Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niezależna hydraulika C-360

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jozef3

jozef3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 luty 2011 - 22:52

Niezależna hydraulika C-360 Witam! Jeśli jest ktoś zainteresowany niezależną hydrauliką od WOM C-360 to chętnie udzielę informacji. Zrobiłem coś takiego u mnie i bardzo dobrze się sprawuje koszt około 200 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niezależna hydraulika C-360 Dzisiaj, 13:10
  •  

#2 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 12 luty 2011 - 07:52

Niezależna hydraulika C-360 byłbym wdzięczny za informacji

#3 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 12 luty 2011 - 09:09

Niezależna hydraulika C-360 Kolego jozef3 czekamy na szczegóły.

#4 Share jozef3

jozef3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 luty 2011 - 11:37

Niezależna hydraulika C-360 A oto szczegóły wymontowuje się oryginalną pompę w deklu od montowania pompy znajduje się gwint 16 w niektórych typach nie ma tego gwintu to trzeba dokupić dekiel natomiast pompa znajduje się z przodu silnika napędzana przez wałek krzyżakowy ssanie pompy jest pociągnięte ze skrzyni z korka spustowego jest zamontowany tam filter nic nie potrzeba wiercić. W gwint 16 wkręca się wąż i doprowadza do pompy ja mam zamontowaną pompę od T-25 bo nie mam tura. oczywiście można zamontować większą pompę,Jeśli coś więcej to chętnie odpowiem

#5 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 12 luty 2011 - 16:49

Niezależna hydraulika C-360 Kolego jozef3 napisz to po ludzku,co i gdzie zrobiłeś,bo z tego co
napisałeś to nic nie rozumiem.widocznie jestem debilem

#6 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 12 luty 2011 - 17:18

Niezależna hydraulika C-360 W RPT kiedyś takie coś było opisane.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#7 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 12 luty 2011 - 21:49

Niezależna hydraulika C-360 chodzi mu o to, że oryginalną pompę demontujemy, nową montujemy przed chłodnicą, a napęd z wału korbowego, zasilanie z korka spustowego w skrzyni biegów, a olej po wyjściu z pompy, już pod ciśnieniem jest skierowany do dolnego dekla w tylnym moście, do zaślepki z lewej strony ciągnika patrząc z tyłu- to tak samo jak ma proxima

#8 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:00

Niezależna hydraulika C-360 Człowieku ameryki nie odkryłeś. Coś takiego Już robili seryjnie w 84r. Mam skany jak to wszystko podłączyć. I radzę przy takiej imprezie filtr ssawny w obie wczepić. Jakby co to mam Zdjęcia z katalogu to mogę komuś na pocztę przesłać. Ale taka akrobacja ma też swoje minusy. Pompa pracuje cały czas nie można jej wyłączyć co skraca jej żywotność

#9 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:09

Niezależna hydraulika C-360 Ja tak czytam te posty i nie wiem dlaczego tą pompę z dekla przenosić na przód co to za różnica czy na przodzie czy na tyle? :o

Kolego zastanów się nad słownikiem, kolejny post z dużymi błędami.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#10 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:49

Niezależna hydraulika C-360 Według mnie żywotność za bardzo się nie skraca. Zetor też zmienił usytuowanie pompy z mostu na pompę przy silniku. I w ten sposób mamy jak gdyby chłodzenie oleju w skrzyni gdyż metalowe przewody działają jak wymiennik ciepła z otoczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 13 luty 2011 - 15:55

Niezależna hydraulika C-360 Ja tam jestem za orginałem i za przerubkami nie jestem. :unsure:

#12 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 13 luty 2011 - 16:28

Ja tak czytam te posty i nie wiem dlaczego tą pompę z dekla przenosić na przud co to za rużnica czy na przodzie czy na tyle? :o

W pierwszym poście masz odpowiedz. I człowieku ile ty masz lat że takie błędy robisz. Przód, różnica.

