Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwna Sprawa

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KrzychuOsiek

KrzychuOsiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 luty 2011 - 17:35

Dziwna Sprawa Mam trzy prosiaki zakupione u rolnika podobno odrobaczone przynajmniej tak mi mówił gość. Dwa prosiaki po okolo tygodniu przestały jeść i strasznie chudną sama skóra i kosci a to jedno niczego soobie okaz pięknego prosiaka mają po około 30 kg teraz. Za pomoc z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwna Sprawa Dzisiaj, 12:24
  •  

#2 Share Karpiu

Karpiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 luty 2011 - 17:48

Dziwna Sprawa Tego jednego przyzwoitego wyprowadz do jakiejś osobnej klatki a tamte niech zbada weterynarz

#3 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 luty 2011 - 18:06

Dziwna Sprawa Musisz wezwać weterynarza, to chyba będzie najlepsze rozwiązanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 11 luty 2011 - 18:57

Dziwna Sprawa ja swoim jak są chore podaje glukoze domięśniowo 3 razy dziennie po 10 ml.

mają biegunke?
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#5 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 11 luty 2011 - 18:59

Dziwna Sprawa @KrzychuOsiek A czym je karmił rolnik a czym ty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 13 luty 2011 - 18:40

Dziwna Sprawa Nie wiem czy problem, aktualny, ale jeżeli tak to osobiście stawiałbym na odwodnienie spowodowane przez biegunkę. Należało by przy tym zaznaczyć, że biegunka nie zawsze ma wyraźne objawy(czytaj - częste oddawanie rzadkiego stolca), ale nieraz zdarza się, że właśnie ten objaw jest nie widoczny, a o biegunce w takim przypadku może świadczyć zaczerwienienie, podrażnienie okolic odbytu i przykry, kwaśny zapach w tychże okolicach(obie te cechy wynikają z niskiego pH stolca biegunkowego). W takich sytuacjach zalecałbym terapię z enrofloksacyny(np. Enroxil) przez 3 dni(jeżeli on nie pomoże to można podać Naxcel, po tym okresie jeżeli nastąpi poprawa to zalecałbym iniekcje domięśniowo z żelaza(niektórzy twierdzą, że można je podać razem przy którejś z iniekcji enrofloksacyną, ale to cały czas jest sprawa dyskusyjna i wg mnie każdy powinien robić tak jak uważa), a przede wszystkim należy prosiętom zapewnić stały dostęp do świeżej wody(i jak to twierdzę - standardowo z dodatkiem REHYDRATU). Z glukozą można się pobawić, ale wg mnie jeżeli szybko wejdzie się z antybiotykiem to glukoza nie będzie potrzebna, bo składników energetycznych taki prosiak z reguły ma dość, a grozi mu raczej zgon z powodu silnego odwodnienia.
Nie mniej jednak w twoim przypadku jeżeli nie masz więcej świń leczenie na własną rękę, raczej będzie nie opłacalne, bo kupisz całe flaszeczki leków, które potem będą długi czas pewnie stały. Dlatego wg mnie lepiej i bardziej komfortowo będzie dla ciebie wezwać weterynarza.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy