEK321 od razu widać ,że nawet nie jechałeś skoro twierdzisz ,że w JD 5M biegi chodzą o wiele gorzej niż w NH TD. Wiem co słyszałem podczas jazdy próbnej i to było niepokojące ,nie wspomnę o strzeleniu buraka przez handlowca ,który chwalił się jaki to on świetny sprzęt sprzedaje. Panowie przecież na pierwszy rzut oka widać jak te traktory są wykonane ,spasowanie plastików straszne a wsiadając do JD to aż miło popatrzeć. Skoro piszesz o wyciu to pewnie opierasz się na wypowiedziach niektórych forumowiczów a nie własnych spostrzeżeniach z pracy tego traktora. Opisywane "wycie" jest to delikatny gwizd ,który wynika z konstrukcji przekładni. A poza tym samemu proszę ocenić ten dźwięk: Kolega Kiepski niech się doszkoli w temacie gdzie odbywa się produkcja JD 5M. Przypomnę ,że mosty są w tym modelu Chińskie a traktor składany jest w tej samej fabryce co seria JD 5R ,Niemcy. Mosty mają się dobrze i tak naprawdę wolę te Chińskie mosty JD niż mosty NH ,nawet tu widać różnice mimo ,że Chińskie ale wykonane dla światowego producenta traktorów a to o czymś świadczy. Nie chcę nawet wnikać gdzie są produkowane podzespoły do waszych traktorów bo byłoby to pewnie smutną informacją dla ich użytkowników. Jeszcze taka informacja: przedstawiciel DF strasznie namawiał mnie na zakup od nich ciągnika twierdząc że są super a strasznie jechał po JD 5M twierdząc ,że to bubel. Jak się teraz dowiedziałem sam kupił tego bubla do swojego gospodarstwa. Więc różnie to bywa z tymi opiniami.

#36 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 14 luty 2011 - 11:15

A ja na poprawienie humoru dodam MIMO IŻ NIEBIESKI TO I TAK Z TURCJII :P (oczywiście TD)

:lol: :lol: Faktycznie swą wiedzą porawiłeś humor :lol: NH TD jest z Włoch a seria TT była z produkowana w Trcji :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#37 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 14 luty 2011 - 12:01

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? mbpiotr i co w tym filmiku takiego cudownego-orka na 10cm a raczej podorywka wiec zadnych fajerwerków tu nie widze a co do 5M dalej twierdze ze naprawde ładny to on jest ale reszta to słabizna i niestety awaryjnośc też duza a mówiąc ze nim nie jeżdziłem to sie mylisz bo nawet chciałem go kupić ale niestety po zaczerpnięciu informaci o nich zrezygnowałem i kupuje co innego-poprostu nie stać mnie na paliwo do niego i na częsci do niego-poprostu gdy bym go kupił to za każdym wyjazdem w pole bym sie modluił by nic nie siadło bo koszty napraw gigantyczne.ps-co do paliwa to radze przeczytać artykuł z top agrar-to jest kpina by 80 konny JD palił tyle co 150 konny DF-JEDNO ZDANIE BRZMI-najlepiej jeżdzić do 1200obr bo ciągnik wdedy oszczedny-śmiech na sali-kup se TD to zobaczysz ile on spali.

#38 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2011 - 12:15

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Sorry ale wierzyć mi się nie chce-zarzuć skan tego testu-mam 5720 z tym silnikiem i jest całkiem ,całkiem jeżeli chodzi o zużycie paliwa.

#39 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 luty 2011 - 12:31

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? kolega nie potrafi odczytywać tabelek... ale to już inna sprawa :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 luty 2011 - 12:51

John Deere 5090M czy New Holland T5050?? Kolego PRZEMEK321 szkoła ,szkolenie i jeszcze raz szkoła ,skoro nie potrafi się odczytać tabeli to już stan troszkę niebezpieczny a co dopiero mówić o trafnej ocenie danego modelu traktora. Orka wykonana na głębokość 25cm ale jak według Ciebie to na 10cm wygląda to Twoja sprawa.

Dodaj odpowiedź