@marcinnowicki87 czasami działanie pompy jest zbędne np. w transporcie. Jakby wszystko było takie wytrzymałe to ludziom by się sprężarek nie chciało wyłączać. I mankamentem było to też że po ok 6tyś mth trzeba było coś wspawywać w prowadnice w których była wsunięta pompa o strasznie szybko się to wyrabiało

#13 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:28

Niezależna hydraulika C-360 My tu jesteśmi na konkursie ortograficznym czy na forum rolniczym?

Tak apropo to mam dyzgrafię.

#14 Share jozef3

jozef3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 luty 2011 - 22:33

Człowieku ameryki nie odkryłeś. Coś takiego Już robili seryjnie w 84r. Mam skany jak to wszystko podłączyć. I radzę przy takiej imprezie filtr ssawny w obie wczepić. Jakby co to mam Zdjęcia z katalogu to mogę komuś na pocztę przesłać. Ale taka akrobacja ma też swoje minusy. Pompa pracuje cały czas nie można jej wyłączyć co skraca jej żywotność

Coś takiego robili w 84 r. to ja też wiem ale po to jest to forum że być może nie wszyscy o tym wiedzą a taki wynalazek może się komuś przyda,choć nie musi.

#15 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 15 luty 2011 - 07:35

Niezależna hydraulika C-360 Trochę rzucę offtopa, za co z góry przepraszam.

Chodzi mi o ortografię, temat wyżej poruszony. To dorzucę swoje kilka zdań, które się tyczyć będą nie tylko tego wątku, ale całokształtu.

Ludzie, jeżeli jesteście świadomi, że macie dysgrafię, dysleksję czy coś innego - to piszcie najpierw tekst w wordzie i jak wam nie podkreśli to go wklejajcie tu. Przykro się robi niekiedy jakie byki są walone. Wiele osób omija wątki, gdzie w tytule pojawia się na dzień dobry jakiś beton.

Mając świadomość, że masz problem - używaj narzędzi, które nie będą Cię kosztowały więcej niż kopiuj/wklej. Nie wywołuj niesmaku u innych.

Wasze przypadłości nie pozwalają być Wam też leniami !!

Dziękuję za uwagę.

Edytowany przez pooch, 15 luty 2011 - 12:39.

W rolnictwie siła!!! :)

#16 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 15 luty 2011 - 08:32

Niezależna hydraulika C-360 Prawda @pooch Dziś połowa ludzi afiszuje się "dysortografią", "ADHD", i innymi przypadłości. Słabości są po to żeby je łamać, a nie nimi usprawiedliwiać.

#17 Share greg3001

greg3001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 luty 2011 - 10:27

Niezależna hydraulika C-360 w jaki sposob jest przeniesiony napęd pompy? Co jest wałem kardana u was?

#18 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 19:09

Niezależna hydraulika C-360 Podobne rozwiązanie ma koparko ładowarka ostrowek na bazie c-360 tylko tam jest dużo większa pompa ale z moich obserwacji takie rozwiązanie ma zasadniczą wadę, podczas mrożnych dni ciężko odpalić silnik pomimo dobrych aku.Nowe typy tych koparek mają już odłanczane pompy przez co łatwiej uruchomić silnik.

Edytowany przez farmkam, 18 marzec 2011 - 19:12.

#19 Share grodecki

grodecki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 19:14

Kolego jozef3 napisz to po ludzku,co i gdzie zrobiłeś,bo z tego co
napisałeś to nic nie rozumiem.widocznie jestem debilem

Nie ceń śę tak nisko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 październik 2012 - 19:26

Niezależna hydraulika C-360 kolega farmkam ma rację to dodatkowe obciążenie, przy odpalaniu w niskich temperaturach kiedy olej jest gęsty jak smoła może być problem, orginalnie można wyłączyć i niema dodatkowego obciązenia, Ale jednak sam bym się na to skusił bo takie rozwiązanie jest przydatne przy niektórych maszynach :)

Edytowany przez lukaszursus904, 18 październik 2012 - 19:28.