KrzychuOsiek

Dziwna Sprawa

Polecane posty

Mam trzy prosiaki zakupione u rolnika podobno odrobaczone przynajmniej tak mi mówił gość. Dwa prosiaki po okolo tygodniu przestały jeść i strasznie chudną sama skóra i kosci a to jedno niczego soobie okaz pięknego prosiaka mają po około 30 kg teraz. Za pomoc z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

Tego jednego przyzwoitego wyprowadz do jakiejś osobnej klatki a tamte niech zbada weterynarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Musisz wezwać weterynarza, to chyba będzie najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

ja swoim jak są chore podaje glukoze domięśniowo 3 razy dziennie po 10 ml.

 

mają biegunke?


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Nie wiem czy problem, aktualny, ale jeżeli tak to osobiście stawiałbym na odwodnienie spowodowane przez biegunkę. Należało by przy tym zaznaczyć, że biegunka nie zawsze ma wyraźne objawy(czytaj - częste oddawanie rzadkiego stolca), ale nieraz zdarza się, że właśnie ten objaw jest nie widoczny, a o biegunce w takim przypadku może świadczyć zaczerwienienie, podrażnienie okolic odbytu i przykry, kwaśny zapach w tychże okolicach(obie te cechy wynikają z niskiego pH stolca biegunkowego). W takich sytuacjach zalecałbym terapię z enrofloksacyny(np. Enroxil) przez 3 dni(jeżeli on nie pomoże to można podać Naxcel, po tym okresie jeżeli nastąpi poprawa to zalecałbym iniekcje domięśniowo z żelaza(niektórzy twierdzą, że można je podać razem przy którejś z iniekcji enrofloksacyną, ale to cały czas jest sprawa dyskusyjna i wg mnie każdy powinien robić tak jak uważa), a przede wszystkim należy prosiętom zapewnić stały dostęp do świeżej wody(i jak to twierdzę - standardowo z dodatkiem REHYDRATU). Z glukozą można się pobawić, ale wg mnie jeżeli szybko wejdzie się z antybiotykiem to glukoza nie będzie potrzebna, bo składników energetycznych taki prosiak z reguły ma dość, a grozi mu raczej zgon z powodu silnego odwodnienia.

Nie mniej jednak w twoim przypadku jeżeli nie masz więcej świń leczenie na własną rękę, raczej będzie nie opłacalne, bo kupisz całe flaszeczki leków, które potem będą długi czas pewnie stały. Dlatego wg mnie lepiej i bardziej komfortowo będzie dla ciebie wezwać weterynarza.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj